PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Pravým místem pro vaše knižní skvosty je originální domácí knihovna. Inspirujte se a vyrobte si ji

Patříte k náruživým čtenářům a knihy se vám doma vrší přes sebe? Pořiďte si regál na knihy, se kterým uděláte pořádek okamžitě. Ani s malou kupičkou knih nezoufejte. Originální držák na knihy je nechá jakoby vznášet ve vzduchu.
Vydáno: 09.06.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3774x

I přes velký rozmach elektronických čteček zůstává klasická papírová kniha stále nepostradatelným zdrojem informací, ale i příběhů plných fantazie. Máte doma knihy umístěné rozličně po bytě a přemýšlíte nad jejich uložením? Pořiďte si novou knihovnu. Kupte si ji v obchodě, ale ještě lépe si ji sami vyrobte. Originálním kouskem zútulněte celý interiér.

Nejsnáze uložíte knihy na otevřené police, ale připravte si prachovku

Nejjednodušeji uložíte své literární poklady na otevřené police. Sadu povrchově upravených konzol z kovu v různých barvách najdete v hobby marketech i obchodech pro kutily. Podle provedení stojí zhruba 300 až 400 Kč. Přišroubujte je do zdi s pomocí hmoždinek, na konzoly pak připevněte vruty police. Sada tří nalakovaných dřevěných polic o různé délce vás přijde asi na 1 200 Kč.

Závěsné police Volinois 2 z e-shopu MT-nábytek.cz poskytnou vašim knihám útočiště a mají optimální nosnost.
Závěsné police Volinois 2 z e-shopu MT-nábytek.cz poskytnou vašim knihám útočiště a mají optimální nosnost.

Výhodou polic je rychlá dostupnost knih, musíte se ale smířit s daleko častějším utíráním prachu. Pro vaše knihy také vyberte spíše tmavší kouty místnosti. Knižní hřbety a obaly totiž postupně „vyšisuje“ sluneční světlo. Dokonce i většina zasklených knihoven chrání svůj obsah před prachem jen částečně, takže budete muset i tady občas sáhnout po prachovce.

   Do dutých cihel použijte při montáži polic speciální „namotávací“ hmoždinky

Návod k připevnění polic na stěnu zpravidla najdete přiložený u zakoupených konzol. Do dutých cihel použijte hmoždinky, které se dotahováním šroubu namotají do uzlu. Zvětší tím svou opěrnou plochu a takto zabrání vytržení ze zdi. Do sádrokartonu vyberte plastové hmoždinky se širokým a ostrým závitem po obvodu, které se do materiálu zaříznou.

Výborným a hlavně pro návštěvy překvapivým modelem je takzvaná neviditelná knihovna. Je to originální uložení knih, které vás dostane nejen svým designem, ale i zpracováním a funkčností. Pro 30 – 42 knih vás bude stát do 1 600 Kč. Podívejte se na video s představením výrobku:

Dalším netradičním kouskem do vašeho bytu je knihovna ze starého žebříku „dvojáku“. Nechte mu patinu i barevné skvrny, dřevo jen přetřete bezbarvým matným lakem. Při montáži na stěnu, nejlépe obě ramena žebříku přes roh do pravého úhlu, nechejte u zdi patřičnou mezeru. Knihy vám budou na dřevě držet a nevypadnou ze zajímavé knihovničky ven.

V otevřené závěsné polici Emilio 2 z e-shopu MT-nábytek.cz na knihy snadno dosáhnete, budete ale častěji utírat prach.
V otevřené závěsné polici Emilio 2 z e-shopu MT-nábytek.cz na knihy snadno dosáhnete, budete ale častěji utírat prach.

Velice zajímavě vypadá knihovnička, kde svislé nosné plochy tvoří masivní vinné lahve. Pořizovací náklady jsou v tomto případě shodné s nákupem dřeva a laku na police. Jejich barevnou povrchovou úpravu si zvolte podle svého interiéru. Nepřehánějte to s délkou polic, metr až 1,2 m bude bohatě stačit. Sklo sice snese hodně, ale zbytečně je nepřetěžujte.

                Při montáži polic a knihovniček na hmoždinky nezapomeňte:
                •          Přesně označit místa, kde chcete kousky mít
                •          Zkontrolovat, kde jsou rozvody elektřiny nebo vody
                •          Vrtat kvalitní vrtačkou s ostrými vrtáky
                •          U tenčích stěn využít doraz
                •          U sádrokartonu vynechat vrtačku s příklepem

Knihovnu budete zřejmě doplňovat, uvažujte zhruba o dvojnásobku současného počtu vašich knih. Kila vědomostí i fantazie unese knihovna z masivu, vyberte ale police silné nejméně 2,3 cm. Jedním z mála způsobů, jak nábytek ozvláštníte, jsou vertikální nosné prvky v nestejných rozestupech.

I tuto vitrínu Volinois RM z e-shopu MT-nábytek.cz zřejmě doplníte. Počítejte asi s dvojnásobkem nynějšího počtu knih.
I tuto vitrínu Volinois RM z e-shopu MT-nábytek.cz zřejmě doplníte. Počítejte asi s dvojnásobkem nynějšího počtu knih.

Teplý a přírodní materiál neztrácí oblibu ani u knihoven. Proto zůstává z použitých materiálů stálicí dřevo. Pamatujte ale i na další prostor. Nezbytné minimum na průchod kolem knihovny je 60 cm a ideální hloubka knihovny minimálně 30 centimetrů. Police v knihovně musí být alespoň 1,8 cm silné, při šířce knihovny nad 80 centimetrů nejméně 2,3 centimetru, nebo je vybavte podpěrami.

   Největší zájem kupujících je o knihovny střední velikosti

Vlastníte velké množství děl světové i domácí literatury? Raději je uložte do klasických knihoven. Rozmyslete si, zda pořídíte dražší zasklenou nebo levnější otevřenou. Zasklené stojí zhruba od 2 300 Kč, otevřené od 1 200 Kč. Pokud máte doma malé děti, oželte kvůli bezpečnosti prosklené skříně od podlahy ke stropu.

Jako velice šikovnou dělicí příčku využijete u vás doma knihovnu Lyle 1 z internetového obchodu MT-nábytek.cz.
Jako velice šikovnou dělicí příčku využijete u vás doma knihovnu Lyle 1 z internetového obchodu MT-nábytek.cz.

Na trhu najdete knihovny za 1 100 Kč, můžete je mít i za 5 300 Kč, ale klidně také unikátní kousky na míru třeba za 98 000 Kč. Největší zájem je ale o knihovny střední velikosti. Pořídíte je v různých barvách, takže dobře sednou k ostatnímu nábytku do příslušné místnosti. Miniaturní knihovnu zase uplatníte pouze pro několik svých oblíbených svazků.

Tištěné informace mají váhu, dodržujte proto doporučené limity

Nezapomeňte u všech polic a knihoven počítat s budoucí zátěží. Stanovený limit nikdy nepřekročte. Lehčí knihy dejte do horních polic, těžší do spodních, malé a málokdy používané knihy uložte do nejhornějších polic. Do spodních polic pak logicky patří největší a nejtěžší knihy. Často používané encyklopedie, slovníky a příručky umístěte do jedné police, zbytek již roztřiďte podle oboru.

Stanovený hmotnostní limit nepřekračujte ani u tohoto policového regálu Meryl 6 z e-shopu MT-nábytek.cz.
Stanovený hmotnostní limit nepřekračujte ani u tohoto policového regálu Meryl 6 z e-shopu MT-nábytek.cz.

Zajímavým pomocníkem pro náruživé čtenáře na všech, i nejnemožnějších, místech, je lampička na čtení se skřipcem a ohebným krčkem. Připněte ji přímo na knihu, s krčkem pak manipulujte do libovolné pozice podle potřeby a místa, které potřebujete osvítit. Lampička v průměru za 150 Kč je vybavená LED a bateriemi, které vydrží svítit nepřetržitě několik hodin.

  Zajímavé nápady na vlastní domácí knihovny najdete na této nástěnce v síti Pinterest.

Ať už si vyrobíte knihovnu, nebo necháte své nejlepší papírové přátele na policích, potřebujete k četbě příjemné posezení a dost světla. Pořiďte si hezké a pohodlné křeslo, postavte je nejlépe u okna a doplňte svítilnou na stojánku. Ani večer se tak nebudete muset odtrhnout třeba od napínavé detektivky. Vychutnáte si pohodu a kouzlo, které k listování a četbě patří.
 
Milujete knihy a bez jejich četby vám něco stále chybí? Napište do komentáře pod článkem, jak máte doma vyřešeno uložení knih a poraďte dalším čtenářům.
 
Foto: MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 110x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 178x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 211x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek