PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Prázdniny vrcholí, škola začne za 8 dní. Vybavte pokoj pro studenta novými kousky, ať se těší. Chytrá židle šetří záda

Prázdniny pomalu končí, naopak návrat do školy se blíží. Pro některé děti trochu depresivní období. Zpříjemněte jim je, vybavte dětský pokoj pro kluka nebo pro holku podle posledních trendů. Psací stoly doplňte chytrou židlí.
Vydáno: 21.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2903x

Letní prázdniny jsou v poslední čtvrtině, a pokud máte doma malého školáka, pomalu jej připravte na přechod do pravidelného režimu. Usnadněte a zpříjemněte dětem toto období. Jistě si pamatujete tu nostalgii za krásnými dny, kdy jste nic a nikam nemuseli. Zvlášť u prvňáčka bude asi radikální změna v dětském pokoji, směrem ke psaní domácích úkolů a učení.

Navržené dětské a studentské pokoje vám ulehčí výběr

Pořiďte svým ratolestem v  předstihu před začátkem školy nový nábytek podle posledních trendů. Snažte se být trochu nadčasoví a nakupujte, tak aby vybavení pokoje vašeho školáka vydrželo déle než jeden rok. Podívejte se po dětských a studentských pokojích. Už připravené sady nábytku vám výběr znatelně ulehčí. Zajistěte dítěti klid na domácí přípravu hned od prvního školního dne.

Malému školákovi se bude skvěle učit v dětském studentském pokoji Julien 2 z e-shopu MT-nábytek.cz.
Malému školákovi se bude skvěle učit v dětském studentském pokoji Julien 2 z e-shopu MT-nábytek.cz.

Neváhejte koupit pořádný pracovní stůl. Děti u něj budou trávit stále více času, učit se číst a psát, dělat úkoly. Ideální délka stolu v období začátku školní docházky je 150 cm a počítejte s dnes už běžným a potřebným vybavením počítačovou sestavou. Když si dítě sedne na židli, musí mít také srovnaná záda a nohy na zemi. Doplňte i přiměřené osvětlení, přidejte lampičku k posteli i stolu.

Polohovatelnost stolu a židle je jedním z nejdůležitějších faktorů zdravého sezení.

Optimální řešení najdete u „rostoucích“ psacích stolů, jejich výšku nastavíte libovolně. Takový stůl zůstane vaší ratolesti až do dospělosti. K dobrému stolu patří i kvalitní židle, splňující základní zdravotní parametry. Vyberte židli s opěrkou pod lopatky, vysokou tak, aby lokty byly k pracovní desce v pravém úhlu. Nezapomeňte ani na vhodný koberec. Celou místnost zateplí a tlumí zvuky.

Aby záda nebolely, posaďte studenta třeba do moderní kancelářské židle Regina z e-shopu MT-nábytek.cz.
Aby záda nebolely, posaďte studenta třeba do moderní kancelářské židle Regina z e-shopu MT-nábytek.cz.
Malí školáci už mají mít samostatné lůžko. Jeho délku vyberte tak, aby vždy aspoň o 15 centimetrů přesahovala výšku dítěte při standardní šířce 80 centimetrů. Děti milují dětské postele v podobě aut, autobusů nebo třeba i lodí. Místo v pokojíčku ušetříte s multifunkčními vyvýšenými či patrovými postelemi. Vedle místa na spaní je jejich součástí i psací stůl, šatní skříň, úložné prostory a police.

Starší studenti mají o vybavení pokoje svou představu, korigujte ji opatrně   

Teenagerům zajistěte pohodlnou postel a dostatečný prostor k práci. V tomto věku už mají vaši potomci své představy o životě a do dalšího zařizování jejich pokoje si zpravidla nenechají příliš mluvit. Středo a vysokoškoláci ocení vybavené studentské pokoje, které seskládáte podle aktuální potřeby. Sestavy v mnoha variantách jsou vhodné pro dívky i chlapce.

Domácí úkoly půjdou dětem samy na dětském studentském psacím stole Kaylin dub z e-shopu MT-nábytek.cz.
Domácí úkoly půjdou dětem samy na dětském studentském psacím stole Kaylin dub z e-shopu MT-nábytek.cz.
S postupem času bude váš školák potřebovat mnohem více místa na knihy, sešity a učebnice. Kupte mu praktické police nebo šuplíky. Ke stolu dejte odpadkový koš, hodit se bude i nádoba na psací potřeby. Celkové osvětlení pokoje vyřešte centrálním svítidlem. Na čtení pořiďte stolní lampy, jejichž světlo má dopadat na knihu pod úhlem 50 °. Relaxační část pokoje pak vybavte nástěnnými lampičkami.

Zažitá barevná schémata modrá vs. růžová už u studentů neplatí

Ve studentském pokoji se už nemusíte řídit zažitým schématem klukům modrá a pro holky růžová. Pokoj pro studenta zařizujte s ohledem na převažující činnosti. Potřebujete vhodný stůl a židli, dostatek úložných prostor a hlavně pohodlnou postel. I když mají studenti o svém pokoji jakousi ideu, nezklamete je přírodní dýhou, lakovanými povrchy, či hliníkem.

Dětská postel Demi 4 z internetového obchodu MT-nábytek.cz poskytne vaší ratolesti bezpečné útočiště.
Dětská postel Demi 4 z internetového obchodu MT-nábytek.cz poskytne vaší ratolesti bezpečné útočiště.
Kvalita postele závisí na kvalitní matraci a roštu. Pokud máte dostatek prostoru, zvolte šířku lůžka 120 cm. Váš student totiž na posteli stráví hodně času, ať už učením, psaním na počítači, telefonováním nebo čtením. Zajímavou barevnou dekoraci a ochranu matrace získáte s kvalitním přehozem. Mnozí odborníci doporučují měnit matraci ze zdravotních důvodů každých sedm let, nezapomínejte na to.

Členitá a prostorná šatní skříň - konec volně loženým věcem na zemi a křeslech.

Musíte šetřit místem? Pořiďte kousky sektorového nábytku. Jeho výhodou je snadné poskládání modulů a tím i široká variabilita. V malé místnosti vypadají stavebnicové systémy dobře, jdou snadno skládat i upravit na míru. Typickou „dekorací“ studentských pokojů jsou povalující se věci na zemi či křeslech. Zabráníte tomu členitou a prostornou šatní skříní.

Přemýšlíte nad moderním studentským pokojem? Sestava Allarica 1 z e-shopu MT-nábytek.cz je ideální řešení.
Přemýšlíte nad moderním studentským pokojem? Sestava Allarica 1 z e-shopu MT-nábytek.cz je ideální řešení.
Vytvořit téměř ideální dětský pokoj není jednoduché, ale vše můžete s trochou času zvládnout. V každém případě vždy myslete na bezpečnost a přesvědčte se hlavně o stabilitě koupeného nábytku. Netolerujte ostré rohy nebo hrany, zkontrolujte si i zdravotní nezávadnost použitých barev. Školní potřeby nakupujte raději už teď, na začátku září si ušetříte nervy i peníze.

 Podívejte se také na různá vybavení pokojů pro školáky na síti Pinterest.

Základem pro bezproblémový nákup je seznam potřebných věcí. V něm zohledněte přání své, své ratolesti i požadavky dané školy. Pokud se škola zatím nevyjádřila, odložte větší nákupy na později a pořiďte jen to nejdůležitější. Aktovku nebo batoh, psací potřeby, penál, cvičební úbor a přezůvky. Sešity, obaly ani psací pomůcky nemusíte kupovat značkové a designové. Výrazně tím ušetříte.
 
Těšíte se spolu se svými dětmi, až půjdou po prázdninách do školy? Napište do komentáře pod článkem, jakým novým kouskem nábytku jste jim udělali radost a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 228x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek