0komentářů

K noze Berte! Tfuj, ty ale po dnešním venčení vypadáš, co s tebou? Umyjte vašeho psa v psí myčce

Špinavý a uválený pes do bytu nesmí. Zajděte s ním do speciální psí myčky nebo si pořiďte vlastní kruhovou sprchu z plastu. Stačí trocha šamponu, kondicionéru, teplé vody a vzduchu. A z Berta bude zase vypulírovaný pes domácí.
Vydáno: 23.10.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2906x

S blížícím se koncem roku jsou často venku plískanice, sychravo, blátivo. Chtěj nechtěj ale musíte s vaším čtyřnohým kamarádem ven na pravidelnou procházku. Ani psi z toho v nečase zpravidla nemají žádnou radost. Natož pak vy, když musíte po návratu domů uklízet nepořádek na podlaze. Co s tím? Umyjte psa ve speciální myčce a kochejte se dál svou vypulírovanou domácností.

Obsluhu myčky pro psy zvládnete v pohodě, je na tlačítka

Samoobslužná myčka pro psy bývá zpravidla místnost se dvěma vanami. Ta v pražských Kobylisích má tlačítkové ovládací prvky a její provoz zvládnete jednoduše. Před vstupem vašeho pejska do vany ji vydesinfikujte, neposedného rošťáka můžete kvůli klidu připoutat i na vodítko. Pak už jen mačkáte tlačítka a dávkujete šampón, kondicionér, či „odblešovač“. Voda má příjemných 32 °C.

<p>Tfuj, to je špína! Ještě než přijdete domů, dobře omyjte sebe i vašeho psa. Foto: ©Depositphotos.com/willeecole</p>

Tfuj, to je špína! Ještě než přijdete domů, dobře omyjte sebe i vašeho psa. Foto: ©Depositphotos.com/willeecole

Po koupeli dopřejte, zvlášť v zimě, svému chlupatému miláčkovi sušení. Vyberte si mezi rychlým a pomalejším, to druhé pro pejsky s krátkou srstí. Běžící program můžete kdykoli přerušit tlačítkem „Přestávka“. Celý proces mytí trvá od 5 do 15 minut, podle vašeho výběru jednotlivých procedur. Za minutu zaplatíte dvacetikorunu, celkem v automatu necháte nejčastěji sumu od 40 do 200 Kč.
„Chodíme do myčky pravidelně a náš Garry si na tu příjemnou koupel už zvykl,“ tvrdí v internetové diskusi chovatelka s přezdívkou Bety. „I když se ze začátku podezíravě ohlížel na fén, dnes už drží celou dobu a stojí jak přibitý,“ dodává.

Zvíře je v myčce s pánem v kontaktu, nestresuje se a chovatel má doma čisto a sucho.

Návštěva mycího automatu pro psy je výhodná nejen proto, že v psím salónu se musíte objednat a navíc draze zaplatit. Ve vaší vlastní vaně totiž není psí koupel příliš hygienická a také si ušetříte úklid celé koupelny „po akci“. V automatu máte možnost koupě zástěry či rukavic, pro psa pak hygienických ubrousků na zuby, oči a uši. Po klidné koupeli bez řádění může pes dostat za odměnu psí pamlsek.

<p>Kosmetiku pro pejsky vybírejte bezalergenní a ekologicky čistou. Foto: ©Depositphotos.com/vitalytitov</p>

Kosmetiku pro pejsky vybírejte bezalergenní a ekologicky čistou. Foto: ©Depositphotos.com/vitalytitov

Používání psích myček se  rozšířilo od protinožců na Novém Zélandu a Austrálii, zatím nejvíce do Velké Británie. Podle hodnocení pejskařů je přesvědčila možnost vydrhnutí páchnoucího rošťáka, který se s rozkoší na louce „v něčem“ vyválel, mimo vlastní byt. Na celém světě podle statistik vlastní psa každá čtvrtá rodina a z nich polovina páníčků koupe svého pejska alespoň jednou za měsíc.

Koupání psů v kruhové myčce je rychlé, vše snášejí klidně

Jenom zhruba minutku potrvá koupání vašeho mazlíka s kruhovou psí sprchou. Pro některé psy je to příjemnější, než proud vody z hadice. V USA patentovaná technologie je velice jednoduchá. V plastovém kruhu je po obvodu řada malých otvorů, ze kterých dovnitř tryská voda s mýdlem z přidané lahvičky. Pes jen uvnitř prochází tímto „čisticím štítem“.
Podívejte se na videu, jak to funguje: Podobný pomocník se vám bude hodit zejména v létě a na zahradě. Podle výrobců jsou psi klidní a regulaci tlaku vody obstaráte vy posuvným přepínačem na rukojeti. Kruhovou myčku dostanete ve dvou velikostech. Menší o průměru 33 cm pro pejsky do 11 kg, pro větší zvíře pak pořiďte průměr 41 cm. Cena závisí na velikosti kruhu, v přepočtu zaplatíte 500 až 600 korun.

Některé domy v tuzemsku už mají v suterénech či sklepech mycí boxy pro psy.

S téměř dvěma miliony psů v bytech a domech je Česká republika malou velmocí v kynologii. Proto se stále více rozšiřují nejrůznější servisy pro věrné přátele člověka. Některé domy už stavitelé dokonce vybavili v suterénech myčkami pro psy. V místnostech se sprchou a boxem můžete po procházce svého psa vykoupat i osušit. Předejdete tím roznášení nečistot po vašem domě i bytě.
Podívejte se na video, jak se perfektně vyhnete poťapkané podlaze a mytí psích tlapek:Zajímavou nabídku pro chovatele mají v Austrálii. Ve vybraných více než 70 obchodech po celé zemi si mohou majitelé kdykoli umýt svého psa ve speciální mycí jednotce, v přepočtu za 175 Kč. Podle názoru Australanů má pravidelné mytí pejsků důležitou roli pro jejich zdraví a „welfare“, tedy životní pohodu. Špinavá a mastná srst prý ovlivňuje to, jak se zvíře cítí.

V Austrálii dostanete na umytí psa v automatu deset minut

V australských mycích jednotkách dostanete za své peníze 10 minut na šamponovou kúru pro svého psa. Speciální přípravek zahubí blechy i klíšťata, poté jej opláchnete ze sprchovací hadice s regulací teplé a studené vody. V boxu je dále k dispozici sušič srsti s dvoustupňovou regulací a také dezinfekční prostředek. K nejbližší mycí jednotce vás zavede aplikace v chytrém mobilním telefonu.

<p>Je to tady perfektní, ale pravá myčka pro psy vypadá jinak...Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79</p>

Je to tady perfektní, ale pravá myčka pro psy vypadá jinak...Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79

Australští zoologové tvrdí, že vzájemný kontakt v bezpečném a přátelském prostředí posiluje pouto mezi vámi a vaším psem. V mycích jednotkách nabízejí jejich provozovatelé bezpečné a ekologicky šetrné kosmetické výrobky, proto ani vám, ani psovi, ani přírodě nehrozí žádné nebezpečí. Firmy sází také na to, že se málokomu chce zápasit s velkým psem doma ve vaně, případně honit malého psíka s hadicí po dvorku.

Podívejte se na různé typy bydlení pro domácí mazlíčky. Inspirujte se na síti Pinterest.

Ať už svého pejska vykoupete v placené myčce pro veřejné použití, nebo jej doma v zahradě „přejedete“ mycí obručí, výsledkem bude čistotou zářící zvíře. Nebudete mít trauma z toho, pustit jej po procházce na volno po bytě, ani když bylo venku počasí „že by psa nevyhnal“. Mějte připravenou lázeň pro sebe i nejvěrnějšího přítele a buďte oba v co největší pohodě.

Hroutíte se doma po příchodu se psem z procházky, nebo jej nejdříve v klidu a pohodě umyjete v psí myčce? Napište do komentáře pod článkem, jak se vašemu čtyřnohému příteli procedura líbí a přibližte ostatním čtenářům své zkušenosti.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 568x

Rozlučte se s bílo šedou zimní nudou a nenechávejte veselé jarní barvy venku před dveřmi. Pusťte je k sobě domů. Které barvy jsou v letošním roce v kurzu? Prim hrají svěží a jasné odstíny, hlavně barva první jarní trávy a listů.

Celý článek
Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Vydáno: 19.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 163x

Hravé a barevné bydlení á la Mexiko si zamiluje asi každý. Přeneste si jeho krásy k sobě domů. Jak vytvořit interiér v mexickém stylu? Musí být zábavný, ale v bytě či domě nechte vyniknout i levné materiály a opotřebovaný nábytek.

Celý článek
Jak vdechnout starým audio i videokazetám nový život? Podívejte se na pár DIY nápadů a pusťte se do tvoření

Jak vdechnout starým audio i videokazetám nový život? Podívejte se na pár DIY nápadů a pusťte se do tvoření

Vydáno: 18.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 261x

Máte doma hromadu starých audiokazet i VHS, ale přehrávač už dávno vypověděl službu a nový si pořizovat neplánujete? Nechcete je vyhodit, protože vás k nim váže nostalgie? Vyrobte si z kazet stylový nábytek či doplňky do bytu.

Celý článek