0komentářů

Užijte si slunění bez zbytečného vstávání a chození pro pití. Vyrobte si venkovní držák nápojů

Alfréde, podejte mi pití. Alfréde?! Nic se neděje, protože sluhu nemáte? Vyrobte si venkovní držák nápojů a podejte si pití sami. Použijte třeba konzervu nebo staré rifle. Je to levné a budete mít dobrý pocit z vykonané práce.
Vydáno: 22.07.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2513x

Slunce pálí, pečete se na sluníčku, když v tom vás přepadne žízeň. Co teď, když se vám nechce zvedat ze zahradního lehátka, protože tady ten kousek ještě není opálený? Jestliže nemáte vlastního Alfréda, který by vám nápoj na zacinkání zvonkem přinesl, nebo který by vám nápoj během slunění podržel na stříbrném podnose, pak potřebujete místo, kde si nápoj odložíte. Zem k tomu není vhodná, protože o sklenici můžete snadno zavadit a cennou tekutinu rozlít.

Ani zahradní stolek není to pravé nápojové, protože byste se pro pití museli sáhodlouze natahovat, a hlavně se vám stolek zřejmě nebude chtít přenášet tam, kam se zrovna dneska rozhodnete uvelebit. Jako nejlepší varianta pro vyřešení této prekérní situace se jeví venkovní držák nápojů. Můžete si ho koupit, ale lepší je ho vyrobit.

Nejen že vyzkoušíte svoji šikovnost, ale nápoj budete mít stále u sebe a nebudete muset nikoho prosit ani platit, aby vám nápoj přinesl nebo podržel. Alfréd navíc může kdykoliv odejít, stojan na nápoj však nikoliv. Pokud ho tedy vyrobíte pořádně a nerozpadne se hned po prvním použití.

Sluha vám sice nápoj podrží nebo donese, ale může kdykoliv odejít. Kvalitní držák nápojů vám vydrží navždy. Foto: ©Depositphotos.com/scukrov
Sluha vám sice nápoj podrží nebo donese, ale může kdykoliv odejít. Kvalitní držák nápojů vám vydrží navždy. Foto: ©Depositphotos.com/scukrov

Držák nápojů a obchody

Jestli se vám nechce do výroby, tak si držák nápojů kupte. Většinou ho seženete v obchodech s kempingovým nebo bazénovým vybavením, ale i ve vybraných eshopech. Máte rádi kované věci? Pak si nechte vykovat ozdobný držák nápojů od uměleckého kováře. Cena bude záviset hlavně na složitosti výrobku.

Některá lehátka a křesílka mají držák nápojů přímo zabudovaný, a to třeba v područce. Kempingovou skládací židli se zabudovaným držákem nápojů v opěrce koupíte už za 200 Kč. Za zhruba 300 Kč pak seženete kovový držák na tři sklenice, který má bodec pro zápich do země. Nafukovací držák nápojů s boxem na led stojí kolem 700 Kč.

Do bazénu je ideální nafukovací chladnička s otvory na láhve. Foto: jadal.cz
Do bazénu je ideální nafukovací chladnička s otvory na láhve. Foto: jadal.cz

Držák nápojů z konzervy i látky. Jak na to?

Co potřebujete k výrobě držáku z plechovky? Jednu konzervu, závitovou tyč, matky s podložkami, kladívko a hřebík. Do dna konzervy udělejte pomocí kladívka a hřebíku nebo vrtačky s vrtákem na kov díru, přes kterou provlečete závitovou tyč. V požadované pozici zafixujete plechovku pomocí matek a podložek. 

Nelíbí se vám holá plechovka? Pak ji třeba natřete barvou na kov, zabalte do textilního obalu nebo olepte vzorovanou textilií či decoupage papírem.

Pro větší žízeň nebo zahradní párty můžete využít třeba nafukovací bazének nebo vědro postavené na dřevěném štokrleti. Dovnitř nasypete kostky ledu, mezi které postavíte láhve s nápojem. Ten tak bude krásně vychlazený a lépe osvěží. Led můžete nasypat i do kyblíků pověšených na připravený dřevěný stojan či věšák.

Jste zdatní v šití nebo háčkování? Pak si můžete vyrobit textilní obal na PET láhev, který zavěsíte buďto na lehátko, nebo na připravený stojan. Ten vyrobíte třeba z pěkně rostlé větve. Na lehátko nebo stojan můžete připevnit i běžně prodávaný držák nápojů určený na kolo nebo kočárek. Seženete ho ve sportovních či dětských potřebách už za 100 Kč.

Plovací držák nápojů do bazénu

Chcete si s sebou do bazénu vzít i plechovku s lahodným mokem? Pak si nachystejte pěnovou trubici (izolace z pěnového polyetylenu pro potrubní rozvody teplé a studené vody), lámací nůž, fixu a tavnou pistoli. Vyberte si trubku o takovém průměru, aby se vám do ní po vydlabání středu vešla nápojová plechovka. Pokud zvolíte správný rozměr, nebudete muset ani dlabat.

Jak může váš držák nápojů vypadat? Podívejte se na Pinterest.

Z trubky nejprve odřízněte část, která poslouží jako obal plechovky. Pak si uřízněte další kus trubice, ze kterého vytvoříte plováky. Rozřízněte ho podélně na poloviny a do jejich středu vytvořte otvor, do kterého zasadíte první díl s vydlabaným středem. Vše pak spojte pomocí tavného nebo chloroprenového lepidla. Poloviny plováku můžete zpevnit pomocí dřívek z nanuků.

Chcete vychladit více lahví? Vezměte si plastový box a z pěnové trubice uřízněte čtyři části o délce odpovídající délce jednotlivých stran boxu. Všemi čtyřmi díly trubice provlékněte provázek a obepněte jím plastový box. Pak už jen stačí do boxu nasypat led a vložit láhve s nápoji.

Máte další nápad, jak vyrobit držák nápojů na zahradu? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Vydáno: 24.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 96x

Řešíte vytápění pro svůj nový rodinný domek nebo byt? Vyzkoušejte topení s pomocí infra topných panelů či zrcadel. Jednoduše je umístíte na zeď a potřebujete jen přívod elektřiny. Suché teplo nespálí, nevíří prach a vysouší i zdi.

Celý článek
Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Vydáno: 23.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 374x

Bydlení podle zvěrokruhu, část 2.: Jaký styl bydlení vyhledávají vodní znamení, tedy Rak, Ryby a Štír? Jaký mají vkus, co jim doma nesmí chybět a co naopak nemají rádi? Který nábytek a doplňky potřebují ke spokojenému bydlení?

Celý článek
Chcete, aby váš domov působil moderně, elegantně a vzdušně? Nebojte se při jeho zařizování použít sklo

Chcete, aby váš domov působil moderně, elegantně a vzdušně? Nebojte se při jeho zařizování použít sklo

Vydáno: 22.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 157x

Jak vypadá nábytek a bytový interiér ze skla? Které typy skla se v interiérech používají, jak bývá povrchově dokončené a co všechno se z něj vyrábí? Proč se sklo používá, jak moc je bezpečné pro děti a jak náročné je na údržbu?

Celý článek