PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Na zdraví! Zažeňte podzimní chmury a dejte si s přáteli sklenku. A pak ji umytou zavěste do držáku nad barový pult

Máte kompletně vybavený domácí bar? Mějte potřebné sklo ihned při ruce a pořiďte si i držák skleniček na sekt. Ušetřete a vyrobte si držák z palety, kousku pěkného prkénka či železných hrábí. Dobře fungují také megaklipy z plastu.
Vydáno: 21.10.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5053x

Dny se krátí stále více, brzy se stmívá, za okny je nevlídno. Ideální čas na sklenku něčeho ostřejšího u domácího baru. Pozvěte k sobě přátele na kus řeči a vymyslete pro ně třeba speciální koktejl. Kam ale skládáte sklenice a skleničky se stopkou, aby byly po ruce a dovnitř nesedal prach? Pověste je na speciální držák „hlavou dolů“, stejně jako v restauracích a profi barech.

Každý domácí bar ozdobí sklenice, uchycené hlavou dolů ve speciálních držácích. Foto: ©Depositphotos.com/bratova
Každý domácí bar ozdobí sklenice, uchycené hlavou dolů ve speciálních držácích. Foto: ©Depositphotos.com/bratova
Domácí barový pult nebo speciální díl u vaší nové kuchyně je ideální k posezení na „vysoké židli“.  Pokud máte hodně přátel a často je zvete k sobě třeba na vínko, měli byste mít v servisu alespoň dvě sady sklenic. Štíhlejší na bílé a širší na červené. Jejich ukládání do kredence vedle sebe a za sebe je nešikovné. Při pověšení do držáků sklenice tak snadno nerozbijete a budou vždy při ruce.

Jednoduchý držák z ohýbaného drátu seženete běžně na trhu

Nejjednodušší je kovový držák z ohýbaného drátu. Koupíte jej běžně v internetových obchodech s drátěným programem. Vyberte si buď jednoduchý zhruba pro 4 až 5 sklenic, nebo dvojitý. Ceny začínají od 115 Kč v e-shopu, přes 260 Kč v hobby marketech, až po téměř 300 korun v diskontní velkoprodejně. Držák připevněte zespodu na podhled nebo skříňku čtyřmi vruty a je hotovo.Lesklé podvěsné držáky z pochromované oceli designově doplní vaši kuchyni i domácí bar. Mají rozměry 110 × 340 × 66 mm, mezera mezi dráty je nejčastěji 2,5 cm. Dno sklenice má mít průměr menší než 7 cm. Plastové držáky sklenic, takzvané megaklipy, nabízejí také prodejny vybavení pro karavany. Přišroubujte je ke dvířkům kuchyňských skříněk nebo přímo do barového korpusu.

Podívejte se na držáky sklenic, jaké mají ve svých barech uživatelé sítě Pinterest.

Máte byt zařízený ve venkovském stylu? Ozdobte si bar netradičním retro držákem na sklenice. Ze zahrady si doneste staré železné hrábě, očistěte je, trochu přebruste a nabarvěte. Vhodný odstín vyberte podle okolního interiéru. Hrábě připevněte na prkýnko, zavěste na stěnu a držák je na světě. Sklenice zastrkávejte mezi jednotlivé zuby, místo je zpravidla na jednu úplnou sadu 6 kusů.Praktický „přátelský“ držák právě na dvě sklenice vytvoříte z kousku pěkného dřeva. Obruste jej, nalakujte matným lakem a doprostřed vyvrtejte díru o průměru 3 až 4 centimetry. Do obou kratších stran prkýnka pak udělejte výřezy na zavěšení sklenic. Držáček přesně padne na skleněnou láhev s vínem o objemu 0,7 litru a na stole vypadá báječně.

Samovýrobou nezbytného barového doplňku dost ušetříte. V zahraničních e-shopech koupíte nejjednodušší dřevěné držáky na sklenice v cenách od 1 700 Kč výše.

Krásný doplněk kuchyně nebo obývacího pokoje získáte kombinací držáku na sklenice a police pro víno či jiný alkohol. Vyrobte si jednoduchou poličku, podobnou té na kořenky. Na její spodní díl ale přidejte dřevěnou lať se zářezy na odložení sklenic. Svůj výtvor  namořte na vhodný odstín a přelakujte bezbarvým lakem.Polici na víno spolu s držákem na sklenice vyrobíte i z dřevěné palety. S tímto materiálem jste už mohli pracovat podle některého z návodů v našem seriálu Paletový styl bydlení. Vhodnou paletu nejdříve zčásti rozeberte tak, abyste získali po zavěšení na stěnu „kapsu“. Vyberte z palety dvě stejná prkénka, přiložte je k sobě a vyřežte z nich bočnice v požadovaném tvaru.Bočnice přišroubujte k polotovaru polic, tak aby přesahovaly spodní hranu. Připevníte sem totiž držák sklenic. Vyrobte jej z dalšího paletového prkénka, do něhož vyřežete několik dvojic drážek. Dřevo mezi nimi vylomte a získáte tím místo pro zasunutí stopky sklenice. Dno police připevněte vruty. Paletu na závěr nalakujte, namořte, případně obojí podle vašeho vkusu.
 
Máte doma na baru pořádek ve sklenicích, nebo je ukládáte do skříňky bez ladu a skladu? Poraďte v komentáři pod článkem ostatním čtenářům s výběrem vhodného stojanu na víno a držáku na sklenice.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 215x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 228x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek