PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

8 tipů na dekorační doplňky z kolíčků na prádlo + jeden bonus navíc. Inspirujte se

Co se dá vyrobit z kolíčků na prádlo? Podívejte se na 8 jednoduchých DIY návodů + jeden bonusový. Jak z nich vytvoříte originální bytové doplňky a dekorace? Vyrobte si třeba nástěnku na fotky, originální svítidlo nebo hvězdu.
Vydáno: 12.06.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5939x

Kolíčky na prádlo, ať už plastové, nebo dřevěné, jsou levným materiálem pro výrobu DIY doplňků a dekorací do bytu. Balíček s dvaceti dřevěnými kolíčky koupíte už za 15 Kč, plastové za 10 Kč. I výroba z nich je jednoduchá a většinou si vystačíte s barvou na dřevo, washi páskami, pár starými věcmi na vyhození a tavnou pistolí.

Víte, co všechno můžete vyrobit z kolíčků na prádlo? Inspirujte se na Pinterestu.

Zkratka DIY vychází z anglického spojení Do it yourself, což česky znamená doslova „Udělej si sám“. Jsou to různé návody, pomocí kterých si sami a bez profesionální podpory vyrobíte užitečný výrobek, který slouží vám nebo ostatním lidem jako dekorace nebo funkční předmět.

1) Nástěnka na fotky či poznámky

Nástěnku vyrobte ze starého či nového rámu na obraz, kari sítě, pletiva či pouhých provázků natažených na zdi. Provázky připevněte k rámu pomocí hřebíčků nebo tavného lepidla. Vzdálenost volte podle formátu fotek a obrázků. Kari síť a pletivo má variabilnější možnosti pro pověšení obrázků a poznámek.

2) Svícen či květináč z plechovky

Pro výrobu květináče vyberte nízkou konzervu, abyste ji pomocí kolíčků skryli celou. Kolíčky připněte k okraji plechovky. Tu můžete předem natřít libovolnou barvou, která pak bude prosvítat mezi kolíčky. Kolíčky na prádlo můžete libovolně nazdobit či nabarvit. Takto ozdobenou plechovku využijete jako květináč, svícen nebo organizér na drobné kancelářské potřeby.

3) Stínítko lampy

Sežeňte si drátěnou síť s takovou velikostí ok, aby se do nich vešly kolíčky. Dále potřebujete jemný drátek, sadu na výrobu stínítka lampy či kabel s objímkou a spoustu kolíčků. Ze sítě, drátku a kolíčků vytvoříte stínítko, které zavěsíte ke stropu nebo na nohu lampy. Při připínání kolíčků na síť vyzkoušejte několik vzorů a vyberte si ten, který se vám bude líbit nejvíc.

Dekorační lampu vyrobíte i tak, že kolíčky rozeberete a jednotlivá dřívka slepíte tavným lepidlem do trojúhelníků. Z těch pak vytvořte stínítko lampy. K poslednímu trojúhelníku, který poslouží jako stojan lampy, přilepte dřevěnou tyč a tu omotejte LED páskem. Na tyč pak nasuňte stínítko.

4) Věneček z kolíčků

Kruh ze dřeva nebo tvrdého kartonu i kolíčky natřete zelenou barvou. Pro oživení můžete využít několik odstínů. Po zaschnutí barvy nalepte kolíčky pomocí tavného lepidla těsně vedle sebe na kruh. Hotový věnec různě nazdobte a pomocí kolíčků na něj připevněte fotky. Hotový a nazdobený věnec pověste třeba na zeď nebo dveře.

5) Magnetické kolíčky

Na jednu stranu kolíčku nalepte dekorativní washi pásek, na druhou samolepící magnetickou fólii nebo magnet. Pro přesné oříznutí pásku kolem kolíčku použijte zalamovací nůž. Magnet přilepte ke kolíčku pomocí tavného lepidla. Kolíčky využijete pro přichycení vzkazů a poznámek na ledničku nebo magnetickou nástěnku.

6) Popisky na květináče

Kolíček natřete tabulovou barvou a text napište křídou přímo na něj. Cedulku můžete vytvořit také z tenkého dřeva. Natřete ji tabulovou barvou a přilepte ke kolíčku tavným lepidlem nebo lepidlem určeným pro lepení dřeva.

Druhou možností je použit washi pásek. Na ten natiskněte název květiny. Použijte tiskárnu na štítky nebo obyčejnou tiskárnu. U obyčejné tiskárny si v textovém editoru nachystejte text a vytiskněte na papír. Text přelepte washi páskem a na takto připravený papír znovu vytiskněte text. U inkoustové tiskárny se může rozmazat inkoust.

7) Organizér na sluchátka a jiné kabely

Dva kolíčky slepte k sobě pomocí tavného lepidla. Pak je libovolně ozdobte třeba washi páskou nebo barvou na dřevo, například akrylátovou. Na organizér z kolíčků namotáte sluchátka nebo USB kabely, které se vám už nezamotají v kapse nebo batohu.

8) Vánoční hvězda

Kolíčky rozeberte a poloviny k sobě slepte venkovní stranou lepidlem na dřevo. S jeho množstvím to nepřežeňte. Nesmí vytéct z lepené spáry, protože by na něm nedržela barva. Pokud chcete mít jistotu, natřete prvně kolíčky barvou, a až pak je slepte. Ze slepených kolíčků vytvořte pomocí tavného lepidla hvězdu. Tu nakonec dozdobte třeba dekoračními kamínky.

BONUS: Pistole z kolíčků

Jeden kolíček rozeberte a k jedné půlce připevněte zpátky pružinu. Poslouží jako spoušť. Aby lépe držela, vytvořte pro ni pomocí pilníčku zářez. Takto připravenou součástku zasuňte do druhého kolíčku až ke druhé pružině. Připravenou zbraň nabijte zápalkou a zmáčkněte spoušť. Po vystřelení “zbraň” znovu natáhnete pomocí druhé poloviny kolíčku.

Máte další nápad, co vyrobit z kolíčků na prádlo? Podělte se o návod s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/gavran333

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 105x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 173x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 205x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek