PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.

Ozdobte talíře fixami na porcelán vlastními nápady a udělejte z něj rodinný poklad.

0komentářů
Vydáno: 26.02.2015 ▪ Autor: Niki Pavlíková ▪ Přečteno: 1989x

"Zdědit talíře po babičce" má teď nový význam. Díky speciálním fixám vytvoříte porcelánový servis s dotekem vaší osobnosti, který budou vaše děti opatrovat se zvláštní péčí a říkat svým dětem: “Vidíš ten talíř? Ten malovala babička.” Mno, těžko říct, jestli bude mít váš výtvor pro vaše potomky takový sentimentální význam, ale určitě bude mít vyšší hodnotu než ten pásově vyrobený.

Fixy na porcelán koupíte ve výtvarných potřebách, některých papírnictvích či v obchodě pro kutily. K dostání jsou jednotlivě nebo v balení po několika kusech. Cena za jeden fix se pohybuje kolem 75 korun, za balení se čtyřmi barvami pak kolem 280 korun. Postup je velice snadný a zvládnou ho i děti. Nádobí je třeba nejdříve důkladně umýt, odmastit a nechat vyschnout. Pak se už můžete pustit do kreslení. Talíře ozdobte vzorem, který bude ladit k vašemu prostírání nebo na něj třeba napište vzkaz. Ti šikovnější se rádi pustí do složitějších obrázků. Spoustů nápadů a tipů najdete zde.

Podle značky fixů lze nepovedené tahy fixem smazat. Obvykle platí, že pokud jsou tahy mokré, stačí je setřít vlhkým hadříkem. Jestliže stihly zaschnout, budete potřebovat hodně teplé vody a hrubou houbičku. Hotový obrázek nechejte asi čtyři hodiny schnout na vzduchu. Nakonec nádobí vypalte v troubě při teplotě 160°C po dobu 90 minut. Teprve potom se barvy rozzáří a obrázek vydrží i mytí v myčce. Návody se však mohou lišit, proto si pečlivě přečtěte ten váš.

Čím byste vy ozdobili svůj porcelánový servis?

Sdílejte tento článek:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno: