PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Čekáte rodinu a chystáte výbavu. Co je lepší? Přebalovací pult, komoda, nebo stůl? Přečtěte si 1. díl seriálu Babybyt

Očekáváte radostnou událost a čeká vás nákup vybavení nejenom ke koupání. Co je lepší? Přebalovací podložky, pulty, nebo komody? Využijete je každý den až do doby, kdy bude váš mrňous bezpečně stát. Čtěte 1.díl seriálu Babybyt.
Vydáno: 13.10.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 6741x

Čekáte miminko a přemýšlíte, co všechno budete potřebovat k zařízení dětského pokoje? Jednou ze základních částí výbavy každého novorozence je přebalovací pult. Dítě na něm nejen přebalíte, ale v případě potřeby i převlečete. Podle prostorových možností vašeho bytu si nejdříve vyberte místo, kde se každodenní péči o vaši ratolest budete věnovat.

Přebalovací místo v bytě hledejte pohodlné a snadno dostupné

Řada maminek využívá pro přebalování i převlékání dětí v prvních měsících jejich života nejčastěji ložnici. Dalšími možnostmi jsou dětský pokoj, obývák, ale i koupelna. Vždy si uvědomte, zda bude přebalovací prostor nastálo na jednom místě, nebo jej budete často přemísťovat. Přebalovat musíte zpravidla mnohokrát za den, proto hledejte místo pohodlně a snadno dostupné.

Váš nejmilejší člen rodiny se musí denně koupat a přebalovat. Pořiďte mu kvalitní výbavu. Foto: ©Depositphotos.com/Arttranq
Váš nejmilejší člen rodiny se musí denně koupat a přebalovat. Pořiďte mu kvalitní výbavu. Foto: ©Depositphotos.com/Arttranq
Nejjednodušší a nejlevnější možností je přebalovací podložka, kterou dobře využijete, když nemáte dost prostoru na pult či komodu. Je to tvarovaný molitan, potažený fólií nebo jiným nesavým materiálem. Použijete ji na posteli, sedačce, ale i na kuchyňském stole a v nouzi i na lince. Vyjde vás zhruba na 200 až 700 korun, je skladná, přenosná, dáte ji, kam potřebujete a po použití schováte.

Přebalovací podložky musíte po použití sklízet, což je nepraktické.

V obchodech najdete podložky obdélníkové, se třemi zvýšenými okraji. Pokud budete podložku pokládat přes vanu nebo postýlku, kupte si typ s pevným dnem. Některé mají i šroubovací zarážky proti posunutí, stojí od 350 Kč. Nejpoužívanější rozměry podložek 50 × 70 cm a 50 × 80 cm dobře „sednou“ i na pulty a komody. K jejich zajištění můžete použít i samolepicí suchý zip.

Komoda Minela 2 s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz pojme všechny potřebné věci pro vaši ratolest.
Komoda Minela 2 s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz pojme všechny potřebné věci pro vaši ratolest.
Máte doma málo prostoru? Bude se vám hodit skládací pult, který lehce schováte za skříň nebo za dveře. Musíte si ale určit stálé místo pro další přebalovací potřeby, tedy pleny, vlhčené ubrousky, či různé krémy a zásypy. „Skládačky“ mají často pro větší stabilitu protiskluzové násadky na nožkách a někdy i malé postranní kapsy. Stojí kolem 1 300 korun.

Praktické plastové pulty jsou mobilní a mívají pod sebou vaničku

Za lehké plastové přebalovací pulty zaplatíte nejčastěji 2 000 až 3 000 Kč, luxusnější stojí i 5 000 korun. Jejich výhodu je voděodolnost, dáte je kamkoli do bytu a mívají pod sebou vaničku. Je to praktické kvůli často společnému použití s přebalovací podložkou. Díky vybavení kolečky s brzdou je pult mobilní, převezete jej tedy tam, kde dítě koupete.

Šuplíková komoda Dotie s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz bude ozdobou dětského pokojíčku.
Šuplíková komoda Dotie s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz bude ozdobou dětského pokojíčku.
U několika typů lehkých pultů výrobci zabudovali vaničku do jejich vrchní části. Bohužel je dlouhá obvykle jen do 50 cm a nemůžete ji tedy dlouho používat. Půl metru je totiž běžná délka novorozence. Vaničku využijtei jako úložný prostor na přebalovací věci a na koupání si kupte klasickou velkou vaničku s měkkým látkovým lehátkem.
„S pultama zkušenost nemám, bo mám přebalovací podložku na pračce, kterou používám po vykoupání. Přes den potom přebaluju na gauči s jednorázovkou,“ popsala na internetu čtenářka s přezdívkou Mafeska.

Malého caparta, který bezpečně stojí, udržíte na přebalovacím pultu stěží.

Přebalovací pulty se na trhu zpravidla dělí do dvou kategorií. Výrobky pro děti od jejich narození do jednoho roku a pro děti od narození až do tří let. Od chvíle, kdy prcek bezpečně stojí, přestává ale většina maminek pulty využívat. Většinou už malý neposeda nechce ležet, proto je přebalení vestoje nejjednodušší varianta.

Výška přebalovacích komod a pultů se pohybuje od 80 cm až do téměř jednoho metru. Pro sebe si vyberte takový kus, u něhož se nebudete příliš hluboko předklánět. Pro zdravá záda je výborné se k miminku sklánět s nohou mírně nakročenou kupředu, nehrozí vám “ústřel”. Existují i výškově nastavitelné verze komod, počítejte ale s cenou vyšší asi o 2 000 Kč.

Dětská přebalovací podložka Noly 15 z e-shopu MT-nábytek.cz je nejjednodušší a základní pomůckou při denní péči o dítě.
Dětská přebalovací podložka Noly 15 z e-shopu MT-nábytek.cz je nejjednodušší a základní pomůckou při denní péči o dítě.
Při výběru pultu si zvolte ten s úložnými prostory. Nikdo by nevěřil, kolik všelijakých krabiček, kosmetických potřeb, vatiček, košíčků na použité pleny, krémů a vodiček, potřebuje miminko. Nenechte nikdy na pultě dítě bez dozoru, i když určitou minimální bezpečnost před pádem mu zajistí zvýšené okraje pultu. Předem dobře vyzkoušejte stabilitu pultíku, stálost barvy i absenci ostrých hrotů a hran.

Přebalovací pult typu komoda použijete později jako běžnou komodu

Jestliže chcete mít přebalovací pult jako pevnou součástí nábytku, vyberte typ komoda. Na trhu je najdete v cenách nejčastěji od 4 600 za verzi z lamina do 7 000 Kč za variantu z olšového dřeva. Mají více zásuvek, což jsou pro vás vítané úložné prostory. Po odstranění přebalovacího nástavce je nábytek použitelný jako normální běžná komoda. Při nákupu proto myslete na sladění s dosavadním vybavením místnosti.

Stylová komoda Riki 2 s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz vám později poslouží jako běžná komoda.
Stylová komoda Riki 2 s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz vám později poslouží jako běžná komoda.
Chystáte se dítěti později zařídit samostatný pokoj? Využijte přebalovací komody, které postupem času přestavíte na obyčejnou skříňku. Stojí od 3 000 do 5 000 Kč podle použitého materiálu. Máte k dispozici přední skříňku, zadní otevřené police a přebalovací desku. Až dítě odroste přebalování, můžete ji spolu s policemi odmontovat a skříňku využijete běžným způsobem.

Závěsné lehátko na zeď je Ferrari mezi přebalovacími pulty a komodami.

Opravdu luxusní zboží je designové lehátko zavěšené na zdi. Mívá maximální zátěž do 15, nebo do 25 kilogramů, při výběru na to myslete. Nemáte problém s přemísťováním, po přebalení mrňouska lehátko zaklapnete a nepřekáží. Umístíte si je do optimální výšky i polohy. Cenová šíře je dost značná, za obyčejný ocelový pult dáte 1 700 Kč, za dřevěný ale už od 5 000 i do 10 000 korun.

Šuplíková komoda Bonie 2 s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz je univerzální pomocník každé maminky.
Šuplíková komoda Bonie 2 s přebalovacím pultíkem z e-shopu MT-nábytek.cz je univerzální pomocník každé maminky.
I když právě zažíváte nejkrásnější období výchovy vašeho dítěte, je zapotřebí pomalu myslet na budoucnost. Už nyní spolu s partnerem promýšlejte, jak dále vybavit místnost ke spaní, hrám na zemi a k učení u pracovního stolu. Počítejte i s místem pro ukládání bobtnajících hromad hraček a oblečení. Plánujte koupi úložných prostor pod postelí, nebo polic pro bezpečné připevnění na zdi.

Podívejte se také na různé typy přebalovacích pultů na síti Pinterest.

Čím bude vaše ratolest starší, tím bude dětský pokoj plnit více účelů. Nábytek do dětského pokoje proto nepořizujete jednou provždy. Do osamostatnění vašeho potomka počítejte alespoň s jednou obměnou. Kromě postele vás čeká koupě pracovního stolu, ideálně v rozměru 120 x 70 centimetrů. Nezbytnou výbavou bude dále židle a skříň nebo skříňka na oblečení.
 
Pořídili jste pro své dítě přebalovací pult, podložku nebo stůl? Napište do komentáře pod článkem, jaké máte zkušenosti z nákupu a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 140x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 229x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 241x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek