PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak pohlídat svůj byt či dům, když jste dlouho na cestách? Díky mobilním aplikacím ho zkontrolujete na dálku

Jak hlídat byt, když jste třeba na dovolené? Jak mít přehled o tom, co se doma děje? Tipy na mobilní aplikace, které kontrolují byt na dálku. Co umí a kolik stojí? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody a jsou lepší než IP kamery?
Vydáno: 26.06.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5818x

Chcete mít přehled o tom, co se děje u vás doma, když jste někde pryč, třeba na dovolené u moře? Nebo máte chatu a bojíte se, že by ji mohli přes týden navštívit zloději? Zabezpečte si dům či chatu bezpečnostními kamerami. Díky nim budete mít přehled o tom, co se tam děje, ať už budete kdekoliv. Stačí, když s sebou budete mít mobil nebo počítač.

Na mobil vám přijde SMS zpráva nebo fotka, a když budete mít připojení na internet, budete moci sledovat i živé online video z kamery. Záleží však na tom, jakou kameru si pořídíte. Máte doma nadbytečný mobil? Pak ji nemusíte kupovat. Nainstalujte si do mobilu vhodné aplikace a udělejte z něj bezpečnostní kameru. Hlídací kameru vytvoříte i z webkamery.

1AVMonitor

Program 1AVMonitor nahrává obraz z webkamery a zvuk z mikrofonu. Kromě ukládání pořízeného záznamu do počítače umožní i pohled do bytu prostřednictvím internetového prohlížeče. Můžete ho tak zkontrolovat odkudkoliv. Kromě toho program obsahuje také funkci detekce pohybu a zvuku, která automaticky spustí záznam. 

Nahrávání spustíte i podle nastaveného časového harmonogramu. K počítači můžete připojit více kamer či mikrofonů. Omezená verze je zdarma, plná verze s roční licencí na jeden počítač stojí 2 215 Kč. Program je určen pro Windows a je v angličtině.

iSpy

Program iSpy zaznamenává obraz a zvuk z webkamer. Dokáže detekovat pohyb a můžete k němu připojit více kamer a mikrofonů. V případě zjištění pohybu ve sledované oblasti odešle automaticky email s upozorněním a pořízenými snímky. Záznam kamer je dostupný i prostřednictvím internetu. 

Pomocí programu propojíte i několik počítačů a kamer a vše můžete sledovat přes společné rozhraní přes web nebo mobil. iSpy je zcela zdarma a česky, některá místa však nejsou přeložená. Program je určen pro Windows.

iSpy Connect

Aplikace iSpy Connect je uživatelské mobilní a tabletové rozhraní programu iSpy. Díky ní můžete sledovat své IP kamery a webkamery na zařízení s Androidem. Přes místní síť Wi-Fi funguje zdarma, vzdálený přístup je placený. 

Předplatné základní verze na 12 měsíců s kreditem na 100 SMS stojí 1 800 Kč. Verze Pro, která má mimo jiné sdílení přístupu, zálohování videa na cloudu, upozornění přes SMS, email a Twitter a omezené reklamy, stojí na jeden rok s kreditem na 100 SMS 5 000 Kč. 

IP Webcam

Díky aplikaci IP Webcam vytvoříte z mobilu s Androidem bezdrátovou IP kameru, kterou můžete použít pro hlídání bytu, případně jako webkameru pro Skype. Potřebujete mobil s Androidem, fotoaparátem a bezdrátovým připojením (Wi-Fi a mobilní internet). Aplikace je zdarma.

Obraz z mobilu můžete sledovat na počítači v domácí síti nebo kdekoliv jinde. V takovém případě je nastavení trochu složitější. Živý přenos můžete sledovat i na jiném mobilu s Androidem. Na něj však musíte nainstalovat další programy, třeba tinyCam Monitor nebo IP Cam Viewer. Ty slouží pro dálkové sledování, řízení a záznam videa pro vaše IP kamery.

Aplikace je jednoduchá, spolehlivá a zdarma. Nevýhodou je vysoká spotřeba baterie, takže bez externího zdroje nemůžete telefon používat jako kameru dlouhodobě. Přenos můžete uskutečnit i přes mobilní internet, ale v ČR je to z důvodu vysokých cen, špatnému pokrytí a FUP poněkud nepraktické.

MobileWebCam

Aplikace MobileWebCam vytvoří z vašeho Android mobilu kameru, která dokáže pořizovat snímky, reagovat na pohyb a posílat vyfocené záběry na vybraná internetová úložiště, třeba Dropbox, vlastní webové stránky nebo na email. Snímky můžete ukládat i na paměťovou kartu.

Aplikace pořizuje snímky v pravidelném intervalu nebo při detekování pohybu. Můžete ji řídit také pomocí SMS příkazů. Aplikace je zdarma, občas je však nestabilní a detekování pohybu nefunguje pokaždé. 

Pohrajte si s nastavením kvality ukládaných fotek a vyzkoušejte, jestli je vaše internetové připojení stíhá ukládat dostatečně rychle. Další snímek se totiž uloží teprve po nahrání předchozího. Při provozu je vysoká spotřeba baterie. Proto si zkontrolujte nastavení napájecí politiky, aby se vám po nějaké době s vypnutým displejem neodpojila Wi-Fi nebo datové přenosy na pozadí.

DailyRoads Voyager

S aplikací DailyRoads Voyager pohlídáte během cest své auto. Z mobilu vytvoří černou skříňku, palubní kameru a videorekordér v jednom. Dokáže průběžně nahrávat video s nastavitelnou kvalitou včetně zvuku a pořizovat fotografie v určeném intervalu. Video se nahrává na SD kartu na vámi definovaný prostor, který se cyklicky přemazává.

Sami si jedním dotekem zvolíte, které záběry mají zůstat uchovány. Automatické uložení videa proběhne i v případě nárazu podle nastaveného přetížení g-force. K videím i fotkám můžete přidávat informace z GPS. Aplikace je zdarma se zobrazením reklam. Vývojáři vám reklamy vypnou, pokud jim přispějete na vývoj aplikace.

IP kamery

Podle mne jsou pro zabezpečení domu stále lepší IP kamery, a to hlavně kvůli výdrži baterky. IP kamera navíc dokáže na rozdíl od webkamery fungovat bez ohledu na zapnutý počítač. Věřím však, že nadšenci do techniky si rádi vyzkouší možnost vytvořit z mobilu IP kameru.

Klasické IP kamery můžete ovládat z počítače nebo mobilu a připojíte je buď k internetu přes modem, nebo přes SIM kartu, kdy využijete mobilní síť. Kamera se aktivuje automaticky po detekci pohybu nebo přes vzdálený přístup. Cena kamer se odvíjí od jejich funkcí a kvality videa, nejlevnější pořídíte za cenu kolem 1 000 Kč.

IP kamera se snadným připojením k vaší domácí síti pro vzdálené zobrazení na mobilních zařízeních. Foto: Heuréka.cz
IP kamera se snadným připojením k vaší domácí síti pro vzdálené zobrazení na mobilních zařízeních. Foto: Heuréka.cz

Jak hlídáte svůj byt nebo chatu vy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/vantuz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 124x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek