PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Šmátráte, hledáte drobnosti a nic? Stačí 2 hrdla z PET lahví. Vyrobte si z nich kapsle na koření, šperky i léky na cesty

Vyrobte si z 2 hrdel a 2 víček PET lahví vodotěsné kapsle. Dóza na kávu nebo sypaný čaj se vejde i do kapsy a je ideální na cesty po souši, na vodě či ve vzduchu. Přehledně si uložíte i koření, léky, nebo nejrůznější drobnosti.
Vydáno: 19.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5546x

Turistika a cestování vůbec je pro spoustu lidí nezbytnou součástí života. Ať už pěšky s krosnou, po vodě s loďákem, nebo letadlem s kufrem. Touláte se také rádi po tuzemsku či v cizině? Jako každý, kdo se vydává na cesty, budete potřebovat šikovné úložné prostory na spoustu potřebných drobných věcí, pochutin, nezbytných součástí kuchyně, případně vámi užívaných léků.

Kapsle z PET lahví jsou lehké, vodotěsné a skladné

Prostor, prostor, prostor….a jeho co největší úspora. Tento požadavek je doslova zaklínadlem všech cestovatelů. Nepříjemné a zdlouhavé hledání po kapsách, v hlubinách batohů a tajných zákoutích kufrů vynecháte s levnými a snadno dostupnými mini dózičkami. Vlastnoručně si je vyrobte z použitých PET lahví.

PET lahve nemusíte vyhazovat do kontejneru, udělejte si z nich šikovné lehké dózičky. Foto: ©Depositphotos.com/photkas
PET lahve nemusíte vyhazovat do kontejneru, udělejte si z nich šikovné lehké dózičky. Foto: ©Depositphotos.com/photkas
Jak na to? Pro malou, ale vodotěsnou a ze dvou stran uzavíratelnou kapsli potřebujete dvě stejně velké PET lahve. Upevněte je opatrně za hrdlo do svěráku tak, abyste nepoškodili závit. Pro další vodotěsnost vašeho výrobku je to velmi důležité. Těsně nad místem, kde se hrdlo rozšiřuje do těla PETky, je odřízněte malou ostrou pilkou. Dobrá je i ta na železo.

      Dvakrát měř, jednou řež. Trefte se šikovně, musíte získat dostatečnou plochu na slepení.

S místem řezu se musíte trefit tak šikovně, abyste dostali dostatečně silnou přírubu na obou už oddělených kusech. Zkontrolujte si, aby na sebe alespoň nahrubo před začištěním dosedaly. Řezné plochy a případné štěpinkovité nerovnosti na okrajích pak pečlivě přebruste do hladka jemným pilníkem nebo smirkovým papírem.

Existují i polotovary na výrobu PET lahví, poslouží vám stejně, ale při výrobě se pobavíte. Foto: ©Depositphotos.com/glebnsk
Existují i polotovary na výrobu PET lahví, poslouží vám stejně, ale při výrobě se pobavíte. Foto: ©Depositphotos.com/glebnsk
Obě odříznutá hrdla zbavte nečistot, mastnoty a prachu. Podle typu vámi použitého lepidla na PET jej naneste buď na jednu, nebo na obě řezné plošky. Přitiskněte je pevně k sobě a opatrně celý spoj zajistěte malou svorkou. Máte-li jich doma nebo v dílně víc, lepte si praktické dózičky v sériích za sebou. Než lepidlo zaschne, můžete si jít konečně udělat kafe.

„Kapsle z vršků PET flašek mám na sůl, pepř, papriku a koření na ryby,“ svěřuje se na diskuzním vandrovním fóru čtenář s přezdívkou Yankee. „Je to moc šikovná věcička, nic mi nezvlhne a taky nenesu na zádech žádnou váhu navíc,“ dodává.

Konečným výsledkem vaší zhruba desetiminutové práce je malý, lehounký a vodotěsný obal, na obou koncích uzavřený zátkou se závitem. PET lahve běžně vyhazujete, smirkový papír vás přijde do 20 Kč, takže nejdražší položkou bude zřejmě lepidlo. PET (polyethylentereftalát) dobře slepíte vteřinovým lepidlem, opravdu pevný spoj získáte třeba s Bison Vinyl Plasticem za stovku.
V letadlech pozor na omezení, smíte mít s sebou nejvíce 10 lahviček po 100 mililitrech. Foto: ©Depositphotos.com/vladmoses
V letadlech pozor na omezení, smíte mít s sebou nejvíce 10 lahviček po 100 mililitrech. Foto: ©Depositphotos.com/vladmoses
S trochou šikovnosti a s minimálními náklady získejte z odpadového materiálu malý, opakovaně použitelný a lehký obal na cokoli. Skončí doba prosolených, opepřených a opaprikovaných věcí na oblečení. Léky se vám nikam nezakutálejí, a jestliže jste například čajoví „závisláci“, můžete si s sebou brát na cesty i různá množství a druhy základní suroviny. Totéž se týká i kafařů.

Pro přehlednost si vyhrejte si s různými barvami PET lahví a jejich vršků. Na první pohled tak budete vědět, co je uvnitř. Například červená-paprika, žlutá-citronová šťáva, nebo černá-pepř. Dejte pozor při cestě letadlem, platí tady omezení. S sebou můžete mít nejvíce 10 lahviček po 100 mililitrech.

O tom, co všechno se dá z PET lahví vyrobit, se přesvědčte na síti Pinterest.

Dámy, patříte mezi parádnice a šperky neodložíte ani na vandru? Do kapslí si jich uložte třeba celou sadu. Pánové mohou bez obav, třeba i na vratké kánoi, převážet tabák nebo nezbytnou záchovnou dávku rumu na lyžích. S mini dózičkami se vám také podaří udělat pořádek v semínkách pro vaši zahradu. Využití je široké, záleží jen na vás, k čemu se rozhodnete.

Tipy na rozdělení do kapslí podle struktury surovin:
•   Sypké - sůl, pepř, koření, čaj, tabák, káva, léky
•   Tekuté do těla - kořalka, citronová šťáva, olivový olej, Balsamico ocet, ovocný sirup
•   Tekuté na tělo - dezinfekce, Alpa, šampón, opalovací mléko
•   Pevné na tělo - šperky, řetízky, náplasti, šitíčko, jehly, špendlíky

Líbí se vám úsporné mini dózičky na nejrůznější potřebné drobnosti a poživatiny? Napište do komentáře pod článkem, jak se vám podařila výroba, a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 99x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 160x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 196x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek