0komentářů

Skládáte origami? Vykouzlete dort nebo labuť z froté ručníků a překvapte přátele v pokoji pro hosty nebo v koupelně.

Čím překvapit vaše hosty? Vyzkoušejte ručníkové origami! Vezměte froté ručník či velkou osušku a poskládejte na posteli třeba slona. Novomanžele přivítejte v ložnici froté labutěmi ozdobenými okvětními lístky. Čtěte jak na to.
Vydáno: 05.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4220x

Hosté už dorazili a z koupelny se ozývá nadšené: „To je nádhera!" To si právě všimli labutě složené z ručníku. Chcete také udělat dojem? Originálně složené ručníky rozhodně nejsou jen doménou špičkových hotelů a výletních lodí, i když nejspíše právě tam tato kratochvíle vznikla. Připravte si ručníky a vyzkoušejte si to u vás doma.

Skládání ručníků nejsou žádná kouzla

Pokud se věnujete origami, máte výhodu, znáte pracovní postupy a možná i nějaké vychytávky, které se můžou hodit, jakmile si osvojíte základní dovednosti. Na rozdíl od papíru ručníky neskládáte proto, abyste je měli vystavené věčně. Jde o kouzlo okamžiku a intenzivní krátkodobý vjem, v němž se snoubí zvědavost a obdiv.

Možná si říkáte, že něco tak zdánlivě jedinečného je nad vaše síly, ale když víte jak na to, není v tom žádná velká magie. S trochou šikovnosti a zkušeností vytvoříte ručníkový dort, do kterého by se spousta lidí s chutí zakousla, nebo potěšíte novomanžele krásnými zamilovanými labutěmi na manželské posteli.

Trocha romantiky novomanželům určitě vadit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/ivanmateev
Trocha romantiky novomanželům určitě vadit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/ivanmateev

Kde začít?

Při skládání ručníků platí to stejné co u origami, vlastně jako u všeho – nemůžete začít jako profesionálové. Pro začátek zkuste šneka, roládu ze dvou malých ručníků či kapsu s vějířem, kterou zavěsíte třeba na úchytku skříňky v koupelně. Na internetu objevíte spoustu dalších návodů pro začátečníky.

Pro své první pokusy s ručníkovými origami si vyberte hustější naškrobené froté osušky, které lépe drží tvar. Nemusíte mít strach, že se základními motivy neuděláte dojem, i ony vypadají velmi elegantně a ozvláštní interiér.

Zvířátka a dorty pro pokročilé

Když jste zvládli základy, je na čase zkusit labuť a slona. Důležitým pravidlem je pořádně utáhnout stočené části, které jsou pak mnohem tvárnější a stálejší. Zvolte také vhodnou velikost. Na některá zvířátka potřebujete větší ručník než na jiná. Například u slona s neobejdete bez dvou ručníků, u želvy dokonce využijete tři.

Ručníky nekladou meze vaší kreativitě, stačí dobrý nápad. Foto: ©Depositphotos.com/jcpjr1111
Ručníky nekladou meze vaší kreativitě, stačí dobrý nápad. Foto: ©Depositphotos.com/jcpjr1111
Trochu složitější je tvorba zákusků a dortů. U těch potřebujete alespoň papírové jádro a několik špendlíků na přichycení cípů malých ručníků. Dorty navíc musíte nazdobit, takže není od věci několikabarevná stužka, okvětní lístky nebo perly. Do ručníkových zákusků se vaši hosté jen tak neutřou, ale proto se hodí jako trvalejší dekorace. Precizně vytvořený dortík z ručníku vypadá opravdu chutně.

S ručníky si vyhrajete

Pokud jste již načerpali dostatek zkušeností a máte tvarování ručníčků, ručníků i osušek v ruce, můžete se směle pustit do vlastních originálních projektů. I když inspirace na internetu je stále dost. Od motýlů, přes králíky, až po krokodýly a lední medvědy. S kvalitním materiálem pro vás však nebudou problémem ani jiná zvířata a věci mimo zvířecí říši.

Inspiraci čerpejte v galerii na Pinterestu, kterou jsme pro vás připravili.

Poskládané ručníky snadno dozdobíte a tak jim ještě přidáte na atraktivitě. Na sváteční příležitosti jsou ideální květy či okvětní lístky, pečlivě zastrčené do záhybů ručníků. Pro komornější atmosféru a pobavení hostů, můžete využít také sluneční brýle či z originálně poskládaného ručníku ve tvaru psíka vytvořit držák na ovladač.

Za své úsilí se rozhodně nestyďte a pořiďte si se svým výtvorem fotku do rodinného alba. Ať je totiž vaše dílo sebelepší, vaši hosté se musí po sprše do něčeho utřít a spát se slonem uprostřed dvoulůžkové postele taky dost dobře nejde.

Vytvořili jste z ručníků parádní dekoraci? Podělte se s ostatními čtenáři na našem Facebooku.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Bohuslav Khýr

Mým oborem je žurnalistika se zaměřením na internetová média. Zajímám se o zahradní vybavení a novátorské přístupy k bydlení. V mých článcích vás seznámím s osvědčenými vychytávkami na zahradu a tipy pro originální bydlení.

Bohuslav Khýr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jedlá soda je nenápadný bílý prášek. 16 triků a babských rad, co se sodou bicarbonou

Jedlá soda je nenápadný bílý prášek. 16 triků a babských rad, co se sodou bicarbonou

Vydáno: 22.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 64x

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda je lék proti pálení žáhy, bolestem břicha, ale i na leštění, čištění, bělení a další činnosti v domácnosti. Jak ji nejlépe doma využijete? Čtěte 16 babských rad, co se sodou bikarbonou.

Celý článek
Hrozí sesunutí sněhu a ledu z vaší střechy? Myslete na bezpečnost a zavolejte firmu na jeho odklizení

Hrozí sesunutí sněhu a ledu z vaší střechy? Myslete na bezpečnost a zavolejte firmu na jeho odklizení

Vydáno: 20.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 34x

Máte na střeše tolik mokrého sněhu a ledu, že hrozí jejich spadení na chodník? Kdo je zodpovědný za jejich odklizení a případné škody a zranění? Kdo vám s odklízením pomůže, kde pomocníky sehnat a kolik stojí jejich služby?

Celý článek
Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 1536x

Pokud napadne hodně sněhu a navíc je mokrý, musí střecha udržet obrovské zatížení. Raději velkou vrstvu sněhu shrňte dolů, hlavně ze střech pultových a rovných. Pozor i na rampouchy, visící nad chodníkem. Když se ulomí, je zle.

Celý článek