PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zrcadlo nemusí být fádní kus. Vyzdobte si je po svém, mušlemi či korkem. Čtěte 3. část série o zrcadlech do koupelen

Zrcadlo do koupelny je věc každodenní potřeby. Ozdobte si jej po svém, třeba suvenýry z dovolené. Učešte se ráno s pohledem na mušličky a kamínky od moře a vzpomeňte si na fajn dny. Designová zrcadla vlastní výroby jsou i levná.
Vydáno: 21.07.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3424x

Každodenní cesta ráno po probuzení vás ve velké většině přivede přes „onu malou místnůstku“ až do koupelny před zrcadlo. Ačkoli někdy zapochybujete, že se díváte opravdu na sebe, je skleněný pomocník při ranní hygieně nezbytný pro ženy i muže. Připadá vám holé zrcadlo trochu fádní pro vaši jinak prima koupelnu? Dozdobte si je podle vlastního vkusu, možností máte celou řadu.

Ozdobné fólie jednoduše přilepte a uhlaďte

Velice jednoduchým způsobem polepíte okraj odrazové plochy ozdobnou fólií (1), například s imitací pískování. Zrcadlo pak vypadá jako broušené. Použijte třeba i bílé lakované fólie, mramorové fólie s vysokým leskem, nebo fólie transparentní. Postup je snadný - odstraňte krycí papír, přilepte a uhlaďte.
„V papírnictví jsem sehnala fólie, stálo to pár korun, změnila jsem vzhled naší koupelny za chvilku a výsledek je fakt super,“ pochvaluje si v diskusi na internetu čtenářka Dita.

Mušličky z dovolené jsou pro vyzdobení zrcadla fajn materiál, přilepte a přelakujte. Foto: ©Depositphotos.com/sm-photo
Mušličky z dovolené jsou pro vyzdobení zrcadla fajn materiál, přilepte a přelakujte. Foto: ©Depositphotos.com/sm-photo
Speciální dekorační fólii seženete v hobby marketech, na internetu nebo speciálních obchodech s tapetami. Nejdříve si vyřežte z tvrdšího papíru šablonu s motivem, který vás zaujal, a pak jej přeneste na zadní stranu fólie. Dekoraci vystřihněte, navlhčete vodou, sejměte ochrannou vrstvu a nalepte. Cena fólie v šířce 90 cm se pohybuje od 120 do 390 Kč za metr.

Využijte imitaci mramoru a nechte pracovat fantazii

V koupelně se s fólií „vyřádíte“ nejen na zrcadle, ale třeba i na zástěně nad vanou nebo sprchovém koutě. Zatoužíte-li vy nebo váš partner po interiérové změně, nemusíte hned bourat a kupovat nové kachličky. Využijte třeba imitaci mramoru, zkombinujte jedno, ale i vícebarevné fólie. Nechte svou fantazii pracovat, výsledek bude jistě skvělý a hezky doplní koupelnový nábytek.

Na zrcadlo s policemi Horace 2 z e-shopu MT-nábytek.cz si v klidu odložte všechny své potřeby k hygieně.
Na zrcadlo s policemi Horace 2 z e-shopu MT-nábytek.cz si v klidu odložte všechny své potřeby k hygieně.
Další snadnou a rychlou možností, jak vylepšíte koupelnové zrcadlo, jsou barevné samolepky s různými motivy (2). Seženete je v cenách zhruba od 490 do 800 Kč. Hezky vypadají třeba rybky, potápěči, bubliny nebo stylizované rákosí. Pokud si vyberete členitější motiv, dostanete k němu od výrobce zdarma přenosovou fólii. Výrazně vám to usnadní lepení, ale pozor, jen na suchý podklad.

Vaše koupelna bude působit vzdušněji, čím větší bude zrcadlo. Ke zdobnějším obkladům ale pořiďte spíš jednodušší rám a obráceně - vyřezávané a zdobené rámy patří na bílou nebo betonovou zeď. Skvěle vypadá nábytková stěna, jejíž součástí je i umyvadlo, zrcadlo a osvětlení.

Povedenou zrcadlovou dekoraci vytvoříte i z běžně dostupného korku (3). Nejjednodušší je, když si nějakou chvíli budete dávat stranou zátky od vypitého vína. Případně požádejte své přátele, aby vás jimi zásobovali. Výrobci je už dlouho popisují svým logem nebo názvy odrůd, takže žádná nebude, s výjimkou použitého materiálu, úplně stejná.
„Já osobně se dobrému vínu vůbec nebráním. Korkové zátky schraňujeme doma do obří číše, daru od našeho kamaráda. Už vím, na co je s radostí využiji,“ tvrdí Petr Berka z Pohořelic.

Dekorační samolepky nebo fólie vám umožní využít vaši fantazii beze zbytku. Foto: ©Depositphotos.com/Winter80
Dekorační samolepky nebo fólie vám umožní využít vaši fantazii beze zbytku. Foto: ©Depositphotos.com/Winter80
Na obvod vašeho zrcadla v koupelně přilepte zátky nejlépe speciálním lepidlem. Skládejte je šikmo vedle sebe, rovnoběžně s hranou zrcadla, nebo si pohrajte a zátky rozřežte zalamovacím nožem na kolečka (4). Kilo lepidla dostanete za 115 Kč a schovejte si ho schovat i pro další potřebu. Korek je totiž úžasný přírodní materiál. Přečtěte si, co všechno ještě jde s korkem v bytě udělat.

Mušličky jsou parádní ozdoba koupelny, lepte je na zrcadlo

Šumění moře, ranní procházky po liduprázdné pláži, hledání mušlí a mušliček (5). Určitě to také znáte. Děti jsou v hledání přeborníci a za chvilku máte v zavazadlech a na policích plno mlžích domečků. Křehké vzpomínky na krásné chvilky z dovolené je ale škoda po čase vyhodit. Co je zkusit použít jako originální ozdobu koupelnového zrcadla?

Zrcadlo Marisol z internetového obchodu MT-nábytek.cz vám pomůže opticky rozšířit prostor koupelny.
Zrcadlo Marisol z internetového obchodu MT-nábytek.cz vám pomůže opticky rozšířit prostor koupelny.
Vyberte ty nejlepší mušličky, očistěte je nahrubo, případně i ve vodě, a nalepte je bezbarvým lepidlem po obvodu zrcadlové plochy. Podle její velikosti zvolte tloušťku lepeného pruhu. Až bude ozdoba na skle pevně držet, přetřete ji ještě bezbarvým lakem. Za štětec s čtvrtlitrovou plechovkou laku dáte v prodejně kolem 150 Kč.

Při dovozu mušliček dejte pozor, někde jsou na hranicích hákliví

Lastury, kamínky (6) a mušle v pěkných dekoracích dodají vaší koupelně šmrnc. Dávejte ale pozor, odkud je dovážíte. Například Egypťané jsou na jejich vývoz velmi přísní, raději to ani nezkoušejte. Různé druhy mušlí a korálů koupíte i jinde na středomořském pobřeží. V každém případě si schovejte účtenku nebo doklad původu.

Zrcadlo Solona z internetového obchodu MT-nábytek.cz vás nikdy nezobrazí falešně, přesvědčte se.
Zrcadlo Solona z internetového obchodu MT-nábytek.cz vás nikdy nezobrazí falešně, přesvědčte se.

Zrcadla jsou jednoduchá i zdobená, pískovaná, fasetovaná, či v originálních rámech. Vyberte si ta s osvětlením LED, koupelnu tím hodně vylepšíte. Ověřte si, že dobře vzdorují vlhku a jsou minimálně 4 milimetry silná. Tenčí zrcadla obvykle odrážený obraz zkreslují. Jednoduché zrcadlo s poličkami vás přijde zhruba na 480 Kč, ale třeba rustikální kousek pořídíte i za 2 500 Kč.

První zrcadla v podobě leštěných kamenných desek z obsidiánu se objevila už v 6. století. Zrcadla v     dnešní podobě známe od konce středověku zásluhou benátských sklářů.

Koupelna je, alespoň v evropských poměrech, místem, kam zamíří každodenně všichni. Strávíte tu poměrně dost času, z toho významnou část u zrcadla. Vyberte si proto k němu kvalitní osvětlení. Dámské líčení a pánské holení pak bude stoprocentní. Nejrozumnější volbou k zrcadlu je intenzivní, ale měkce rozptýlené světlo.

   Podívejte se na různé způsoby ozdobení koupelnových zrcadel na síti Pinterest.

Snažte se najít v obchodech takové osvětlení zrcadla, které pomůže zobrazit vaši tvář co nejvěrněji. U většího zrcadla použijte svítidla po stranách a jedno i nad zrcadlem. Rozptýlené světlo výborně zajistíte překrytím světel opálovým sklem. Žárovky, zářivky i LED si vybírejte nejlépe se světlem v teplé bílé barvě. Největší zájem mají zákazníci o pětimetrové LED pásky za 990 Kč.

Máte doma v koupelně jen obyčejné zrcadlo nebo jste se pustili s vlastními nápady do jeho dozdobení? Popište jej v komentáři pod článkem a poraďte ostatním čtenářům.
 
Foto: ©Depositphotos.com/

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 224x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 235x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek