0komentářů

Jak pohlídat svůj byt či dům, když jste dlouho na cestách? Díky mobilním aplikacím ho zkontrolujete na dálku

Jak hlídat byt, když jste třeba na dovolené? Jak mít přehled o tom, co se doma děje? Tipy na mobilní aplikace, které kontrolují byt na dálku. Co umí a kolik stojí? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody a jsou lepší než IP kamery?
Vydáno: 26.06.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4970x

Chcete mít přehled o tom, co se děje u vás doma, když jste někde pryč, třeba na dovolené u moře? Nebo máte chatu a bojíte se, že by ji mohli přes týden navštívit zloději? Zabezpečte si dům či chatu bezpečnostními kamerami. Díky nim budete mít přehled o tom, co se tam děje, ať už budete kdekoliv. Stačí, když s sebou budete mít mobil nebo počítač.

Na mobil vám přijde SMS zpráva nebo fotka, a když budete mít připojení na internet, budete moci sledovat i živé online video z kamery. Záleží však na tom, jakou kameru si pořídíte. Máte doma nadbytečný mobil? Pak ji nemusíte kupovat. Nainstalujte si do mobilu vhodné aplikace a udělejte z něj bezpečnostní kameru. Hlídací kameru vytvoříte i z webkamery.

1AVMonitor

Program 1AVMonitor nahrává obraz z webkamery a zvuk z mikrofonu. Kromě ukládání pořízeného záznamu do počítače umožní i pohled do bytu prostřednictvím internetového prohlížeče. Můžete ho tak zkontrolovat odkudkoliv. Kromě toho program obsahuje také funkci detekce pohybu a zvuku, která automaticky spustí záznam. 

Nahrávání spustíte i podle nastaveného časového harmonogramu. K počítači můžete připojit více kamer či mikrofonů. Omezená verze je zdarma, plná verze s roční licencí na jeden počítač stojí 2 215 Kč. Program je určen pro Windows a je v angličtině.

iSpy

Program iSpy zaznamenává obraz a zvuk z webkamer. Dokáže detekovat pohyb a můžete k němu připojit více kamer a mikrofonů. V případě zjištění pohybu ve sledované oblasti odešle automaticky email s upozorněním a pořízenými snímky. Záznam kamer je dostupný i prostřednictvím internetu. 

Pomocí programu propojíte i několik počítačů a kamer a vše můžete sledovat přes společné rozhraní přes web nebo mobil. iSpy je zcela zdarma a česky, některá místa však nejsou přeložená. Program je určen pro Windows.

iSpy Connect

Aplikace iSpy Connect je uživatelské mobilní a tabletové rozhraní programu iSpy. Díky ní můžete sledovat své IP kamery a webkamery na zařízení s Androidem. Přes místní síť Wi-Fi funguje zdarma, vzdálený přístup je placený. 

Předplatné základní verze na 12 měsíců s kreditem na 100 SMS stojí 1 800 Kč. Verze Pro, která má mimo jiné sdílení přístupu, zálohování videa na cloudu, upozornění přes SMS, email a Twitter a omezené reklamy, stojí na jeden rok s kreditem na 100 SMS 5 000 Kč. 

IP Webcam

Díky aplikaci IP Webcam vytvoříte z mobilu s Androidem bezdrátovou IP kameru, kterou můžete použít pro hlídání bytu, případně jako webkameru pro Skype. Potřebujete mobil s Androidem, fotoaparátem a bezdrátovým připojením (Wi-Fi a mobilní internet). Aplikace je zdarma.

Obraz z mobilu můžete sledovat na počítači v domácí síti nebo kdekoliv jinde. V takovém případě je nastavení trochu složitější. Živý přenos můžete sledovat i na jiném mobilu s Androidem. Na něj však musíte nainstalovat další programy, třeba tinyCam Monitor nebo IP Cam Viewer. Ty slouží pro dálkové sledování, řízení a záznam videa pro vaše IP kamery.

Aplikace je jednoduchá, spolehlivá a zdarma. Nevýhodou je vysoká spotřeba baterie, takže bez externího zdroje nemůžete telefon používat jako kameru dlouhodobě. Přenos můžete uskutečnit i přes mobilní internet, ale v ČR je to z důvodu vysokých cen, špatnému pokrytí a FUP poněkud nepraktické.

MobileWebCam

Aplikace MobileWebCam vytvoří z vašeho Android mobilu kameru, která dokáže pořizovat snímky, reagovat na pohyb a posílat vyfocené záběry na vybraná internetová úložiště, třeba Dropbox, vlastní webové stránky nebo na email. Snímky můžete ukládat i na paměťovou kartu.

Aplikace pořizuje snímky v pravidelném intervalu nebo při detekování pohybu. Můžete ji řídit také pomocí SMS příkazů. Aplikace je zdarma, občas je však nestabilní a detekování pohybu nefunguje pokaždé. 

Pohrajte si s nastavením kvality ukládaných fotek a vyzkoušejte, jestli je vaše internetové připojení stíhá ukládat dostatečně rychle. Další snímek se totiž uloží teprve po nahrání předchozího. Při provozu je vysoká spotřeba baterie. Proto si zkontrolujte nastavení napájecí politiky, aby se vám po nějaké době s vypnutým displejem neodpojila Wi-Fi nebo datové přenosy na pozadí.

DailyRoads Voyager

S aplikací DailyRoads Voyager pohlídáte během cest své auto. Z mobilu vytvoří černou skříňku, palubní kameru a videorekordér v jednom. Dokáže průběžně nahrávat video s nastavitelnou kvalitou včetně zvuku a pořizovat fotografie v určeném intervalu. Video se nahrává na SD kartu na vámi definovaný prostor, který se cyklicky přemazává.

Sami si jedním dotekem zvolíte, které záběry mají zůstat uchovány. Automatické uložení videa proběhne i v případě nárazu podle nastaveného přetížení g-force. K videím i fotkám můžete přidávat informace z GPS. Aplikace je zdarma se zobrazením reklam. Vývojáři vám reklamy vypnou, pokud jim přispějete na vývoj aplikace.

IP kamery

Podle mne jsou pro zabezpečení domu stále lepší IP kamery, a to hlavně kvůli výdrži baterky. IP kamera navíc dokáže na rozdíl od webkamery fungovat bez ohledu na zapnutý počítač. Věřím však, že nadšenci do techniky si rádi vyzkouší možnost vytvořit z mobilu IP kameru.

Klasické IP kamery můžete ovládat z počítače nebo mobilu a připojíte je buď k internetu přes modem, nebo přes SIM kartu, kdy využijete mobilní síť. Kamera se aktivuje automaticky po detekci pohybu nebo přes vzdálený přístup. Cena kamer se odvíjí od jejich funkcí a kvality videa, nejlevnější pořídíte za cenu kolem 1 000 Kč.

IP kamera se snadným připojením k vaší domácí síti pro vzdálené zobrazení na mobilních zařízeních. Foto: Heuréka.cz
IP kamera se snadným připojením k vaší domácí síti pro vzdálené zobrazení na mobilních zařízeních. Foto: Heuréka.cz

Jak hlídáte svůj byt nebo chatu vy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/vantuz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Toužíte po moderní a zároveň luxusní kuchyni? Pořiďte si obloukovou nebo kruhovou kuchyňskou linku

Toužíte po moderní a zároveň luxusní kuchyni? Pořiďte si obloukovou nebo kruhovou kuchyňskou linku

Vydáno: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 97x

Kuchyňské linky tvarované do oblouku vypadají luxusně a moderně. Kam se hodí, kam ne a jak je zařídit? V čem spočívá výhoda obloukových kuchyní a kde naplno využijete chytře zařízené kruhové minikuchyně, které jsou teď v módě?

Celý článek
Nábytek z dřevěných bedýnek je originální, variabilní a má přirozenou krásu. Vsaďte na něj. 9 dílů, jak na to

Nábytek z dřevěných bedýnek je originální, variabilní a má přirozenou krásu. Vsaďte na něj. 9 dílů, jak na to

Vydáno: 21.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 144x

Bedýnky od ovoce jsou nejen na podpal, ale i skvělá surovina pro dřevěný nábytek za pár korun. Je libo dekoraci z bedýnek nebo originální stůl, který jinde nenajdete? Podívejte se na přehled dílů vrcholícího bedýnkového seriálu.

Celý článek
Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Vydáno: 20.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 143x

Pokud se potýkáte doma se suchým vzduchem, hledejte způsob, jak zvýšit jeho vlhkost. Jak vybrat svítící mlhovou fontánku do bytu neboli mlhovač? Na trhu je řada typů, mrkněte se na 6 důvodů, proč byste si jej měli do bytu pořídit.

Celý článek