PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Hledáte originalitu? Kupte si nebo vyrobte konferenční stolek z bloku motoru. Váš obývák dostane jiskru

Jste vášnivý motorista či motoristka a máte rádi pořádné bublání motoru? Pořiďte si nebo vyrobte domů stolek z motoru či jiné doplňky z auto moto součástek. Horní skleněnou desku připevněte na písty. Inspirujte se v našem článku.
Vydáno: 06.11.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5924x

Vůně benzínu a nafty, vysoké otáčky motorů, opojný pocit z rychlosti…Také jste fanoušek nebo fanynka automobilů, motocyklů a vůbec „rychlých kol“ obecně? Nezbytným předpokladem pro veškerou takovou jízdu je dobře šlapající, bublající motor. Pokud si bez tohoto vynálezu z roku 1876 nedovedete představit své bydlení, vyrobte si nebo pořiďte domů třeba stůl z bloku motoru.Milovníci industriálních doplňků tvrdí, že nejkrásnější konferenční stolky jsou právě z motorů. Jak jednoduché. Vezměte blok třeba osmiválcového motoru z Roveru, pečlivě jej očistěte a naleštěte. Jako podpěry skleněné horní desky využijte písty a originální nábytek je na světě. Netroufáte si na samovýrobu? Na internetu najdete domácí i zahraniční firmy, které vám stůl z motoru vyrobí.

Podpěru skleněné horní desky konferenčního stolku zajistěte motorovými písty.

Zpravidla si můžete vybrat mezi hotovými stolky k okamžitému odběru, nebo zakázkovou výrobou podle vašeho přání. Můžete dodat i vlastní starý motorový blok, který firma zpracuje do žádaného stavu a nacení vám jen vlastní práci. Počítejte s cenami podle počtu válců. Za stůl ze čtyřválcového bloku zaplatíte asi od 7 000 Kč, z dvanáctiválcového zhruba od 20 000 Kč.Zakázkové firmě můžete zadat i další případné úpravy. Vyberte si například pěkné podsvícení LED, nejrůznější kombinace barev, případně i vypískování nápisů na sklo. Za stolek ze šestiválcového bloku zaplatíte od 9 000 Kč, z osmiválcového od 13 000 Kč, a z desetiválce od 15 000 korun výše.

Počítejte s tím, že stolek z bloku dvanáctiválce váží kolem 40 kilogramů

Stačí vám stolek, který si pořídíte přes inzerát? Můžete jej mít nejčastěji v rozměrech 65 × 55 cm, při výšce 55 cm a cenách od 2 000 Kč až po 4 500 Kč. Někteří prodejci nabízí i podsvícení modrou či zelenou barvou. Počítejte s tím, že stolek z dvanáctiválce váží kolem 40 kg, z osmiválce 30 kg. Na výrobu menších stolečků ale můžete použít i vyřazené bloky z motocyklů.Náš syn začal s motorkami koketovat ještě v době, kdy se mu teprve „blížila“ léta na řidičák. Asi jako řada jeho vrstevníků sháněl dopředu, kde nejlevněji koupit pojízdného „fechtla“, až si na něj bude moci v běžném provozu sednout. Po letech nám jich zůstalo pár rozebraných v garáži, ale jak jsem na něco sáhl, dostal jsem sprchu: „Nechej, z motorů bude super stolek!“ Tak jsem zvědav.

„Fechtl“ poháněly vzduchem chlazené řadové jednoválce. Výrobce udával výkon 3 a půl koně, zkušenosti jezdců však často hovořily o výkonu 1 kulhavého osla. (necyklopedie.wikia)

V několika internetových diskuzích se opakuje dotaz, jak přidělat na písty horní skleněnou desku, aby držela a nemusely se do ní dělat díry. Rady jsou protichůdné. Třeba milovník motorek a čtenář s přezdívkou cbr6set radí použít čirý silikon. „Jestli silikon, tak v každým případě akvarijní, u nás je za 110 Kč tuba,“ kontruje ale čtenář Titus.

Naproti tomu diskutér Pooh je tvrdě proti: „Silikon na přilepení skla nepoužívej, ani ten na akvária. Akvarijní silikon je kyselý a u kovu nemá co dělat. Ten spoj musí být tvrdý, takže použij Loctite či si ty podložky nech přilepit UV lepidlem na tu desku a podložky pak přichytneš k bloku motoru.“Pokud chcete uložit po ruce 16 láhví s vínem, můžete si udělat stoleček z osmiválcového motoru. Vypadá skvěle, stejně jako exkluzívní stoly, vyrobené z motorů značek Jaguár, Mercedes Benz, či BMW. Designérskou lahůdkou je kulatý stůl se skleněnou deskou, vyrobený z leteckého motoru Jacobs. Je to sedmiválec v kruhovém uspořádání a výrobce stolu cenu sdělí na vyžádání.

Podívejte se také na různé typy nábytku z motoru od návštěvníků sítě Pinterest.

V nabídce některých obchodů najdete i různé interiérové doplňky, vyrobené také z „motorových artefaktů“. Svůj kout si doma ozdobte třeba lampou se stojanem z nablýskané klikové hřídele nebo pružiny. Velmi zajímavě vypadá lampička z přídavného reflektoru, nebo kovové umyvadlo z půlky motocyklového motoru. Krásně vybroušený popelník z pístu vás pak přijde asi na 850 Kč.

Uchvátil vás nábytek vyrobený z motorových bloků? Napište do komentáře pod článkem, jak a kde jste jej nakupovali, případně poraďte ostatním čtenářům se samovýrobou.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/Baloncici

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 129x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 219x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 234x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek