PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Pořiďte si dům snů. Kde jej najdete? Vyzkoušejte 11 mobilních aplikací na vyhledávání domů a bytů k prodeji i pronájmu

Chcete se přestěhovat a nevíte kde začít? Ať už hledáte stavební parcelu, nový byt nebo kupujete rodinný domek, využijte přehledné mobilní aplikace. Vyzkoušejte naše tipy a usnadněte si hledání v katastru nemovitostí.
Vydáno: 25.09.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3261x

„Páni! Tady musím bydlet.“ Zlákaly vás výhodné úroky hypoték a rozhodli jste se pro vlastní bydlení? Nebo se plánujete stěhovat a sháníte vhodný podnájem? Ať už hledáte jakýkoliv typ bydlení, využijte užitečné aplikace do mobilu, které budete mít stále po ruce a usnadníte si s nimi hledání.

Jestli jste skeptičtí k nabízeným funkcím těchto programů, budete příjemně překvapeni. Nové bydlení můžete hledat úplně všude, ať už v okolí vaší aktuální polohy, v konkrétních městech či se podívat do katastru nemovitostí, pokud jste si zamilovali místo, na kterém právě stojíte. A navíc tyto aplikace máte k dispozici zdarma pro operační systémy Android, iOS i Windows Mobile.

Mnoho mladých lidí využívá výhodné nabídky hypoték k získání vlastního bydlení. Foto:© Depositphotos.com/Lisa-Lisa
Mnoho mladých lidí využívá výhodné nabídky hypoték k získání vlastního bydlení. Foto:© Depositphotos.com/Lisa-Lisa

Nahlédněte do katastru nemovitostí, klidně i v kavárně

Sháníte stavební parcelu v oblíbené lokalitě a cítíte se, jako když hledáte jehlu v kupce sena? Noste si katastr nemovitostí v mobilu a využijte každé volné chvíle. Pro Android máte k dispozici aplikace AKatastr, iKatastr a Mapy ČÚZK. Stejné možnosti máte také na Windows Mobile, ale za prográmek AKatastr zaplatíte 25 korun.

Aplikaci Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního – Mapy ČÚZK a iKatastr si pořídíte i do zařízení od Applu. Základní verze aplikací jsou dostupné zdarma. Některé z těchto programů nabízejí speciální vylepšení s podrobnějšími informacemi a pokročilejšími funkcemi. Cena takovéto vylepšené verze pro Android je v případě AKatastr Key 51 korun.

Jestliže hledání v katastru nemovitostí úzce souvisí s vašim zaměstnáním či podnikáním, pak jistě oceníte a využijete možnost zadávání podnětů na vylepšení aplikace vývojářským týmům. Dle uživatelských ohlasů je jejich odezva velmi rychlá a ke spokojenosti zákazníků.

Veškeré smlouvy a dokumenty si při nákupu nemovitosti raději přečtěte dvakrát. Foto:© Depositphotos.com/ginasanders
Veškeré smlouvy a dokumenty si při nákupu nemovitosti raději přečtěte dvakrát. Foto:© Depositphotos.com/ginasanders

Vlastní bydlení v nejkrásnější čtvrti

Vyšli jste si s partnerem ven do míst, kde jste si vždy přáli bydlet? Nyní už vám nabízené domy a byty nikdo nevyfoukne před nosem. Stačí vytáhnout smartphone a mít v něm připravenou jednu ze skvělých mobilních aplikací, které vyhledávají byty a domy na prodej v lokalitě, v níž právě stojíte.

Kromě tohoto intuitivního vyhledávání nabízejí programy i standardní filtry pro vyhledávání jako jsou: město, cena, typ nemovitosti. Některé obsahují i další speciální filtry, díky kterým získáte jen pro vás relevantní výsledky. Programy jsou zdarma, takže můžete snadno vyzkoušet, se kterým se vám pracuje nejlépe. 

Vyhledávače bydlení pracují s daty realitních kanceláří, developerů i přímých majitelů. Rozdělení dle typu inzerenta můžete využít v aplikaci AllegroReality, která je dostupná pro systém Android. Adekvátní alternativa pro iPhone, iPad či mobilní zařízení od Microsoftu je aplikace Reality.cz, kterou máte k dispozici ve Windows MobileAndroid verzi.

Chcete zjistit, jestli je některý z nich na prodej? Podívejte se do mobilu. Foto:© Depositphotos.com/scamp65
Chcete zjistit, jestli je některý z nich na prodej? Podívejte se do mobilu. Foto:© Depositphotos.com/scamp65

Zatímco příznivci Androidu mají na výběr z mnoha dalších vyhledávačů nemovitostí, uživatelé iOS a Windows Mobile se budou muset spokojit s užším výběrem – dvěma aplikacemi. Kromě výše zmíněného prográmku si mohou jablíčkáři ještě stáhnout GrandReality, který umožňuje nastavit podrobnosti ohledně vybavení a příslušenství hledané nemovitosti. Vědět, že máte kde zaparkovat a kam uložit oblečení, se jistě vyplatí. Pro microsofťáky je zde vychytávka viaReality s velmi podobnými funkcemi.

Na Androidu otestujte také vyhledávače HyperReality s praktickou historií 20 posledních prohlížených nabídek či REALCITY.cz, ke kterému získáte i časopis o realitách v mobilní verzi. Kompletní služby pro inzerenty i zájemce o nové bydlení poskytuje aplikace Byty.cz, v níž najdete volné byty stejně snadno, jako je nabídnete k pronájmu.

Mobilní aplikace jsou přehledné a pravidelně aktualizované. Foto:© Depositphotos.com/georgejmclittle
Mobilní aplikace jsou přehledné a pravidelně aktualizované. Foto:© Depositphotos.com/georgejmclittle

Na co si dát při shánění bydlení pozor?

Najděte na internetu také obecné informace o koupi a prodeji nemovitostí. Především si přečtěte o změnách v novém občanském zákoníku, jinak byste mohli být nepříjemně překvapení. Pokud nevěříte realitním kancelářím, určitě se před koupí poraďte s právníkem, nejlépe mu dejte prozkoumat i kupní smlouvu. Věnujte pozornost také inženýrským sítím, protože jejich zavedení vyjde na desetitisíce korun.

Pokud se plánujete přestěhovat do nového podnájmu či sháníte spolubydlení, nemusíte se příliš zatěžovat paragrafy. Hlavním pravidlem je dobře si pročíst smlouvu o pronájmu. Spoustu dalších tipů a rad, jak smlouvu o podnájmu zvládnout rychle a k vaší spokojenosti naleznete na webu ulovdomov.

Konzultujte smlouvu s právníkem, můžete si ušetřit peníze i starosti. Foto:© Depositphotos.com/Kolobsek
Konzultujte smlouvu s právníkem, můžete si ušetřit peníze i starosti. Foto:© Depositphotos.com/Kolobsek

Když máte zjištěno vše o kupované nemovitosti, rozhodně se informujte také o oblasti, ve které se dům či byt nachází. Určitě nechcete, aby vaše rodina byla zbytečně vystavena radioaktivitě. Její dávkový příkon můžete zjistit na mapě České geologické služby. Úroveň bezpečnosti v dané oblasti zjistíte na specializovaném webu o kriminalitě. Nechejte si také vygenerovat soubor s informacemi o úrovni nebezpečí povodní v dané oblasti.

Dopřejte si domov snů, najít jej můžete kdekoliv. Získejte rychle aktuální informace o požadované oblasti s mobilními aplikacemi do kapsy. Mají přívětivé uživatelské rozhraní, které je pravidelně upravováno dle přání uživatelů. Navíc za tyto užitečné pomocníky nemusíte nic platit. Jakmile se zabydlíte, budou se vám určitě hodit naše tipy na mobilní vychytávky pro usnadnění každodenních povinností.

Měli jste problém se sháněním nového bydlení? Pomozte ostatním čtenářům a podělte se s nimi o vaše zkušenosti.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Bohuslav Khýr

Mým oborem je žurnalistika se zaměřením na internetová média. Zajímám se o zahradní vybavení a novátorské přístupy k bydlení. V mých článcích vás seznámím s osvědčenými vychytávkami na zahradu a tipy pro originální bydlení.

Bohuslav Khýr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 227x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek