0komentářů

Kam mi to zase upadlo? Vyrobte si přehledný organizér na šroubky. Skleničky od výživy drží na policích zespodu

Práce v domácí dílně by vás měla bavit. Nenechte se otrávit zbytečným hledáním vrutů, matiček a drobných předmětů. Pomozte si pořadačem na šroubky ze sklenic se šroubovacím uzávěrem. Místo jim udělejte na spodní straně regálů.
Vydáno: 03.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3089x

Patříte mezi šťastlivce s vlastní dílnou či garáží, kde můžete bez konfliktů se členy vaší domácnosti montovat, kutit a vyrábět? Važte si toho, je to velká výhra. Spolu se šikovnýma rukama je to ideální kombinace k užitečnému trávení volného času. Vaše poctivé řemeslné snažení se ale neobejde bez většího či menšího množství šroubků, hřebíčků, kablíků či matiček. Kam s tím vším?

Chaosu v dílně zabráníte organizéry se šuplíčky a zásuvkami

Jistě znáte situaci, kdy v kupě materiálu hledáte něco, co je přesně vespod. „Kruci, teď mi to zase někam upadlo,“ ujede vám často po původně úspěšném nálezu. Chaosu v malých, ale nezbytných drobnostech zabráníte nejrůznějšími organizéry se šuplíčky a zásuvkami. Ty klasické skříňové jsou k mání od 330 Kč do 550 korun. Koupíte je v železářstvích či v hobby marketech.

Tisíce a miliony drobností, oči přecházejí. Vyrobte si organizéry a udržte v dílně pořádek. Foto: ©Depositphotos.com/Zetor2010
Tisíce a miliony drobností, oči přecházejí. Vyrobte si organizéry a udržte v dílně pořádek. Foto: ©Depositphotos.com/Zetor2010
Pokud máte doma nad ponkem na policích dost místa, využijte pro uložení drobného materiálu vše, „co dům dal“. Šrouby, skoby a další železo rozdělte podle druhu i velikosti třeba do už prázdných krabiček od Nesquiku. Mají oválný tvar, víčko a můžete je šikovně skládat vedle sebe do přehledné řady. Snad jedinou jejich nevýhodou je neprůhlednost. Orientaci v sortimentu si proto zajistěte podrobným popisem na samolepkách.

Drobné předměty rozdělte do krabiček od potravin, PE obalů nebo organizérů.

Místo vyhození vám ještě dobře poslouží i prázdné PE obaly od některých provozních kapalin do motorů, aviváží nebo pracích prostředků. Zalamovacím nožem vyřízněte podle potřeby horní nebo boční část a dovnitř postupně naskládejte to nekonečné množství drobností. Přehledně roztřídíte malé součástky i v PVC platech, používaných na rychlení zeleninových sazeniček.

Šroubovací skleničky od potravin jsou levnou variantou různých organizérů s profi-prodejen. Foto: ©Depositphotos.com/sdenness
Šroubovací skleničky od potravin jsou levnou variantou různých organizérů s profi-prodejen. Foto: ©Depositphotos.com/sdenness
Děti už odrostly a ve špajzu vám zůstal pytel skleniček od výživy? Nejezděte do sběrného dvora a využijte je jako ideálních úschovných boxíků. My je máme doma už léta, především pro spoustu druhů koření a nejrůznějších dochucovadel. Popis, co kde je, jsem vyřešil samolepkami, které jsou k dostání v papírnictvích. V různém provedení a grafice stojí jeden arch kolem 25 Kč.

Na spodní stranu polic a regálů připevněte víčka, sklenice do nich zašroubujte

Skleničky od výživy a pro větší součástky i běžné zavařovací sklenice 0,7 litru se šroubovacími uzávěry můžete uložit nejen do polic nebo na ně. S několika šroubky a vrtačkou obsaďte i jinak nevyužitou spodní stranu skříněk či dílenských regálů.

„Systém se skleničkama pod skříňkou používám už pár let a je bezvadný. Původně jsem měl ve všech drobných železných a drátěných blbůstkách strašný binec, ale to už není pravda,“ pochvaluje si v internetové diskuzi čtenář s přezdívkou Frodo.

Nezáleží vám na přesném rozdělení sortimentu? Obyčejná krabička je také velký pomocník. Foto: ©Depositphotos.com/rawgroup
Nezáleží vám na přesném rozdělení sortimentu? Obyčejná krabička je také velký pomocník. Foto: ©Depositphotos.com/rawgroup
Nejdříve si rozměřte, kam skleničky postupně připevníte. Ani v dílně nezanedbávejte estetiku, víčka proto natřete nebo nastříkejte syntetickou barvou s vhodným jednotným odstínem. Jejich širokou nabídku najdete v každé drogerii nebo malířské prodejně, nejčastěji v ceně do 100 Kč.
 
Uvnitř každého víčka provrtejte dvě, ale ještě lépe tři místa, přes které víčko připevněte malými vruty k polici zespodu. Do skleničky dejte malý tříděný dílenský materiál, našroubujte ji zespod do víčka a je to. S takovou pomůckou roztřídíte veškeré drobnosti a žádný chaos vám nehrozí. 
Inspirujte se na videu, z čeho a jak uděláte zásobníky na různé drobnosti nejen v garáži či dílně:

V každé domácnosti najdete nejrůznější kelímky z umělé hmoty. Dejte si jich také pár dohromady, nejlépe od stejného druhu potravin. Sežeňte si stejné množství kovových podložek v jen o chlup menším průměru, jako je dno kelímků. Podložky přilepte dovnitř třeba vteřinovým lepidlem a ještě si kupte magnetické pásky. V obchodech stojí zhruba od 180 do 300 Kč.

Podívejte se, jak třídí drobnosti v domácí dílně uživatelé sítě Pinterest.

Samolepicí magnetické pásky připevněte na zeď, případně na dřevěnou stěnu skříně nebo regálu. Zkontrolujte si, že víčka ne kelímcích dobře drží a roztřiďte do nich neuspořádaný, ale jen lehký materiál. Pak už jen naskládejte nové pořadače nad sebe. Na stěně je udrží podložky, přichycené magnetickou silou. Podobných vertikálních pořadačů si udělejte více a už nikdy nebudete drobnosti potupně hledat.

Bojovali jste také s nepořádkem v drobném materiálu ve vaší dílně? Napište do komentáře pod článkem, jak jste uspěli, jaký máte systém, a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 444x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 106x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek
Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 83x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek