0komentářů

Hledáte originalitu? Kupte si nebo vyrobte konferenční stolek z bloku motoru. Váš obývák dostane jiskru

Jste vášnivý motorista či motoristka a máte rádi pořádné bublání motoru? Pořiďte si nebo vyrobte domů stolek z motoru či jiné doplňky z auto moto součástek. Horní skleněnou desku připevněte na písty. Inspirujte se v našem článku.
Vydáno: 06.11.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5253x

Vůně benzínu a nafty, vysoké otáčky motorů, opojný pocit z rychlosti…Také jste fanoušek nebo fanynka automobilů, motocyklů a vůbec „rychlých kol“ obecně? Nezbytným předpokladem pro veškerou takovou jízdu je dobře šlapající, bublající motor. Pokud si bez tohoto vynálezu z roku 1876 nedovedete představit své bydlení, vyrobte si nebo pořiďte domů třeba stůl z bloku motoru.Milovníci industriálních doplňků tvrdí, že nejkrásnější konferenční stolky jsou právě z motorů. Jak jednoduché. Vezměte blok třeba osmiválcového motoru z Roveru, pečlivě jej očistěte a naleštěte. Jako podpěry skleněné horní desky využijte písty a originální nábytek je na světě. Netroufáte si na samovýrobu? Na internetu najdete domácí i zahraniční firmy, které vám stůl z motoru vyrobí.

Podpěru skleněné horní desky konferenčního stolku zajistěte motorovými písty.

Zpravidla si můžete vybrat mezi hotovými stolky k okamžitému odběru, nebo zakázkovou výrobou podle vašeho přání. Můžete dodat i vlastní starý motorový blok, který firma zpracuje do žádaného stavu a nacení vám jen vlastní práci. Počítejte s cenami podle počtu válců. Za stůl ze čtyřválcového bloku zaplatíte asi od 7 000 Kč, z dvanáctiválcového zhruba od 20 000 Kč.Zakázkové firmě můžete zadat i další případné úpravy. Vyberte si například pěkné podsvícení LED, nejrůznější kombinace barev, případně i vypískování nápisů na sklo. Za stolek ze šestiválcového bloku zaplatíte od 9 000 Kč, z osmiválcového od 13 000 Kč, a z desetiválce od 15 000 korun výše.

Počítejte s tím, že stolek z bloku dvanáctiválce váží kolem 40 kilogramů

Stačí vám stolek, který si pořídíte přes inzerát? Můžete jej mít nejčastěji v rozměrech 65 × 55 cm, při výšce 55 cm a cenách od 2 000 Kč až po 4 500 Kč. Někteří prodejci nabízí i podsvícení modrou či zelenou barvou. Počítejte s tím, že stolek z dvanáctiválce váží kolem 40 kg, z osmiválce 30 kg. Na výrobu menších stolečků ale můžete použít i vyřazené bloky z motocyklů.Náš syn začal s motorkami koketovat ještě v době, kdy se mu teprve „blížila“ léta na řidičák. Asi jako řada jeho vrstevníků sháněl dopředu, kde nejlevněji koupit pojízdného „fechtla“, až si na něj bude moci v běžném provozu sednout. Po letech nám jich zůstalo pár rozebraných v garáži, ale jak jsem na něco sáhl, dostal jsem sprchu: „Nechej, z motorů bude super stolek!“ Tak jsem zvědav.

„Fechtl“ poháněly vzduchem chlazené řadové jednoválce. Výrobce udával výkon 3 a půl koně, zkušenosti jezdců však často hovořily o výkonu 1 kulhavého osla. (necyklopedie.wikia)

V několika internetových diskuzích se opakuje dotaz, jak přidělat na písty horní skleněnou desku, aby držela a nemusely se do ní dělat díry. Rady jsou protichůdné. Třeba milovník motorek a čtenář s přezdívkou cbr6set radí použít čirý silikon. „Jestli silikon, tak v každým případě akvarijní, u nás je za 110 Kč tuba,“ kontruje ale čtenář Titus.

Naproti tomu diskutér Pooh je tvrdě proti: „Silikon na přilepení skla nepoužívej, ani ten na akvária. Akvarijní silikon je kyselý a u kovu nemá co dělat. Ten spoj musí být tvrdý, takže použij Loctite či si ty podložky nech přilepit UV lepidlem na tu desku a podložky pak přichytneš k bloku motoru.“Pokud chcete uložit po ruce 16 láhví s vínem, můžete si udělat stoleček z osmiválcového motoru. Vypadá skvěle, stejně jako exkluzívní stoly, vyrobené z motorů značek Jaguár, Mercedes Benz, či BMW. Designérskou lahůdkou je kulatý stůl se skleněnou deskou, vyrobený z leteckého motoru Jacobs. Je to sedmiválec v kruhovém uspořádání a výrobce stolu cenu sdělí na vyžádání.

Podívejte se také na různé typy nábytku z motoru od návštěvníků sítě Pinterest.

V nabídce některých obchodů najdete i různé interiérové doplňky, vyrobené také z „motorových artefaktů“. Svůj kout si doma ozdobte třeba lampou se stojanem z nablýskané klikové hřídele nebo pružiny. Velmi zajímavě vypadá lampička z přídavného reflektoru, nebo kovové umyvadlo z půlky motocyklového motoru. Krásně vybroušený popelník z pístu vás pak přijde asi na 850 Kč.

Uchvátil vás nábytek vyrobený z motorových bloků? Napište do komentáře pod článkem, jak a kde jste jej nakupovali, případně poraďte ostatním čtenářům se samovýrobou.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/Baloncici

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Vydáno: 19.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 13x

Funkcionalistické domy a stavby poznáte hned. Dominuje jednoduchost tvarů, geometrie a čisté linie. Tento styl bydlení nyní slaví svůj come back. Nové materiály, kombinace kovu a dřeva i užití kůže dodávají bytu příjemný kontrast.

Celý článek
Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 67x

Vytvořit ze starého lodního kufru originální kousek nábytku není nic těžkého. Kde takový kufr sehnat a na co si dát při nákupu pozor? A co je potřeba s kufrem udělat, než z něj vyrobíte odkládací stolek, lavičku či minibar?

Celý článek
Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Vydáno: 17.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 69x

Vaší nemovitosti i domácnosti hrozí spousta rizik, třeba zloději, požár, potopa nebo prasklé potrubí. Raději se na ně pojistěte, ať nepřijdete o peníze, které jste do svého domova dali. Co všechno takové pojištění zahrnuje?

Celý článek