PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Užijte si léto bez starostí. 15 mobilních aplikací pro Android a iOS, které vám pomůžou s každodenními povinnostmi

Nechte se v létě inspirovat na zahradě, získejte skvělé tipy na výlet a zajistěte hlídání pro vašeho pejska před odjezdem na dovolenou. Jak? Stačí si stáhnout několik povedených aplikací do mobilu a zbytek už bude hračka.
Vydáno: 24.07.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2751x

Efektivní organizace času již rozhodně není záležitostí objemného papírového diáře a luxusního pera, s těmi dnes moc času neušetříte. Buďte skutečně časově flexibilní, přenechte rutinní záležitosti mobilním aplikacím. Letní přípravy na rodinné výlety a dovolené jsou ideální chvílí na stáhnutí několika užitečných vychytávek do mobilu, které vám připomenou vše důležité, poskytnou informace v zahraničí, usnadní sdílení zážitků s přáteli a zajistí mnoho dalších zlepšováků. Vyzkoušejte aplikace pro Android i iOS.

Mobilní aplikace pro bezvadnou party i zahradu

Už dlouhou dobu chcete mít moderní zahradu, ale chybí vám jasná představa? Android vám poradí. Stáhněte si aplikaci Garden Design Ideas, nechte se inspirovat, a pak se výsledkem pochlubte ostatním členům komunity. Tento program máte za necelých 100 korun k dispozici i pro iOS.

Načerpejte inspiraci pro zahradu pomocí mobilu. Foto: ©Depositphotos.com/WDGPhoto
Načerpejte inspiraci pro zahradu pomocí mobilu. Foto: ©Depositphotos.com/WDGPhoto
Aby vaše zahrada vypadala jako ze žurnálu a krásně kvetla, využijte vychytávku Piardino, která vám poskytne detailní informace o péči o jednotlivé květiny. Tento program potěší i vlastníky produktů Apple, navíc je zcela zdarma.

Nakonec si nastavte upozornění na hnojení, zalévání a postřiky veškerých rostlin v bytě i na zahradě pomocí programu Garden Manager. Dostaňte se skrze aplikace do komunity zahrádkářů ve vašem okolí a vyměňujte si rady a tipy. Pro váš iPhone využijte software Koubachi vyvinutý švýcarskými biology. Tyto alarmy vás nebudou stát ani korunu.

Pokud nejste zrovna vášniví zahrádkáři, nezoufejte, existuje spousta dalších mobilních aplikací. Vlastně existují mobilní vychytávky téměř na všechno. Například s prográmkem BBQ Master Free budete mít zásobu chutných jídel v kapse na každé oslavě. S "nakousnutým jablkem" v kapse si zdarma stáhněte The Pit Pal BBQ App. Obě tyto aplikace obsahují také návod, jak grilovat nejrůznější druhy masa i příloh. Důležité rady a tipy se můžete ihned dozvědět také v našem článku o grilování.

Staňte se mistrem grilu díky mobilním aplikacím. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock
Staňte se mistrem grilu díky mobilním aplikacím. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock

Jak na čistý bazén a nutné opravy?

I v létě se najde pár neodkladných povinností, které vás zdržují od relaxace. Abyste nemuseli odkládat mojito a zvedat se z dřevěné židle, najděte šikovného řemeslníka v okolí. Skvěle vám pro tento účel poslouží aplikace s příhodným názvem Hledej řemeslníka. Pokud využíváte iOS, budete se muset obejít bez této vychytávky a hledat vlastními silami.

Zatímco budete čekat na zedníka či instalatéra, vyzkoušejte aplikaci, která vám usnadní péči o nejdůležitější vybavení v parných letních dnech – váš bazén. Zadejte vstupní data do programu Pool Pal a on vám připomene v závislosti na počasí, co máte zkontrolovat a doplnit. Tento program je k dostání i pro váš iPhone. Váš bazén budete mít pod kontrolou za 40 korun.

Bezvadně čistý bazén budete mít díky aplikaci Pool Pal. Foto: ©Depositphotos.com/johnnydevil
Bezvadně čistý bazén budete mít díky aplikaci Pool Pal. Foto: ©Depositphotos.com/johnnydevil

Stáhněte si do mobilu nezapomenutelný výlet

Léto přímo vybízí k tomu vytáhnout paty z domu a užít si parádní výlet. Pokud objevujete krásy České republiky, možná se vám bude hodit nějaká múza. Pokud jste žádnou nesehnali, využijte aplikaci Mooza, se kterou vám neuteče žádná kulturní akce, ať už jste v jakémkoliv koutu republiky. Pro iOS využijte Eventbrite a nakupujte vstupenky přes mobil, ihned jakmile se dozvíte o zajímavé akci ve vašem okolí. Hledejte kulturu zdarma přes váš mobilní telefon.

Nenechejte si na dovolené ujít žádnou kulturní akci. Foto: ©Depositphotos.com/kiriak09
Nenechejte si na dovolené ujít žádnou kulturní akci. Foto: ©Depositphotos.com/kiriak09
Pokud vyrážíte na kolo, ať už u nás nebo ve světě, nezapomeňte si stáhnout Bikemap. Program nabízí spoustu tras, neboť aktuální informace zadávají přímo uživatelé. Staňte se členem této cyklistické komunity a projeďte se na kole v každé zemi a v každém městě, do kterého zavítáte. Mapu budete mít stále po ruce. Aplikace je k dostání pro iOS i Android.

Pro celou rodinu můžete také naplánovat túru k některé z četných historických památek nebo do jeskyní. Ideální pomůckou pro uživatele systému Android je prográmek Turista v mobilu. Pokud vsázíte na Apple, naplánujte trasu pomocí PhoneMaps, které máte k dispozici zdarma i v androidové verzi.

Cvičte pomocí aplikací vašeho psa nebo se naučte cizí jazyk

Ještě než odjedete na dovolenou, najděte pro svého psího miláčka místo, kde si také on užije spoustu legrace. Nové zvířecí kamarády i jejich ochotné páníčky ve svém okolí objevíte díky aplikaci Po stopě. Pomůže vám také při hledání veterináře, chovatelských potřeb či psích salónů. Tento vyhledávač máte k dispozici i pro iOS.

Pokud se při dlouhé cestě autem nebo letadlem nudíte, zkuste vaši rodinu naučit základní fráze v jazyce, který budete v cílové destinaci potřebovat. Je to taková škola hrou, což může být velká legrace. Aplikace Konverzace na cesty obsahuje 31 tematických okruhů ve 22 jazycích, takže se s touto užitečnou vychytávkou domluvíte ve 215 zemích světa. Potřebné fráze se samozřejmě můžete učit i z vašeho "jablka". Pokud se spokojíte s textem bez audio nahrávek, nemusíte platit vůbec nic.

Zažijte dobrodružství a přivezte si prvotřídní zážitky z dovolené

Jestli jste si právě teď vzpomněli, že vám chybí cestovní pojištění a zastávka v pojišťovně už nepřipadá v úvahu, sjednejte si ho přes některou z mobilních aplikací českých pojišťoven. Pokud vlastníte iPhone je pro vás ideální volbou software Top-Pojištění, který nabízí kompletní nabídku cestovního pojištění u 10 největších pojišťoven v ČR.

Zdravotní komplikace v zahraničí se mohou pořádně prodražit. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu
Zdravotní komplikace v zahraničí se mohou pořádně prodražit. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu
Nezapomeňte přitom, že při cestování v EU máte ošetření ve veřejných zdravotnických zařízeních zajištěné díky průkazu vaší zdravotní pojišťovny. Informujte se však ohledně doplatků, ty vás mohou bez cestovního pojištění nepříjemně zaskočit. O častých zdravotních komplikacích a jejich řešení se dozvíte v našem článku s babskými radami.

Cestovní pojištění platí pouze na dobu, na kterou ho uzavřete. Pokud tedy budete nuceni zůstat v zahraniční nemocnici déle, budete si část pobytu hradit v plné výši. Dobře si tedy rozmyslete, zda se nevyplatí pojištění na celý měsíc, i když bude vaše dovolená trvat jen 14 dní.

Nemáte po ruce znalého cestovatele a nechcete na dovolené jen bezcílně bloudit a hledat? Stáhněte si mobilního průvodce. Pro oblíbenou přímořskou destinaci zvolte například aplikaci Cestování Chorvatsko. Snadno však najdete mnohé další mobilní průvodce a navigace, které fungují i offline. Pokud cestujete vlastním autem a máte zařízení s iOS pořiďte si VisitEurope, který vám poskytne cenné informace o více než 100 oblíbených místech v Evropě a kompletního průvodce 36 evropskými zeměmi.

Cestujte s vašim mobilem po zajímavých místech v Evropě. Foto: ©Depositphotos.com/koya979
Cestujte s vašim mobilem po zajímavých místech v Evropě. Foto: ©Depositphotos.com/koya979
Rádi sdílíte zážitky z dovolené s přáteli? Pokud vám Facebook a Instagram už nepřijdou zajímavé, vyzkoušejte mobilní aplikaci Rekreační věstník. Tento cestovní deník vám umožní vytvářet originální záznamy z míst, která jste navštívili a okamžitě je sdílet s přáteli.

Chcete na dovolené vypnout a relaxovat? Pak vsaďte na ověřená turistická místa, hotely a letecké společnosti. Všechny tyto informace, založené na miliónech uživatelských recenzí, získáte s aplikací TripAdvisor. Program vám poskytne také tipy na to, kam se jít v dané lokalitě dobře najíst či jaká zajímavá místa můžete navštívit. K dispozici je i pro váš iPhone. Tyto cestovní aplikace máte k dispozici zdarma.

Mobilní aplikace toho dokáží ještě více

Náš stručný přehled aplikací do mobilu vám ušetří čas při přípravě i na samotné dovolené. Užijete si tak více zážitků a nebudete muset řešit věci, které na dovolenou nepatří. Svět mobilního softwaru je však téměř neomezený, tudíž si na své přijde každý. Pokud by se vám hodila nějaká vychytávka na geocaching, seznamování, péči o rybičky či cokoliv jiného, jistě při troše snahy naleznete užitečného pomocníka do vašeho mobilu. Zpříjemněte si léto i dovolenou vychytávkami ve vaší kapse.

Chybí vám v našem článku nějaká důležitá aplikace, bez které si nedokážete dovolenou představit? Podělte se o své tipy s ostatními čtenáři v komentářích.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/WDGPhoto

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Bohuslav Khýr

Mým oborem je žurnalistika se zaměřením na internetová média. Zajímám se o zahradní vybavení a novátorské přístupy k bydlení. V mých článcích vás seznámím s osvědčenými vychytávkami na zahradu a tipy pro originální bydlení.

Bohuslav Khýr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 117x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 188x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 215x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek