Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
16085
0komentářů

K noze Berte! Tfuj, ty ale po dnešním venčení vypadáš, co s tebou? Umyjte vašeho psa v psí myčce

Špinavý a uválený pes do bytu nesmí. Zajděte s ním do speciální psí myčky nebo si pořiďte vlastní kruhovou sprchu z plastu. Stačí trocha šamponu, kondicionéru, teplé vody a vzduchu. A z Berta bude zase vypulírovaný pes domácí.
Vydáno: 23.10.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2296x

S blížícím se koncem roku jsou často venku plískanice, sychravo, blátivo. Chtěj nechtěj ale musíte s vaším čtyřnohým kamarádem ven na pravidelnou procházku. Ani psi z toho v nečase zpravidla nemají žádnou radost. Natož pak vy, když musíte po návratu domů uklízet nepořádek na podlaze. Co s tím? Umyjte psa ve speciální myčce a kochejte se dál svou vypulírovanou domácností.

Obsluhu myčky pro psy zvládnete v pohodě, je na tlačítka

Samoobslužná myčka pro psy bývá zpravidla místnost se dvěma vanami. Ta v pražských Kobylisích má tlačítkové ovládací prvky a její provoz zvládnete jednoduše. Před vstupem vašeho pejska do vany ji vydesinfikujte, neposedného rošťáka můžete kvůli klidu připoutat i na vodítko. Pak už jen mačkáte tlačítka a dávkujete šampón, kondicionér, či „odblešovač“. Voda má příjemných 32 °C.

<p>Tfuj, to je špína! Ještě než přijdete domů, dobře omyjte sebe i vašeho psa. Foto: ©Depositphotos.com/willeecole</p>

Tfuj, to je špína! Ještě než přijdete domů, dobře omyjte sebe i vašeho psa. Foto: ©Depositphotos.com/willeecole

Po koupeli dopřejte, zvlášť v zimě, svému chlupatému miláčkovi sušení. Vyberte si mezi rychlým a pomalejším, to druhé pro pejsky s krátkou srstí. Běžící program můžete kdykoli přerušit tlačítkem „Přestávka“. Celý proces mytí trvá od 5 do 15 minut, podle vašeho výběru jednotlivých procedur. Za minutu zaplatíte dvacetikorunu, celkem v automatu necháte nejčastěji sumu od 40 do 200 Kč.
„Chodíme do myčky pravidelně a náš Garry si na tu příjemnou koupel už zvykl,“ tvrdí v internetové diskusi chovatelka s přezdívkou Bety. „I když se ze začátku podezíravě ohlížel na fén, dnes už drží celou dobu a stojí jak přibitý,“ dodává.

Zvíře je v myčce s pánem v kontaktu, nestresuje se a chovatel má doma čisto a sucho.

Návštěva mycího automatu pro psy je výhodná nejen proto, že v psím salónu se musíte objednat a navíc draze zaplatit. Ve vaší vlastní vaně totiž není psí koupel příliš hygienická a také si ušetříte úklid celé koupelny „po akci“. V automatu máte možnost koupě zástěry či rukavic, pro psa pak hygienických ubrousků na zuby, oči a uši. Po klidné koupeli bez řádění může pes dostat za odměnu psí pamlsek.

<p>Kosmetiku pro pejsky vybírejte bezalergenní a ekologicky čistou. Foto: ©Depositphotos.com/vitalytitov</p>

Kosmetiku pro pejsky vybírejte bezalergenní a ekologicky čistou. Foto: ©Depositphotos.com/vitalytitov

Používání psích myček se  rozšířilo od protinožců na Novém Zélandu a Austrálii, zatím nejvíce do Velké Británie. Podle hodnocení pejskařů je přesvědčila možnost vydrhnutí páchnoucího rošťáka, který se s rozkoší na louce „v něčem“ vyválel, mimo vlastní byt. Na celém světě podle statistik vlastní psa každá čtvrtá rodina a z nich polovina páníčků koupe svého pejska alespoň jednou za měsíc.

Koupání psů v kruhové myčce je rychlé, vše snášejí klidně

Jenom zhruba minutku potrvá koupání vašeho mazlíka s kruhovou psí sprchou. Pro některé psy je to příjemnější, než proud vody z hadice. V USA patentovaná technologie je velice jednoduchá. V plastovém kruhu je po obvodu řada malých otvorů, ze kterých dovnitř tryská voda s mýdlem z přidané lahvičky. Pes jen uvnitř prochází tímto „čisticím štítem“.
Podívejte se na videu, jak to funguje: Podobný pomocník se vám bude hodit zejména v létě a na zahradě. Podle výrobců jsou psi klidní a regulaci tlaku vody obstaráte vy posuvným přepínačem na rukojeti. Kruhovou myčku dostanete ve dvou velikostech. Menší o průměru 33 cm pro pejsky do 11 kg, pro větší zvíře pak pořiďte průměr 41 cm. Cena závisí na velikosti kruhu, v přepočtu zaplatíte 500 až 600 korun.

Některé domy v tuzemsku už mají v suterénech či sklepech mycí boxy pro psy.

S téměř dvěma miliony psů v bytech a domech je Česká republika malou velmocí v kynologii. Proto se stále více rozšiřují nejrůznější servisy pro věrné přátele člověka. Některé domy už stavitelé dokonce vybavili v suterénech myčkami pro psy. V místnostech se sprchou a boxem můžete po procházce svého psa vykoupat i osušit. Předejdete tím roznášení nečistot po vašem domě i bytě.
Podívejte se na video, jak se perfektně vyhnete poťapkané podlaze a mytí psích tlapek:Zajímavou nabídku pro chovatele mají v Austrálii. Ve vybraných více než 70 obchodech po celé zemi si mohou majitelé kdykoli umýt svého psa ve speciální mycí jednotce, v přepočtu za 175 Kč. Podle názoru Australanů má pravidelné mytí pejsků důležitou roli pro jejich zdraví a „welfare“, tedy životní pohodu. Špinavá a mastná srst prý ovlivňuje to, jak se zvíře cítí.

V Austrálii dostanete na umytí psa v automatu deset minut

V australských mycích jednotkách dostanete za své peníze 10 minut na šamponovou kúru pro svého psa. Speciální přípravek zahubí blechy i klíšťata, poté jej opláchnete ze sprchovací hadice s regulací teplé a studené vody. V boxu je dále k dispozici sušič srsti s dvoustupňovou regulací a také dezinfekční prostředek. K nejbližší mycí jednotce vás zavede aplikace v chytrém mobilním telefonu.

<p>Je to tady perfektní, ale pravá myčka pro psy vypadá jinak...Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79</p>

Je to tady perfektní, ale pravá myčka pro psy vypadá jinak...Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79

Australští zoologové tvrdí, že vzájemný kontakt v bezpečném a přátelském prostředí posiluje pouto mezi vámi a vaším psem. V mycích jednotkách nabízejí jejich provozovatelé bezpečné a ekologicky šetrné kosmetické výrobky, proto ani vám, ani psovi, ani přírodě nehrozí žádné nebezpečí. Firmy sází také na to, že se málokomu chce zápasit s velkým psem doma ve vaně, případně honit malého psíka s hadicí po dvorku.

Podívejte se na různé typy bydlení pro domácí mazlíčky. Inspirujte se na síti Pinterest.

Ať už svého pejska vykoupete v placené myčce pro veřejné použití, nebo jej doma v zahradě „přejedete“ mycí obručí, výsledkem bude čistotou zářící zvíře. Nebudete mít trauma z toho, pustit jej po procházce na volno po bytě, ani když bylo venku počasí „že by psa nevyhnal“. Mějte připravenou lázeň pro sebe i nejvěrnějšího přítele a buďte oba v co největší pohodě.

Hroutíte se doma po příchodu se psem z procházky, nebo jej nejdříve v klidu a pohodě umyjete v psí myčce? Napište do komentáře pod článkem, jak se vašemu čtyřnohému příteli procedura líbí a přibližte ostatním čtenářům své zkušenosti.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 35x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek
Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vydáno: 01.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 80x

Jak správně zprovoznit venkovní vánoční osvětlení v oknech, světelné rampouchy nebo řetězy? Kupujte výzdobu a řetězy od známých výrobců a dejte pozor na neporušenou kabeláž a proudové krytí. Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán.

Celý článek
Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Vydáno: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 263x

Vybíráte novou sedačku? Zjistěte, které typy sedacích souprav existují a kam se který typ sedačky hodí. Chcete mít navíc obývák zařízený podle posledních trendů? Pak se podívejte, které barvy, styl a tvary jsou u pohovek v módě.

Celý článek