0komentářů

Skládáte origami? Vykouzlete dort nebo labuť z froté ručníků a překvapte přátele v pokoji pro hosty nebo v koupelně.

Čím překvapit vaše hosty? Vyzkoušejte ručníkové origami! Vezměte froté ručník či velkou osušku a poskládejte na posteli třeba slona. Novomanžele přivítejte v ložnici froté labutěmi ozdobenými okvětními lístky. Čtěte jak na to.
Vydáno: 05.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4881x

Hosté už dorazili a z koupelny se ozývá nadšené: „To je nádhera!" To si právě všimli labutě složené z ručníku. Chcete také udělat dojem? Originálně složené ručníky rozhodně nejsou jen doménou špičkových hotelů a výletních lodí, i když nejspíše právě tam tato kratochvíle vznikla. Připravte si ručníky a vyzkoušejte si to u vás doma.

Skládání ručníků nejsou žádná kouzla

Pokud se věnujete origami, máte výhodu, znáte pracovní postupy a možná i nějaké vychytávky, které se můžou hodit, jakmile si osvojíte základní dovednosti. Na rozdíl od papíru ručníky neskládáte proto, abyste je měli vystavené věčně. Jde o kouzlo okamžiku a intenzivní krátkodobý vjem, v němž se snoubí zvědavost a obdiv.

Možná si říkáte, že něco tak zdánlivě jedinečného je nad vaše síly, ale když víte jak na to, není v tom žádná velká magie. S trochou šikovnosti a zkušeností vytvoříte ručníkový dort, do kterého by se spousta lidí s chutí zakousla, nebo potěšíte novomanžele krásnými zamilovanými labutěmi na manželské posteli.

Trocha romantiky novomanželům určitě vadit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/ivanmateev
Trocha romantiky novomanželům určitě vadit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/ivanmateev

Kde začít?

Při skládání ručníků platí to stejné co u origami, vlastně jako u všeho – nemůžete začít jako profesionálové. Pro začátek zkuste šneka, roládu ze dvou malých ručníků či kapsu s vějířem, kterou zavěsíte třeba na úchytku skříňky v koupelně. Na internetu objevíte spoustu dalších návodů pro začátečníky.

Pro své první pokusy s ručníkovými origami si vyberte hustější naškrobené froté osušky, které lépe drží tvar. Nemusíte mít strach, že se základními motivy neuděláte dojem, i ony vypadají velmi elegantně a ozvláštní interiér.

Zvířátka a dorty pro pokročilé

Když jste zvládli základy, je na čase zkusit labuť a slona. Důležitým pravidlem je pořádně utáhnout stočené části, které jsou pak mnohem tvárnější a stálejší. Zvolte také vhodnou velikost. Na některá zvířátka potřebujete větší ručník než na jiná. Například u slona s neobejdete bez dvou ručníků, u želvy dokonce využijete tři.

Ručníky nekladou meze vaší kreativitě, stačí dobrý nápad. Foto: ©Depositphotos.com/jcpjr1111
Ručníky nekladou meze vaší kreativitě, stačí dobrý nápad. Foto: ©Depositphotos.com/jcpjr1111
Trochu složitější je tvorba zákusků a dortů. U těch potřebujete alespoň papírové jádro a několik špendlíků na přichycení cípů malých ručníků. Dorty navíc musíte nazdobit, takže není od věci několikabarevná stužka, okvětní lístky nebo perly. Do ručníkových zákusků se vaši hosté jen tak neutřou, ale proto se hodí jako trvalejší dekorace. Precizně vytvořený dortík z ručníku vypadá opravdu chutně.

S ručníky si vyhrajete

Pokud jste již načerpali dostatek zkušeností a máte tvarování ručníčků, ručníků i osušek v ruce, můžete se směle pustit do vlastních originálních projektů. I když inspirace na internetu je stále dost. Od motýlů, přes králíky, až po krokodýly a lední medvědy. S kvalitním materiálem pro vás však nebudou problémem ani jiná zvířata a věci mimo zvířecí říši.

Inspiraci čerpejte v galerii na Pinterestu, kterou jsme pro vás připravili.

Poskládané ručníky snadno dozdobíte a tak jim ještě přidáte na atraktivitě. Na sváteční příležitosti jsou ideální květy či okvětní lístky, pečlivě zastrčené do záhybů ručníků. Pro komornější atmosféru a pobavení hostů, můžete využít také sluneční brýle či z originálně poskládaného ručníku ve tvaru psíka vytvořit držák na ovladač.

Za své úsilí se rozhodně nestyďte a pořiďte si se svým výtvorem fotku do rodinného alba. Ať je totiž vaše dílo sebelepší, vaši hosté se musí po sprše do něčeho utřít a spát se slonem uprostřed dvoulůžkové postele taky dost dobře nejde.

Vytvořili jste z ručníků parádní dekoraci? Podělte se s ostatními čtenáři na našem Facebooku.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Bohuslav Khýr

Mým oborem je žurnalistika se zaměřením na internetová média. Zajímám se o zahradní vybavení a novátorské přístupy k bydlení. V mých článcích vás seznámím s osvědčenými vychytávkami na zahradu a tipy pro originální bydlení.

Bohuslav Khýr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 549x

Rozlučte se s bílo šedou zimní nudou a nenechávejte veselé jarní barvy venku před dveřmi. Pusťte je k sobě domů. Které barvy jsou v letošním roce v kurzu? Prim hrají svěží a jasné odstíny, hlavně barva první jarní trávy a listů.

Celý článek
Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Vydáno: 19.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 152x

Hravé a barevné bydlení á la Mexiko si zamiluje asi každý. Přeneste si jeho krásy k sobě domů. Jak vytvořit interiér v mexickém stylu? Musí být zábavný, ale v bytě či domě nechte vyniknout i levné materiály a opotřebovaný nábytek.

Celý článek
Jak vdechnout starým audio i videokazetám nový život? Podívejte se na pár DIY nápadů a pusťte se do tvoření

Jak vdechnout starým audio i videokazetám nový život? Podívejte se na pár DIY nápadů a pusťte se do tvoření

Vydáno: 18.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 242x

Máte doma hromadu starých audiokazet i VHS, ale přehrávač už dávno vypověděl službu a nový si pořizovat neplánujete? Nechcete je vyhodit, protože vás k nim váže nostalgie? Vyrobte si z kazet stylový nábytek či doplňky do bytu.

Celý článek