PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Čeká vás rekonstrukce bytu, stěhujete se do nového? Čtěte 11 kroků pro moderní návrhy interiérů. Buďte bytový architekt

Skončila renovace bytu, na řadě je vybavení interiéru. Pečlivě si rozplánujte bytové zóny, zaplňte je nejdůležitějším nábytkem a postupně dolaďujte. Nebo vám pomůže bytový designér. Přečtěte si 11 kroků pro moderní bytový design.
Vydáno: 20.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2925x

 „Hurá, sláva, konečně sami a ve svém,“…Také jásáte nad novým, nebo čerstvě rekonstruovaným bydlením? To ale ještě není všechno. Prostor mezi čtyřmi holými stěnami musíte vybavit a zařídit podle svého vkusu. Máte na vybranou. Buď využijete služby bytového architekta a designera, či se spolehnete na svůj úsudek a navrhnete si bydlení kompletně sami.

1. Ještě před nákupy nábytku si rozplánujte velice důležité klidové a komunikační zóny bytu. Hlavně v místech častého pobytu, v obýváku, kuchyni a předsíni, nenechte nic překážet. Rozmyslete se, jaký styl bydlení vám vyhovuje. Každá místnost musí mít svůj účel a smysl. Snažte se také sladit budoucí barevnost v celém bytě, na každého to bude působit harmonicky a vyváženě. Přečtěte si také článek Navrhněte si nový interiér. Vyzkoušejte 6 online aplikací, které jsou zdarma.

Pečlivě si rozplánujte bytové zóny a umístění nábytku. Buďte aspoň na chvíli  architektem. Foto: ©Depositphotos.com/gerasimov
Pečlivě si rozplánujte bytové zóny a umístění nábytku. Buďte aspoň na chvíli architektem. Foto: ©Depositphotos.com/gerasimov
2. Svou výslednou představu přeneste na klasický čtverečkovaný papír. Je to stará, ale tradiční a stále používaná metoda. Nejste si úplně jisti svým měřením a tu komodu byste opravdu potřebovali? Vezměte si křídu a půdorysné rozmístění nábytku si namalujte přímo do místnosti. Kvůli obecně žádanému volnému prostoru se snažte už dopředu různé výklenky a niky zaplnit vestavnými skříněmi.

          Co by v útulném bytě nemělo chybět?
          •    Bodové osvětlení – vytvoříte zajímavou atmosféru
          •    Bytový textil – nové povlečení, koberec, záclona
          •    Zrcadla – opticky zvětšují a prosvětlují interiér
          •    Květiny – kousek přírody patří do každého bytu
          •    Fotografie – v hezkém rámečku zlidští vaše stěny

3. Zapomeňte na velké nábytkové sestavy. Trendem dnešního bydlení je vzdušnost a otevřenost, zvlášť v menších prostorách. Mnoho nábytku a „důležitých“ věcí vám později vezme náladu a spoustu času. Na větším množství nábytku musíte utírat větší množství prachu, což je jedna z těch neoblíbených činností.  Výjimkou jsou velké knihovny plné oblíbené literatury, ale současně bez suvenýrů, sošek, mušliček a jiných „lapačů prachu“.

Moderní obývací stěna s LED osvětlením Jessie 2 z e-shopu MT-nábytek.cz ozdobí každý interiér.
Moderní obývací stěna s LED osvětlením Jessie 2 z e-shopu MT-nábytek.cz ozdobí každý interiér.
4. Nemáte dost financí na jednorázový nákup nábytku? Pořiďte si nejprve jen základní vybavení, tedy postel, jídelní stůl a židle. Postupně pak byt dolaďujte podle vašich možností. Vybírejte, pokud to jde, vše z jedné série. Vyhnete se tak rozdílům odstínů, interiér bude sourodý a nepřeplácaný. Při výběru textilií pamatujte, že s lehkými a barevnými závěsy, záclonami a žaluziemi krásně doplníte prostor.

I stroze zařízený až chladný interiér zútulníte barevnými záclonami či žaluziemi.

5. Barevný interiér je živý interiér. Nepřehánějte to ale s výraznými odstíny typu ostře červené nebo tyrkysové. Patří-li mezi vaše oblíbené a prostě je musíte v bytě mít, jen mírně je připomeňte třeba v bytových textiliích. Váš byt musí barevně ladit jako celek, proto se raději vyhněte cirkusu řady různých barev ve všech místnostech.

Vaření bude jedna radost v kuchyňské lince Edmondo z internetového obchodu MT-nábytek.cz.
Vaření bude jedna radost v kuchyňské lince Edmondo z internetového obchodu MT-nábytek.cz.
6. Pamatujte na to, že vymalováním světlou barvou prostor vašeho bytu opticky zvětšíte. S nábytkem bude pěkně ladit třeba světle hnědá, béžová, ale i bílá. Zářivé a teplé barvy typu oranžové či žluté váš byt pocitově zvětší. Naopak s tmavými barvami buďte opatrnější, aby celkový dojem nebyl moc ponurý. Propojili jste si kuchyň s obývákem? V tomto případě by také měly stěny i nábytek v místnostech barevně ladit.

S množstvím nábytku spíše šetřete, myslete hlavně na úložná místa

7. Nezarovnejte si zbytečně celý byt nábytkem, popřemýšlejte raději o kvalitních úložných prostorech. Máte místo na velkou vestavěnou skříň? Sem uklidíte spoustu věcí, ještě lepší je ale oddělená šatna. Vestavět ji můžete i do ložnice, kterou tím sice zmenšíte, ale samotná postel a noční stolky působí velice jednoduše a současně i elegantně.

Ložnice Veria z e-shopu MT-nábytek.cz patří mezi nejprodávanější, je elegantní  a skvěle vypadá.
Ložnice Veria z e-shopu MT-nábytek.cz patří mezi nejprodávanější, je elegantní a skvěle vypadá.
8. Pokud vám někdo chce vnutit starší, už nepoužívaný kus nábytku, zdvořile odmítněte. Ušetřete si volné místo pro nové kousky. Výjimkou jsou opravdu starožitné poklady, k nimž ale patří nábytek z kategorie minimalistického stylu. Nebojte se také investovat do více zdrojů osvětlení. Centrální lustr ála šedesátá léta 20. století už nestačí, nekazte si oči a posviťte si všude, kde je to potřeba.

Interiér je dokonalý ne tehdy, když už do něj není co přidat, ale když už nelze nic ubrat.

9. Jako modelový případ si představte třeba zařizování bytu 2 + kk. Velikostí bohatě stačí pro dva lidi, ještě později i pro jejich první dítě. Ze samostatného pokoje udělejte ložnici s velkou postelí, párem nočních stolků a několika komodami či vestavěnou skříní. Pokoj by měl sloužit k relaxaci, spánku a ukládání vašich oděvů.

Šatní skříň Donzel 2 se zrcadlem z e-shopu MT-nábytek.cz vám poskytne dostatek úložného prostoru.
Šatní skříň Donzel 2 se zrcadlem z e-shopu MT-nábytek.cz vám poskytne dostatek úložného prostoru.
10. Kuchyňský kout vybavte nejlépe prosklenými, otevřenými policemi. Nebraňte se novým moderním materiálům, oceli, plexisklu. Místnost si tím prosvětlíte. Kvůli zpravidla malému prostoru zvolte při nákupu menší kuchyň do tvaru L. U podlahy máte dvě možnosti. Sjednoťte ji a vytvořte plynulý přechod z jedné části místnosti do druhé, nebo oddělte kuchyňský prostor třeba dlažbou.

               Několik tipů a rad pro zařizování vašeho bytu:
               •    Světlá podlaha bez výrazných vzorů opticky zvětší i malý byt
               •    Ve velkém bytě vymalujte jednu zeď sytou barvou a vyberte vhodné doplňky
               •    Těžké závěsy a záclony ne, pořiďte si raději moderní barevné žaluzie nebo roletky
               •    Výrazný prvek do bytu získáte s velkou dekorativní samolepkou na zdi
               •    Byt s vysokými stropy vymalujte dvou třetin stěny, opticky jej snížíte

11. V místnosti, spojené s kuchyňským koutem, udělejte místo na psací stůl, pohovku a knihovnu. Podle prostorových možností můžete knihovnu využít i jako dělicí prvek mezi dvěma místnostmi. Z obou stran přístupné police vám pomohou vytvořit v interiéru otevřenou a pohodlnou atmosféru. Pohovku do menšího bytu pak vyberte jednoduchou, nejlépe hranatou.

Regálová knihovna Mauricius z e-shopu MT-nábytek.cz výborně poslouží i jako dělicí příčka.
Regálová knihovna Mauricius z e-shopu MT-nábytek.cz výborně poslouží i jako dělicí příčka.
Starosti s financováním, budováním a rekonstrukcí vás vysílily natolik, že na vlastní zařizování bytu nemáte vůbec náladu? Než vyhodit zbytečně peníze za něco, co se vám později nebude líbit, obraťte se raději na profesionály. Bytový architekt vám fundovaně poradí a pomůže vytvořit takové bydlení, ve kterém se vám bude nejen líbit, ale i dobře žít.

Zařizovali jste svůj nový byt a dlouho jste přemýšleli co a jak? Napište do komentáře pod článkem, pro co jste se nakonec rozhodli a prozraďte své dobré tipy ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 124x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek