PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Koupelna vám připadá nudná? Vylepšete si ji. 8 tipů na šmrncovní držáky na ručníky

Kam odložíte denně používané ručníky v koupelně? Klasicky na otopný žebřík nebo háček, ale to je trochu nuda. Překvapte návštěvy i rodinu, inspirujte se šmrncovními držáky na ručníky. Čtěte 8 tipů, jak vytunit vlastní koupelnu.
Vydáno: 08.10.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4733x

Během pracovního dne se v zaměstnání nebo na úřadech setkáváte zpravidla s papírovými utěrkami na jedno použití. Ve vaší domácí koupelně ale textilní ručníky a osušky zatím nic nenahradí. Kam je pověsit, aby byly při ruce? Nejčastěji klasicky na háček, případně na otopný žebřík. Pokud se vám to ale zdá už trochu nudné, překvapte návštěvy netradičními držáky na ručníky.

Originální držáky ručníků získáte ze starých vodovodních kohoutků

1. Koupelna a voda – to je nerozlučná dvojice. Tuto symboliku u vás přiznáte se starými vodovodními kohoutky. Vytáhněte je z různých skrýší „na potom“, případně se podívejte po bazarech. Když je očistíte, natřete vhodnou barvou podle interiéru a zavěsíte, získáte šmrncovní držáky na ručníky. Zavěste je do řady vedle sebe na poličku a vytvoříte úložný prostor třeba pro drobnou kosmetiku.

Dřevo a keramika vždy ozdobí jakýkoli interiér, spolu inovují i vaši koupelnu. Foto: ©Depositphotos.com/svn48
Dřevo a keramika vždy ozdobí jakýkoli interiér, spolu inovují i vaši koupelnu. Foto: ©Depositphotos.com/svn48

2. Tak trochu světoběžnický vzhled bude mít vaše koupelna s námořním držákem na ručníky. Sežeňte si od kamaráda jachtaře nebo přímo ve speciální prodejně dvě dřevěné úchytky pro vyvazování lana. Přišroubujte je ne na loď, ale na zeď, asi 75 cm od sebe. Mezi ně přivažte volně do mírného provisu kus světlého lodního lana. Přes něj pak převěšujte ručníky, vypadá to moc hezky.

Oslňte vaši návštěvu námořním držákem na ručníky

3. Zajímavým nápadem na retro držák ručníků je využití staré židle. Oddělte z ní část s opěradlem a zadníma nohama, kterou osmirkujte a natřete třeba světle modrou barvou. Konstrukci pak vruty připevněte k obyčejné poličce, tak aby původní opěradlo s příčnými šprušlemi směřovalo dolů. Na něj pak podobně jako na otopný žebřík ručníky zavěšujte, polici ozdobte květinou.

Starou židli nevyhazujte, její opěradlo využijte jako prima držák ručníků.

4. Podobně využijte starou podkovu, kterou si schováváte „pro štěstí“. Očistěte ji, naleštěte a přes původní otvory pro hřebíky “podkováky” ji přišroubujte ke kousku natřeného prkénka. Nezapomeňte ji dát otevřenou stranou nahoru, aby vám, jak se říká, z podkovy štěstí nevypadlo. Dovnitř podkovy pak pohodlně zastrčíte ručník nebo osušku.

5. S pěkným nápadem se pochlubil na internetu čtenář s přezdívkou Pedro: „Mám nejen koupelnu laděnou do hnědých odstínů a hodně doplňků z kůže.“ Na držák ručníků jej napadlo použít kožený široký třmen, který požívají jezdci při westernovém představení. „Je to vlastně široké, zdobené a pevné oko, když jej přidělám na stěnu s kouskem starého dřeva, vypadá to nádherně,“ poznamenal.

Využijte kovové spirálové závěsy na dětské dřevěné houpačky

6. Držák na ručníky uděláte i z kovových spirálových závěsů na dřevěnou dětskou houpačku. Jsou k dostání zhruba za stovku a místo svisle do dřevěných veřejí je našroubujte do kusu prkénka. Do takto vzniklých ok navažte prověšeně kus lýkového provazu. Udělejte na jeho obou koncích velké uzly, aby se nemohl vyvléknout a věšák do vaší oživené koupelny je hotov.

Dřevěný držák ručníků je klasika, zkuste se poohlédnout po nějakém v retro stylu. Foto: ©Depositphotos.com/pulen2811
Dřevěný držák ručníků je klasika, zkuste se poohlédnout po nějakém v retro stylu. Foto: ©Depositphotos.com/pulen2811

7. Jako netradiční držáky ručníků využijte po patřičném očištění a nátěru i kus starých štaflí, případně žebříku. Jednotlivé příčky se k tomuto účelu přímo nabízejí. Máte možnost sehnat starší dřevěné rámy na obrazy různých velikostí i barev? Rozvrhněte si jejich nepravidelné umístění na stěnu a přišroubujte je postupně na sebe. Do vzniklé mezery se vejdou všechny ručníky, co potřebujete.

Podívejte se také, jak vypadají různé držáky ručníků na síti Pinterest.

8. Na zahraničních internetových stránkách je nápadů na šmrncovní ručníkové držáky spousta. Svou osušku tak můžete odložit třeba na jednotlivé končetiny rozebrané dětské panenky, které připevníte k dřevěnému podkladu. Mírně strašidelně by vypadala vaše koupelna, kdybyste vy i vaše návštěvy věšeli ručníky na stylizované nože, porůznu zabodané do stěny.

Moderní, elegantní a netuctové jsou nerezové žabky na pověšení ručníků a osušek. Foto: ©Depositphotos.com/Madiz1
Moderní, elegantní a netuctové jsou nerezové žabky na pověšení ručníků a osušek. Foto: ©Depositphotos.com/Madiz1
   
Zdánlivě tak obyčejná věc, jako ručníky v koupelně, nemusí být vůbec nuda. Na vaše přátele a hosty uděláte dojem třeba z labutě, složené z osušky.  Originálně složené ručníky nejsou jen doménou špičkových hotelů a výletních lodí, i když nejspíše právě tam tato kratochvíle vznikla. Pohrajte si s ručníky a vyzkoušejte si to také u vás doma.

Máte doma v koupelně netradiční držáky na ručníky? Popište je v komentáři pod článkem a inspirujte k novému vybavení ostatní čtenáře.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 140x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 229x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 241x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek