PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Koupelnové zrcadlo s osvětlením vás zobrazí věrně. A nejen po ránu. Čtěte 2. díl seriálu o zrcadlech v koupelně

Funkční koupelnová zrcadla s LED osvětlením zaručí ženám dokonalý make-up a mužům hladké oholení. Musíte se dobře vidět ze všech stran. Vhodné koupelnové osvětlení nad zrcadlo esteticky vylaďte s celkovým konceptem koupelny.
Vydáno: 23.06.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4036x

Koupelna je alespoň v evropských poměrech místem, kam po probuzení i před usnutím zamíří každý. Strávíte tu poměrně dost času, z toho významnou část u zrcadla. Vyberte si proto k němu kvalitní osvětlení. Dámské líčení a pánské holení pak bude stoprocentní. Nejrozumnější volbou k zrcadlu je intenzivní, ale měkce rozptýlené světlo.

Světlo hraje v koupelnách rozhodující a hlavní roli

Skvělé je přirozené denní a sluneční světlo, ale okno v koupelně nemá každý. Vaším cílem je takové osvětlení, které neoslňuje a v obličeji vám nedělá ošklivé stíny. Využijte třeba lampy, případně nástěnná zářivková svítidla. Na trhu je i řada zrcadel už se zabudovaným osvětlením. Zajistěte si jeho dostatečnou intenzitu. V koupelně zkrátka není světla nikdy dost.

Šikovným doplňkem je kulaté oboustranné zrcadlo na vysouvacím rameni. Foto: ©Depositphotos.com/dimamorgan12
Šikovným doplňkem je kulaté oboustranné zrcadlo na vysouvacím rameni. Foto: ©Depositphotos.com/dimamorgan12

Koupelnová svítidla nad zrcadlo jsou v široké nabídce i cenovém rozpětí. Pořídíte je zhruba od 600 až do 17 000 Kč. Mezi nejoblíbenější patří jednoduché nástěnné svítidlo za 620 Kč, často kupované je i nástěnné rampové za necelých 1 700 Kč. Zcela jasně na sebe uvidíte v kulatém koupelnovém zrcadle s integrovaným osvětlením za 2 600 Kč. Rozsvítíte je šňůrkou a žárovky k němu dostanete.

Kvalitní odraz v zrcadle zajistěte vhodným umístěním zdroje světla

Zrcadlo má za základ konstrukce rovnou nebo speciálně zakřivenou skleněnou desku. Na její zadní stranu výrobci nanášejí kovovou odraznou vrstvu, na ni pak vypalovací krycí lak. Kvalitní odraz zajistíte vedle umístění zdroje světla i vhodným barevným spektrem žárovek či zářivek.
Podívejte se na videu, jak vypadá třeba svítící LED zrcadlo:Výrazně méně si u zrcadla unavíte oči, když budete mít v koupelně dva typy osvětlení. Hlavní, a to u zrcadla. Nechte světlo rovnoměrně rozptýlit v prostoru, bude to o dost příjemnější, než ostré světlo halogenek do očí. Myslete i na to, že světlé obklady odrážejí světlo lépe, než tmavé. Správný výběr osvětlení tak znamená v konečném součtu úsporu elektřiny. Inspirujte se v galerii na síti Pinterest.

Zrcadlo s policemi Horace 2 z e-shopu MT-nábytek.cz nasviťte nejlépe shora bodovými svítidly nebo rampou.
Zrcadlo s policemi Horace 2 z e-shopu MT-nábytek.cz nasviťte nejlépe shora bodovými svítidly nebo rampou.

Máte jen malou koupelnu, kde se nemůžete „rozmáchnout“? Jako minimum si pořiďte dvě lampy po stranách zrcadla. Například s osvětlením pěti kulatými LED žárovkami vás jedno přijde na necelou tisícovku. Pro holení a make-up je důležité jasné světlo z obou stran, které neoslňuje a nedělá vám třeba kruhy pod očima.

Vaše koupelna bude působit vzdušněji, čím větší bude zrcadlo. Ke zdobnějším obkladům ale pořiďte spíš jednodušší rám a obráceně. Vyřezávané a zdobené rámy patří na bílou nebo betonovou zeď. Skvěle vypadá nábytková stěna, jejíž součástí je i umyvadlo, zrcadlo a osvětlení.

Snažte se najít v obchodech takové osvětlení zrcadla, které pomůže zobrazit vaši tvář co nejvěrněji. U většího zrcadla použijte svítidla po stranách a jedno i nad zrcadlem. Rozptýlené světlo výborně zajistíte překrytím světel opálovým sklem. Žárovky, zářivky i LED si vybírejte nejlépe se světlem v teplé bílé barvě.

Stále oblíbenější je netradiční osvícení zrcadla LED pásky. Montáž je velmi jednoduchá. Foto: Heureka.cz
Stále oblíbenější je netradiční osvícení zrcadla LED pásky. Montáž je velmi jednoduchá. Foto: Heureka.cz

Pokud byste chtěli mít svou koupelnu hodně šik, je možné ještě prostor u zrcadla dozdobit LED pásky, které lze stříhat, a mohou svítit různými barvami. Největší zájem zákazníků je o pětimetrové LED pásky za 990 Kč. Prostor u zrcadla a umyvadla skvěle osvítí i fluorescenční osvětlení. Najdete veškeré potřebné kosmetické pomůcky a v koupelně bude pořádek.

          Jak postupovat při pořizování osvětlení do koupelny k zrcadlu?
          •    Světlé plochy odrážejí světlo lépe než tmavé.
          •    Nejvhodnější barvou světla je teplá bílá.
          •    Svítidla nesměrujte přímo na zrcadlo, dobrý rozptyl zajistí opálové sklo.
          •    Vyhněte se svítidlům bez krytů a stínidel, nepříjemně oslňují.
          •    Do vany si ke čtení pořiďte lampu s širokým paprskem světla.

Vybrali jste ideální typ osvětlení podle vašeho interiéru a vkusu? K velkému zrcadlu ještě přidejte vysunovací kosmetické zrcadlo, kovové a z jedné strany parabolické. Při detailní péči o obličej se hodí mužům i ženám. Pohrát si můžete i s přilepením úzkých zrcadel do rohu koupelny, uvidíte v nich svůj účes z boku i zezadu. Petřínské zrcadlové bludiště ale nechte raději Praze.

Zrcadlo Solona z internetového obchodu MT-nábytek.cz je ideálním adeptem na
Zrcadlo Solona z internetového obchodu MT-nábytek.cz je ideálním adeptem na "divadelní" osvícení ze všech stran.

Při vymýšlení koupelnového osvětlení nezapomeňte na bezpečnost. Svítidla musí být odolná proti vlhku i páře, a v půdorysu vany nebo sprchového koutu nesmí být žádná zásuvka. Nad umyvadlem například nesmíte mít podle norem svítidlo níže než 40 cm nad jeho horním okrajem a celý okruh má být s proudovým chráničem. Připojení osvětlovacích souprav k síti nechte proto raději odborníkům.

Mrkněte se na různé typy zrcadel v koupelně na síti Pinterest.

Na obalu svítidla si vždy ověřte, jakou má hodnotu takzvaného IP krytí. Druhá číslice udává stupeň ochrany proti vniknutí vody. Platí přitom, že čím vyšší číslo, tím vyšší ochrana. Jednička například znamená ochranu před svisle padajícími kapkami vody, zatímco zařízení s osmičkou můžete mít ve vodě potopené nepřetržitě.

Vidíte se u vás v koupelně při pohledu do zrcadla dokonale? Napište do komentáře pod článkem, jaké osvětlení používáte a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 126x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 211x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 225x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek