PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Už jste viděli knihy levitovat na zdi? Odhalte tajemství neviditelné knihovny

„Tsyyyjo! Jak to, že vám ty knihy drží ve vzduchu?“ divil se Franta na návštěvě. Neviditelná police na knihy je netradiční doplněk, s nímž každého překvapíte. Pořiďte si originální držák na knihy, který je nechá volně levitovat.
Vydáno: 07.07.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5810x

Klasická papírová kniha neupadá ani přes velký rozmach internetu a elektronických čteček do zapomnění. Zůstává stále nepostradatelným zdrojem informací i příběhů, plných fantazie. Máte také rádi klid, pohodu a určité kouzlo, které k listování a četbě patří? Nenechte své papírové přátele jen tak povalovat a pořiďte si netradičně vypadající knihovnu.

Neviditelná knihovna je originálním designovým prvkem

Skvělým a pro návštěvy překvapivým modelem je takzvaná neviditelná knihovna na zeď, ale i na podlahu. Originální uložení knih vás dostane nejen svým designem, ale i zpracováním a funkčností. Konstrukce totiž vyvolává dojem, že knihy drží na stěně samy. Například pro 30 – 42 knih vás bude knihovna stát do 1 600 Kč. Podívejte se na video s představením výrobku:

Nejčastěji pořídíte neviditelnou knihovnu z lakované oceli v černé, stříbrné nebo bílé barvě. Hodí se do každého interiéru. Základem je subtilní, ale pevná kovová konstrukce. Váží podle počtu polic od 2,4 kg do téměř 18 kg, přičemž jedna z polic „unese“ 5 kilogramů knih. Solitérní, případně závěsné varianty znamenají možnost nejrůznějších kombinací podle vašeho vkusu.

Výrobci upozorňují, že váha každé knihovny a na ní umístěných knih může dosáhnout značných hodnot. Musíte si proto ověřit, zda vaše zdi unesou předpokládané zatížení. Barvu knihoven laďte s ostatními prvky interiéru, i když samotná konstrukce téměř není vidět. U větších solitérních typů je viditelnější základová deska 35 × 35 cm, tu ale zakryjete většími knihami.

Závěsné police Volinois 2 z e-shopu MT-nábytek.cz poskytnou vašim knihám útočiště a mají optimální nosnost.
Závěsné police Volinois 2 z e-shopu MT-nábytek.cz poskytnou vašim knihám útočiště a mají optimální nosnost.
Návod k připevnění polic na stěnu je víceméně univerzální a zpravidla jej najdete přiložený u výrobků. Do dutých cihel použijte hmoždinky, které se dotahováním šroubu namotají do uzlu. Zvětší tím svou opěrnou plochu a takto zabrání vytržení ze zdi. Do sádrokartonu vyberte plastové hmoždinky se širokým a ostrým závitem po obvodu, které se do materiálu zaříznou.

Při montáži jakýchkoli držáků a polic na hmoždinky dodržte 5 zásad:
•    Přesně označte místa, kde je chcete mít
•    Zkontrolujte, kde jsou rozvody elektřiny nebo vody
•    Vrtejte kvalitní vrtačkou s ostrými vrtáky
•    U tenčích stěn využijte doraz
•    Do sádrokartonu nevrtejte vrtačkou s příklepem

Vyrobte si neviditelnou knihovnu

Variaci jednoduché neviditelné knihovny si při troše šikovnosti vyrobíte i sami. Stačí dva ocelové úhelníky s otvory na vruty, které vedle sebe přes hmoždinku připevněte na zeď. Spodní rameno by přitom nemělo přesahovat šířku knižní stránky. Originální designový prvek pro uložení několika vašich knižních skvostů je na světě. Počet knih vyberte podle šíře úhelníků, ale s citem pro váhu.

Nahraďte doma regály na knihy neviditelnou knihovnou, překvapíte každého. Foto: ©Depositphotos.com/dabjola
Nahraďte doma regály na knihy neviditelnou knihovnou, překvapíte každého. Foto: ©Depositphotos.com/dabjola

Velice zajímavě vypadá knihovnička, kde svislé nosné plochy tvoří masivní vinné lahve. Pořizovací náklady jsou v tomto případě shodné s nákupem dřeva a laku na police. Jejich barevnou povrchovou úpravu si zvolte podle svého interiéru. Nepřehánějte to s délkou polic, metr až 1,2 m bude bohatě stačit. Sklo sice snese hodně, ale zbytečně je nepřetěžujte. Podívejte se i na další podobné typy polic na síti Pinterest.

Ozdobte svůj byt i dalšími originálními úložišti pro knihy

Dalším netradičním kouskem do vašeho bytu je knihovna ze starého žebříku „dvojáku“. Nechte mu patinu i barevné skvrny, dřevo jen přetřete bezbarvým matným lakem. Při montáži na stěnu, nejlépe obě ramena žebříku přes roh do pravého úhlu, nechejte u zdi patřičnou mezeru. Knihy vám budou na dřevě držet a nevypadnou ze zajímavé knihovničky ven.

Stanovený hmotnostní limit nepřekračujte ani u tohoto policového regálu Meryl 6 z e-shopu MT-nábytek.cz.
Stanovený hmotnostní limit nepřekračujte ani u tohoto policového regálu Meryl 6 z e-shopu MT-nábytek.cz.
Nejjednodušeji uložíte své literární poklady na otevřené police. Sadu povrchově upravených konzol z kovu v různých barvách najdete v hobby marketech i obchodech pro kutily. Podle provedení stojí zhruba 300 až 400 Kč. Přišroubujte je do zdi s pomocí hmoždinek, na konzoly pak připevněte vruty police. Sada tří nalakovaných dřevěných polic o různé délce vás přijde asi na 1 200 Kč.

Pro budoucí doplňování knihovny počítejte zhruba s dvojnásobkem současného počtu

Knihovnu budete zřejmě doplňovat, protože čtenářská vášeň se jen tak neztrácí. Uvažujte zhruba o dvojnásobku současného počtu vašich knih. Kila vědomostí i fantazie zaručeně unese knihovna z masivu, vyberte ale police silné nejméně 2,3 cm. Jedním z mála způsobů, jak nábytek ozvláštníte, jsou vertikální nosné prvky v nestejných rozestupech.

Vědomosti i fantazie něco váží, nikdy nepřekračujte nosnost knihoven

Nezapomeňte u všech polic a knihoven počítat s budoucí zátěží. Stanovený limit nikdy nepřekročte. Lehčí knihy dejte do horních polic, těžší do spodních, malé a málokdy používané knihy uložte do nejhornějších polic. Do spodních polic pak logicky patří největší a nejtěžší knihy. Často používané encyklopedie, slovníky a příručky umístěte do jedné police, zbytek již roztřiďte podle oboru.

Pořiďte si originální držák na knihy, který je nechá u vás doma volně levitovat. Foto: ©Depositphotos.com/Seleznyov
Pořiďte si originální držák na knihy, který je nechá u vás doma volně levitovat. Foto: ©Depositphotos.com/Seleznyov

Ať už si pořídíte knihovnu nebo necháte své papírové nejlepší přátele na policích, potřebujete k četbě příjemné posezení. Neradi čtete vleže? Pořiďte si hezké a pohodlné křeslo, postavte je nejlépe u okna a doplňte svítilnou na stojánku. Ani za soumraku či večer se tak nebudete muset odtrhnout od napínavých kapitol a vychutnáte si pohodu a kouzlo, které k listování a četbě patří.

Podívejte se také, jak vypadají neviditelné knihovny na síti Pinterest.

Zajímavým pomocníkem pro náruživé čtenáře na všech, i nejnemožnějších místech, je lampička na čtení se skřipcem a ohebným krčkem. Připněte ji přímo na knihu, s krčkem pak manipulujte do libovolné pozice podle potřeby a místa, které potřebujete osvítit. Lampička v průměru za 150 Kč je vybavená LED a bateriemi, které vydrží svítit nepřetržitě několik hodin.

Patříte k vášnivým čtenářům a máte doma neviditelnou knihovnu? Napište do komentáře pod článkem, jak zdobí váš interiér a doporučte je i ostatním čtenářům.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/bruesw

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 228x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek