Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
32500
0komentářů

Kam mi to zase upadlo? Vyrobte si přehledný organizér na šroubky. Skleničky od výživy drží na policích zespodu

Práce v domácí dílně by vás měla bavit. Nenechte se otrávit zbytečným hledáním vrutů, matiček a drobných předmětů. Pomozte si pořadačem na šroubky ze sklenic se šroubovacím uzávěrem. Místo jim udělejte na spodní straně regálů.
Vydáno: 03.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2435x

Patříte mezi šťastlivce s vlastní dílnou či garáží, kde můžete bez konfliktů se členy vaší domácnosti montovat, kutit a vyrábět? Važte si toho, je to velká výhra. Spolu se šikovnýma rukama je to ideální kombinace k užitečnému trávení volného času. Vaše poctivé řemeslné snažení se ale neobejde bez většího či menšího množství šroubků, hřebíčků, kablíků či matiček. Kam s tím vším?

Chaosu v dílně zabráníte organizéry se šuplíčky a zásuvkami

Jistě znáte situaci, kdy v kupě materiálu hledáte něco, co je přesně vespod. „Kruci, teď mi to zase někam upadlo,“ ujede vám často po původně úspěšném nálezu. Chaosu v malých, ale nezbytných drobnostech zabráníte nejrůznějšími organizéry se šuplíčky a zásuvkami. Ty klasické skříňové jsou k mání od 330 Kč do 550 korun. Koupíte je v železářstvích či v hobby marketech.

Tisíce a miliony drobností, oči přecházejí. Vyrobte si organizéry a udržte v dílně pořádek. Foto: ©Depositphotos.com/Zetor2010
Tisíce a miliony drobností, oči přecházejí. Vyrobte si organizéry a udržte v dílně pořádek. Foto: ©Depositphotos.com/Zetor2010
Pokud máte doma nad ponkem na policích dost místa, využijte pro uložení drobného materiálu vše, „co dům dal“. Šrouby, skoby a další železo rozdělte podle druhu i velikosti třeba do už prázdných krabiček od Nesquiku. Mají oválný tvar, víčko a můžete je šikovně skládat vedle sebe do přehledné řady. Snad jedinou jejich nevýhodou je neprůhlednost. Orientaci v sortimentu si proto zajistěte podrobným popisem na samolepkách.

Drobné předměty rozdělte do krabiček od potravin, PE obalů nebo organizérů.

Místo vyhození vám ještě dobře poslouží i prázdné PE obaly od některých provozních kapalin do motorů, aviváží nebo pracích prostředků. Zalamovacím nožem vyřízněte podle potřeby horní nebo boční část a dovnitř postupně naskládejte to nekonečné množství drobností. Přehledně roztřídíte malé součástky i v PVC platech, používaných na rychlení zeleninových sazeniček.

Šroubovací skleničky od potravin jsou levnou variantou různých organizérů s profi-prodejen. Foto: ©Depositphotos.com/sdenness
Šroubovací skleničky od potravin jsou levnou variantou různých organizérů s profi-prodejen. Foto: ©Depositphotos.com/sdenness
Děti už odrostly a ve špajzu vám zůstal pytel skleniček od výživy? Nejezděte do sběrného dvora a využijte je jako ideálních úschovných boxíků. My je máme doma už léta, především pro spoustu druhů koření a nejrůznějších dochucovadel. Popis, co kde je, jsem vyřešil samolepkami, které jsou k dostání v papírnictvích. V různém provedení a grafice stojí jeden arch kolem 25 Kč.

Na spodní stranu polic a regálů připevněte víčka, sklenice do nich zašroubujte

Skleničky od výživy a pro větší součástky i běžné zavařovací sklenice 0,7 litru se šroubovacími uzávěry můžete uložit nejen do polic nebo na ně. S několika šroubky a vrtačkou obsaďte i jinak nevyužitou spodní stranu skříněk či dílenských regálů.

„Systém se skleničkama pod skříňkou používám už pár let a je bezvadný. Původně jsem měl ve všech drobných železných a drátěných blbůstkách strašný binec, ale to už není pravda,“ pochvaluje si v internetové diskuzi čtenář s přezdívkou Frodo.

Nezáleží vám na přesném rozdělení sortimentu? Obyčejná krabička je také velký pomocník. Foto: ©Depositphotos.com/rawgroup
Nezáleží vám na přesném rozdělení sortimentu? Obyčejná krabička je také velký pomocník. Foto: ©Depositphotos.com/rawgroup
Nejdříve si rozměřte, kam skleničky postupně připevníte. Ani v dílně nezanedbávejte estetiku, víčka proto natřete nebo nastříkejte syntetickou barvou s vhodným jednotným odstínem. Jejich širokou nabídku najdete v každé drogerii nebo malířské prodejně, nejčastěji v ceně do 100 Kč.
 
Uvnitř každého víčka provrtejte dvě, ale ještě lépe tři místa, přes které víčko připevněte malými vruty k polici zespodu. Do skleničky dejte malý tříděný dílenský materiál, našroubujte ji zespod do víčka a je to. S takovou pomůckou roztřídíte veškeré drobnosti a žádný chaos vám nehrozí. 
Inspirujte se na videu, z čeho a jak uděláte zásobníky na různé drobnosti nejen v garáži či dílně:

V každé domácnosti najdete nejrůznější kelímky z umělé hmoty. Dejte si jich také pár dohromady, nejlépe od stejného druhu potravin. Sežeňte si stejné množství kovových podložek v jen o chlup menším průměru, jako je dno kelímků. Podložky přilepte dovnitř třeba vteřinovým lepidlem a ještě si kupte magnetické pásky. V obchodech stojí zhruba od 180 do 300 Kč.

Podívejte se, jak třídí drobnosti v domácí dílně uživatelé sítě Pinterest.

Samolepicí magnetické pásky připevněte na zeď, případně na dřevěnou stěnu skříně nebo regálu. Zkontrolujte si, že víčka ne kelímcích dobře drží a roztřiďte do nich neuspořádaný, ale jen lehký materiál. Pak už jen naskládejte nové pořadače nad sebe. Na stěně je udrží podložky, přichycené magnetickou silou. Podobných vertikálních pořadačů si udělejte více a už nikdy nebudete drobnosti potupně hledat.

Bojovali jste také s nepořádkem v drobném materiálu ve vaší dílně? Napište do komentáře pod článkem, jak jste uspěli, jaký máte systém, a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Veselé Vánoce: 5 dárkových tipů pro vaše blízké na menší kousky nábytku

Veselé Vánoce: 5 dárkových tipů pro vaše blízké na menší kousky nábytku

Vydáno: 07.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 38x

Vánoce se blíží a nápady na dárky jsou vzácné zboží. Dávat blízkým kuchyňskou linku pod stromeček asi nebudete, ale vhod může přijít 5 tipů na menší nábytkové kousky. Třeba právě ony vašim blízkým chybí. Vyberte jim pěkné kousky.

Celý článek
Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Vydáno: 06.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 63x

Taburety do obýváku jsou víceúčelovým kusem nábytku. Posadíte na ně návštěvu, natáhnete si nohy z křesla, případně do nich i něco uložíte. Nelíbí se vám ty v obchodech? Vyrobte si je doma svépomocí z dřevěných bedýnek od ovoce.

Celý článek
Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 1247x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek