PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

V úterý 30. 6. přinesou děti domů vysvědčení. Čím je odměníte? Sedacím pytlem nebo trampolínou

Prázdniny jsou tady, ještě donést domů vysvědčení. Je to vizitka píle dítěte za předchozích 10 měsíců. Přečtete si 15 tipů na bezva dárky za vysvědčení. I když malí studenti nedonesou jen samé jedničky, určitě jim udělejte radost.
Vydáno: 26.06.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2188x

Konec školního roku je tady a s ním jeho nezbytný atribut, vysvědčení. Jaké to bude, radost, pýcha, smutek, nebo dokonce strach?  Pokud prožíváte koncem června se svými dětmi vypjaté emoce, letos se jim vyhněte. Ať už je závěrečný výsledek desetiměsíčního snažení skvělý nebo méně, vždy děti pochvalte za píli a uvědomte si, že vysvědčení není ta nejdůležitější věc v životě.

Hodnotu dárku k vysvědčení nepřehánějte, někdy stačí obří zmrzlina

Školáci si jistě zaslouží za vysvědčení nějakou pozornost, a nemusí to být žádný veledar nebo suma peněz. Máte doma mlsouna? Určitě ocení nějakou dobrou cukrárnu a obrovský zmrzlinový pohár. Zajděte s dětmi do některé z restaurací, kam běžně nechodíte a pochutnejte si na exotické specialitě. V některých podnicích mají pro strávníky s vysvědčením menu zdarma nebo za výhodnou cenu.

Takový sedací pytel jako dárek za vysvědčení potěší každého malého myslitele. Foto: ©Depositphotos.com/gemenacom
Takový sedací pytel jako dárek za vysvědčení potěší každého malého myslitele. Foto: ©Depositphotos.com/gemenacom
Pro dárek za vysvědčení sáhněte třeba i do prodejen nábytku. Malé myslitele nadchne například úžasný sedací vak, který jim v dětské pokoji zoufale chybí. Pořídíte je v rozmezí od 800 Kč až do téměř 2 000 Kč. Radost z netradičního sezení ale bude nefalšovaná. Skvěle vypadají také sedací polštáře z kvalitní umělé kůže, za které dáte necelých 1 400 korun.

Podle psychologů stoupá počet dětí, které se bojí jít s vysvědčením domů a volají na linky důvěry. Pamatujte, že vzdělávání má vaše nejmilejší těšit, nesmí to být žádné trauma.

Neposedy a sportovněji založené děti potěšíte trampolínou. Při dovádění na trampolíně si totiž i vy užijete legraci a zároveň cvičíte, protahujete i zahříváte celý svalový aparát. Na trhu najdete nářadí od průměru 90 do 460 cm, do bytu vyberte do průměru 140 cm. Pořiďte si i zahradní trampolínu s ochrannou sítí, kterou si vyberte v průměru 365 nebo 396 centimetrů.

K trampolíně dětem dokupte i krycí plachtu, poslouží i přes zimu a při uskladnění. Foto: ©Depositphotos.com/peter77
K trampolíně dětem dokupte i krycí plachtu, poslouží i přes zimu a při uskladnění. Foto: ©Depositphotos.com/peter77
Malé trampolíny bez doplňků se dají koupit od 2 000 Kč. Ty větší, o průměru asi 400 cm a více, pořídíte od 6 500 Kč bez doplňků. Dávejte si pozor na nabídku levnějších modelů, některé prvky mají z polyetylenu, hůře snáší zimní podmínky a změnu počasí. Dokupte si i krycí plachtu, která dobře poslouží i přes zimu a vy nebudete muset hledat místo, kde nářadí uskladníte.

Při výběru odměny zohledněte osobnost a zájmy vašeho dítěte

Hloubavější a studijní typy nadchnete třeba elektronickou čtečkou. Pořídíte ji nejčastěji od 1 400 do 2 600 Kč a nahrajte do ní oblíbené knihy. Dětský vzdělávací tablet také není špatná volba. Malého milovníka hudby potěší zase MP3 přehrávač. V každém případě dohlédněte později na to, aby se z vašeho dítěte nestal digitální otrok a myslelo i na lítání venku s kamarády.

Tablet je fajn, ale dohlédněte na to, aby se z vašeho dítěte nestal digitální otrok. Foto: ©Depositphotos.com/PedroPlayaPic
Tablet je fajn, ale dohlédněte na to, aby se z vašeho dítěte nestal digitální otrok. Foto: ©Depositphotos.com/PedroPlayaPic
Každá rodina má své tradice i odměny při podobných událostech, jako je konec školního roku. Dá se říci, že tradiční odměnou za dobré vysvědčení je kniha. Ostatně, podobné motto měla i pohádka „O klukovi z plakátu“. Úžasná encyklopedie Zvíře za 730 Kč, to už je dárek, který bude solidním základem každé knihovny. Můžete ale vybírat i skládačky, hry nebo hlavolamy.

Každá rodina to má jinak. Podle odborníků by se ale případná odměna za vysvědčení mohla rovnat zhruba polovině ceny toho, co dostává dítě k narozeninám.

Pokud spolu netrávíte kvůli vašemu pracovnímu vytížení moc času, zajeďte s dětmi někam na výlet. Možná je to potěší více, než pracně vymyšlený dárek. Podívejte se na weby tuzemských zoo, často mívají zvýhodněný vstup po předložení vysvědčení. Zajímavým tipem jsou třeba jízdy na motokáře pro kluky nebo jízda na koních pro holky.

Pro sportovně založené děti může být pěkným zážitkovým dárkem jízda na koni. Foto: ©Depositphotos.com/fotokostic
Pro sportovně založené děti může být pěkným zážitkovým dárkem jízda na koni. Foto: ©Depositphotos.com/fotokostic
Návštěva zoo je také jednou z možností, kdy vaše dítě „strašně, strašně“ touží po nějakém domácím mazlíčkovi. Snažte se mu toto přání rozmluvit. Zvíře totiž není věc, kterou může odložit do kouta po pár dnech, až je přestane bavit. Děti zpravidla nevidí, že najednou existuje nový člen rodiny a má nároky, vyžaduje péči. Starosti ve většině případů ale bohužel zůstanou na vás.

            Zakázané věty v období červnového vysvědčení:
            •    S takovou známkou se domů nevracej.
            •    Z tebe nic nebude, to je marný boj.
            •    Jak to že máš čtyřku, když Petr má jedničku?
            •    Já když byl (-a) ve tvých letech…

A co v případě, že se na vysvědčení vašeho potomka není zrovna s čím chlubit? Jak se říká v jedné pohádce, hlavně „nenechte prchlivost cloumat svým majestátem“. Proberte s dětmi v klidu, co se děje, a jak nejlépe spolu po prázdninách školní záležitosti vyřešíte. Nabídněte třeba společné učení a přípravu. Pokud si na to netroufáte, řešením je i kvalitní doučování, možností je spousta.

Podívejte se na zajímavou a vtipnou minipřednášku Kena Robinsona o škole a kreativitě.

Hodinka doučování obvykle stojí do 200 korun. Nabídku doučovaných předmětů najdete například na webu doucovani.net. Pohlídejte si ale, jestli je objednaný lektor schopen vaše dítě nejen do školy naučit, ale i motivovat do další práce. Snažte se také více rozvíjet dovednosti, kreativitu a předměty, které školákovi perfektně jdou. Dohánění toho, co jej nebaví, vede ke vzniku "průměrných".

Hodinka doučování obvykle stojí do 200 korun. Nabídku doučovaných předmětů najdete například na webu doucovani.net. Pohlídejte si ale, jestli je objednaný lektor schopen vaše dítě nejen do školy naučit, ale i motivovat do další práce.

Vysvědčení je doma, ať už to všechno dopadlo, jak to dopadlo, hurá na prázdniny! Foto: ©Depositphotos.com/volare2004
Vysvědčení je doma, ať už to všechno dopadlo, jak to dopadlo, hurá na prázdniny! Foto: ©Depositphotos.com/volare2004
Určitě nebude na škodu, když si vzpomenete na vlastní zážitky a prospěch. Znáte přece své děti dobře, tak po nich urputně nechtějte premiantství a na vysvědčení „samé“. Nesrovnávejte je ani s ostatními, ani se sourozenci. Je to v zájmu zachování jejich sebevědomí a další motivace. Děti musí vědět, že za nimi vždycky stojíte a v případě potřeby jim poradíte a pomůžete.

Stále mějte na paměti, že školní výsledky nejsou definitiva, vše může být za půl roku v pololetí úplně jinak. Vaše dítě nejvíce potěší, když na ně budete pyšní. Celý tým MT-nábytku vám přeje trpělivost, pevné nervy a vašim dětem krásné vysvědčení.

S jakým vysvědčením letos přišly domů vaše ratolesti? Napište do komentáře pod článkem, jak děti odměňujete, případně jak řešíte horší známky a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 224x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 235x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek