PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

5 výrobců fotoknih - který je nejlevnější? Čtěte srovnání a sestavte si vzpomínkové album nebo dárek pro přátele

5 výrobců fotoknih - který je nejlevnější? Vytvořte si vzpomínkové album z fotek. Můžete ho darovat přátelům nebo se ponořit do jeho stránek, když vás přepadne nostalgická nálada. Jak ho vytvořit a kolik stojí? Čtěte dále.
Vydáno: 04.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2886x

Vzpomínky jsou to nejcennější, co máte. Nechcete zapomenout na žádný okamžik života? Pořiďte si foťák a všechno foťte. Ty nejpovedenější snímky pak seřaďte a vytiskněte ve fotoknize, abyste je nemuseli hledat v počítači a měli je vždy po ruce. Fotky doplňte o vtipné či trefné poznámky, ať víte, za jakých okolností a kdy vznikly.

Pak už vám nic nebrání v tom, abyste si s rodinou či přáteli uspořádali nostalgický večer plný vzpomínek. S kamarády si zavzpomínáte na dovolenou na horách či u moře, s partnerkou či partnerem si připomenete začátky své velké životní lásky nebo se s dětmi zasmějete u fotek z dětství.

Jak může vypadat vaše fotokniha? Načerpejte inspiraci na Pinterestu.

Fotokniha poslouží jako památka na úžasnou dovolenou, upomínka na rodinu a přátele v okamžiku, kdy se chystáte odjet na dlouhou dobu pryč, zachytíte v ní celé dospívání dítěte nebo příběh životní lásky, případně její důkaz v podobě velkolepé svatby.

Fotokniha nahradí klasické fotoalbum nebo fotky v počítači a můžete ji věnovat i svým příbuzným či přátelům jako dárek. Nezůstávejte jen u tištěné verze a těm, kteří jsou zdaleka, pošlete fotoknihu v elektronické podobě. Když budou chtít, mohou si ji pak snadno vytisknout sami.

Zavzpomínejte si na svatbu či jiný důležitý okamžik svého života s fotoknihou v ruce. Foto: ©Depositphotos.com/ASphoto777
Zavzpomínejte si na svatbu či jiný důležitý okamžik svého života s fotoknihou v ruce. Foto: ©Depositphotos.com/ASphoto777

Jak vytvořit fotoknihu

Knihu sestavíte ve speciálním programu, který je buď zdarma ke stažení (Cewe, Bontia, HF Designer), nebo funguje jako online aplikace bez instalace (Piklio, Rajče). Každý program má připravené grafiky a šablony (různé rozmístění fotek a textů). Některé programy vás nutí se jich držet, díky čemuž nemusíte řešit grafiku, jiné vám poskytnou větší či menší míru volnosti. Návrh pak pošlete online do grafického studia a počkáte na vytištěný skvost.

Při návrhu fotoknihy si dobře rozmyslete, jak máte fotky orientované (jestli jsou hlavně na výšku nebo na šířku), jaká je jejich velikost a jaký účel bude fotokniha mít. Podle toho pak zvolte její formát, velikost, typ vazby i grafiku. Můžete vytvořit výpravnou knihu o 150 stranách se spoustou fotek a textů, ale i roztomilou kapesní fotoknížečku.

Na přední stranu vyberte takový snímek, který plně vystihne to, co čeká uvnitř. Měla by to být ta nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejtypičtější fotka, která naláká na obsah knihy.

Snímky řaďte chronologicky a vytvářejte zajímavé kontrasty střídáním fotek lidí, budov, přírody, nebo detailů s celky. Také si pohrajte s celkovou kompozicí. Střídejte záběry na šířku a na výšku a komponujte i nestandardní formáty, třeba čtvercové nebo panoramatické fotky. 

Fotky doplňte o vhodné popisky. Ty je oživí a připomenou, za jakých okolností a kde a kdy vznikly. Kreativitě se meze nekladou, takže mohou být vtipné i veršované, jen si dejte pozor, abyste to s nimi nepřehnali. Fotokniha je hlavně o fotkách, takže by neměla být zahlcena sáhodlouhými texty. Pro popisky zvolte i správné písmo, které bude korespondovat se stylem alba.

V knize nakombinujte různé formáty a velikosti fotek, aby byla rozmanitější. Foto: ©Depositphotos.com/ASphoto777
V knize nakombinujte různé formáty a velikosti fotek, aby byla rozmanitější. Foto: ©Depositphotos.com/ASphoto777

1) Rajče

Online aplikace od Rajče.net je jednoduchá na ovládání a celou tvorbou knihy vás provede automatický průvodce. Na výběr máte ze třech velikostí alba a 13 tematických stylů, které nemůžete nijak upravit. O to jednodušší je však tvorba knihy. Fotku můžete ořezat pouze v případě, že je na celou stranu. 

Malou knihu s měkkou vazbou pořídíte od 239 Kč, luxusní knihu s tvrdou vazbou od 639 Kč. Fotokniha může mít 36 až 100 stran. Pro někoho může být nevýhodou pouze čtvercový formát knihy. Výrobce tiskne fotoknihy každé úterý a vaše album vám většinou doručí do následujícího pátku.

2) Piklio

V online nástroji Piklio je tvorba knihy docela jednoduchá, ale Rajče mi přišlo intuitivnější. Fotky nahrajete z počítače, můžete však využít i Facebook, Picasa nebo Rajče. Aplikace pracuje s náhledy a snímky nahrává na pozadí, takže je rychlá (stejně funguje i Rajče). Nabízí spoustu šablon a nálepek a fotky můžete různě upravovat, dodávat jim rámečky, filtry a efekty. 

Chcete při tisku fotoknihy ušetřit? Sledujte pravidelně stránky výrobců a využijte aktuálních slev.

Piklio nabízí i možnost automatického vytvoření fotoknihy, takže jen nahrajete fotky, zkontrolujete výsledek a můžete objednávat. Malé album se spirálovou vazbou pořídíte od 169 Kč, velkou s pevnými deskami od 999 Kč. Hotovou fotoknihu dostanete do deseti dnů od zaplacení.

3) Bontia

Program Bontia nemá moc šablon, ale ty jsou poměrně zajímavé a můžete je lehce upravovat. Program je dobrý i pro ty, kteří chtějí v knize dlouhé texty. Nabízí však málo automatických nástrojů, takže většinu musíte nastavit sami. Nejmenší album s tvrdými deskami pořídíte od 594 Kč, tu největší od 1 019 Kč. Počet stran je 32 až 160. Na fotoknihu si počkáte minimálně devět pracovních dnů.

Bontia do 1. září pořádá soutěž o nejhezčí fotku na obálku. Každý soutěžící získá časopis National Geographic s vlastní fotkou na obálce. V základních kolech se hraje o batoh, roční předplatné časopisu National Geographic a dárkové poukazy na fotoknihy Bontia. Ve finále můžete vyhrát letecký zájezd, Apple iPad mini 3 nebo velký batoh od National Geographic.

4) CEWE

Program CEWE využívá Fotolab, FotoStar, FotoParadies, Globus, Kaufland a drogerie Teta a Rossmann. Program je hodně obsáhlý a má spoustu možností nastavení. Jakmile se ve všem vyznáte, můžete vytvořit fotoknihu téměř libovolného vzhledu. Se vším vám navíc pomůže automatický průvodce, který je občas až otravný, ale jeho návrhy nebývají špatné. Na výběr máte z desítek stylů, přičemž můžete vytvořit i vlastní šablonu nebo stáhnout z internetu další.

CEWE pořádá bezplatné online kurzy, ve kterých se naučíte pracovat s programem na návrh fotoknihy. Kurzy jsou jak pro začátečníky, tak i pokročilé.

Fotoknihu s měkkou vazbou a až 74 stranami pořídíte od 199 Kč. U luxusní fotoknihy volíte mezi tvrdou, plátěnou nebo koženou vazbou. Počet stran je až 154 a cena se pohybuje od 1 399 Kč. Celkově máte na výběr poměrně velké množství formátů.

Do konce prosince se můžete přihlásit do soutěže o nejkrásnější fotoknihu roku 2015. V měsíčních kolech se hraje o fotoaparát a postup do finále, ve finále pak o nové auto.

5) HF Designer

Program HF Designer využívá HappyFoto. Je podobný CEWE a na výběr máte osm šablon. Ne všechny šablony nabízí všechny možnosti úprav, takže vše důkladně vyzkoušejte. V programu můžete upravovat fotky včetně různých efektů. 

Chvíli mi trvalo, než jsem se v programu zorientoval a než se mi podařilo zapnout možnost vlastních úprav (stačí vypnout průvodce). Fotoknihu s měkkou vazbou pořídíte od 199 Kč, s pevnou vazbou pak od 399 Kč. Počet stran je v rozsahu 20 až 100 stran a doba zpracování je 4 dny.

Vytvořili jste si fotoknihu? Jaký program nebo aplikaci jste použili a kde jste ji nechali vytisknout? Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti v komentáři pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 168x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek