PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Bolí vás už ruka při houpání kolébky nebo kočárku? Pořiďte si automatické houpátko. Přečtěte si 4. díl seriálu Babybyt

Máte doma kolébku pro miminko, ale ruka vám už těžkne od neustálého houpání? Pokud nestíháte a manžel chodí z práce či sportování a poté z “doplňování iontů” pozdě domů, kupte si pomocníka. Automatické houpátko vám ulehčí práci.
Vydáno: 04.11.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3704x

Uspávání malých dětí je jedna z těch nejúmornějších činností při péči o malé prcky. Tedy pokud se jim do hajan vůbec nechce a dávají vám hlasitě najevo, že se jim houpání v kolébce či podrncávání v kočárku hodně líbí. Pořídili jste si prima kolébku, ale umdlévá vám ruka z nekonečného houpání?
Vyrobte nebo si nechte udělat automatické houpátko, obstará jednotvárnou činnost za vás. Podívejte se na videu, jak to funguje:Webové "dobré rady" pro čerstvé maminky tvrdí, že houpání v kočárku má miminko rádo a vy se při něm příliš neunavíte. Pokud máte kočárky dva, jeden venkovní a jeden „na doma“, poproste manžela, ať vám vykutí speciální elektrické pohánění. Díky němu bude kočárek sám od sebe popojíždět sem a tam, a vy vše kontrolujete jen z postele.

"Jestli manžel není tak dobrý kutil, zkuste prostě houpat nohou,“ radí skripta pro maminky.

Přemluvte manžela k výrobě poměrně jednoduchého technického zařízení. Ušetříte si tak čas při péči o vaše dítě. Houpátko pracuje na principu přeměny rotačního pohybu elektromotorku na pohyb přímočarý vratný, s pomocí klikové hřídelky. Váš nový pomocník bude kolébku houpat neúnavně, ale rytmicky a přitom jemně.

<p>Nekonečné houpání kočárku bývá úmorné, zautomatizujte si je. Foto: ©Depositphotos.com/Syda_Productions</p>

Nekonečné houpání kočárku bývá úmorné, zautomatizujte si je. Foto: ©Depositphotos.com/Syda_Productions

Nám se doma docela dobře osvědčil, alespoň na chvíli, nízký práh mezi dveřmi. Dceru jsme na něm pár měsíců docela spolehlivě „udrncali“. Ale jednoho krásného večera to prostě přestalo zabírat. U syna tahle taktika fungovat ani nemusela, zpravidla usnul krásně, sám a nadlouho. To mu bohužel ale zůstalo i přes celá školní léta, kdy jsme jej naopak ráno tahali z postele málem heverem.

K automatickému houpání pusťte prckovi příjemnou spací muziku

Další variantou šetření svalů ruky při houpání je výrobek, se kterým využijete i několik rychlostí houpání. Lehátka mají i časovače houpání na 15, 30 nebo 45 minut, úsporné využití energií, ale také velmi tichý chod. Své ratolesti můžete pustit ke sladkému usínání na jemné potahové látce i uspávací melodie. Výrobky koupíte podle druhu technické výbavy od 1 960 Kč až po 4 600 korun.Své zkušenosti popsal na internetu čtenář s přezdívkou Mates: „Náš malej se opravdu malej houpat nechtěl, teď od asi tak šesti měsíců tam vydrží tak maximálně půl hoďky, ale musí mu hrát hudba. Je to dítě od dítěte, starší dcera milovala houpání v lehátku, proto jsem pro malýho tohle koupil.“
 
Houpátek se na internetu před kritiky zastává i čtenářka s přezdívkou Iduška: „Prostě některý malý miminka nechtějí spát a pořád pláčou a jediné co je uklidní je houpání a drncání. Netuším jak mám takovýmu 3–4 měsíčnímu dítěti vysvětlit že má spát bez houpání. Ráda se nechám poučit.”

„Elektrifikace“ kočárku rozšíří možnost jeho ovládání rodiči na dálku

Automatické houpání kočárku s pomocí elektrifikace představil na svém blogu Roman Řípa. Podle vlastních slov se inspiroval znatelným rozšířením elektrokol a dostatečnou kapacitou jejich baterií. Houpání dítěte tak zajišťují dva motory; jeden pojíždí s kočárkem a druhý ve vhodném rytmu stahuje a zase uvolňuje držadlo. K zařízení na kočárku lze přidělat chůvičku, nebo přehrávač ukolébavek a pohádek.

<p>I na takovouto starou košatinku jde připevnit lanko a s pomocí lanka a elektřiny kolébat. Foto: ©Depositphotos.com/celiafoto  </p>

I na takovouto starou košatinku jde připevnit lanko a s pomocí lanka a elektřiny kolébat. Foto: ©Depositphotos.com/celiafoto  

Kromě zvuků pro chůvičku lze zařízením snímat tep či další projevy dítěte, a přenášet je do mobilu. V představě autora by v kočárku třeba šlo i ohřívat jídlo, zajistit možnost oboustranné komunikace s dítětem v kočárku přes internet či zařídit komunikaci dětí mezi dvěma kočárky. On-line sledování  mimina umožní přimontovaná kamera, stejně jako můžete ovládat myší z obývacího pokoje houpání kočárku.

Tábory zastánců a odpůrců houpání dětí jsou nesmiřitelné

Na internetu je velice čilá diskuze, zda malé děti vůbec houpat, drncat, případně natřásat. Čtenářka přezdívaná Ufo85 uspávání podobným stylem rozhodně podporuje: „Jo když mu rostly zoubky, tak jsem ho měla nechat řvát celou noc, přestože ho to bolelo? Pro oba bylo daleko lepší ho půl hodinky pohoupat a pak usnul. Neříkám že jsem ho vždycky vytahovala, jakmile začal plakat, ale nechat ho řvát dvě tři hodiny, to nikdy,“ ubezpečuje Ufo85.

Maminky se většinou v diskuzích brání a houpání nepovažují za rozmazlování

Maminky vesměs reagují v diskuzích poměrně podrážděně na výtky ohledně jim podsouvané rovnice houpání a drncání = rozmazlování. „Myslím, že dítě má dostat veškerou lásku a ne nechat ho vyřvat v postýlce až padne vysílením a usne. Nejsem zastáncem sparťanské výchovy, ale vožení v kočárku a houpání nemůžete nazývat neduhem. Dítě je na kolíbání zvyklé ještě z dělohy,“ píše čtenářka s přezdívkou Kolda.

<p>Maminky na houpání a kolébání nedají dopustit a mají, zdá se, pravdu. Foto: ©Depositphotos.com/joshuarainey</p>

Maminky na houpání a kolébání nedají dopustit a mají, zdá se, pravdu. Foto: ©Depositphotos.com/joshuarainey

Doslova lavinu příspěvků spustil tatínek s přezdívkou Jrk: „Myslíte, že je správné drncat s dítkem? Nebylo by lepší naučit ho spát i bez toho? Když něco nepozná, nebude mu to chybět. Máme dvě malý děti, a obě žádný pohyb nepotřebovaly. Chceš spát? Spi, nechceš, nespi. Ono řvaní přestalo a děcka usnuly. To samé v postýlce, zkoušely to, holt jsem je nechal řvát tak dlouho, až usnuly.“

„Jestli je váš způsob (nechat děti řvát) jediný, jak se vyhnout houpání, tak děkuji, nemám zájem. Své dítě miluju a v některých věcech ho holt budu rozmazlovat,“ uzavírá diskuzi maminka s přezdívkou Verča.

Co myslíte - je lepší houpat či nehoupat? A pokud ano, rozhodli jste se zautomatizovat houpání dětské kolébky či kočárku? Napište do komentáře pod článkem, jak se vám zařízení osvědčilo a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu Babybyt:
1. Čekáte rodinu a chystáte výbavu. Co je lepší? Přebalovací pult, komoda, nebo stůl?
2. To je doma křiku! V kolébce ale miminka uhoupáte ke spokojeným snům.
3. Jak sladce uspat miminko? Kupte mu závěsnou dětskou kolébku Hacka, Hojdavak či Babyvak

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 140x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 229x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 241x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek