Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
39560
0komentářů

Udělejte radost květinám a vyrobte jim stylové květináče z plechovek. Inspirujte se, jak na to

Rozkvetlá plechovka oblečená v riflích nebo ozdobená kamennou mozaikou. Inspirujte se, jak ozdobit prázdné plechovky a konzervy, ve kterých budete pěstovat květiny. Květináče z konzerv jsou levné a ohromíte jimi každou návštěvu.
Vydáno: 05.06.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3301x

Květiny a bylinky můžete zasadit téměř do čehokoliv. Ať už se jedná o starý vysloužilý nábytek, nebo o recy věci, jako jsou PET láhve, staré hrnky nebo ošoupané boty. A využít můžete i prázdné plechovky, konzervy a plechové krabičky.

Pěstovat v nich rostliny je snadné. Stačí, když do dna vytvoříte pár odtokových otvorů, vložíte na něj kamínky jako drenážní vrstvu a na ně nasypete substrát. Do hlíny již zasadíte rostlinu. Když se o ni budete dobře starat, odmění se vám hezkými květy nebo příjemnou vůní.

Plechovku s 350 ml barvy na kov pořídíte už za 70 Kč. Záleží na tom, jakou barvu a značku si vyberete, ale také na vlastnostech nátěru. 250 ml tabulové barvy koupíte za 165 Kč. Rychleschnoucí akrylový lak ve spreji seženete za 95 Kč.

Zapomínáte na zalévání?

Papírový obal na plechovce nechat můžete i nemusíte. Záleží jen na vás. Když ho sundáte, můžete konzervu natřít na jakýkoliv odstín. Použijte k tomu barvu na kov. Pokud použijete tabulovou barvu, můžete si na plechovku křídou napsat název květiny nebo tipy, jak ji pěstovat. Máte krátkou paměť? Tak si na ni napište datum posledního zalití.

Kolíčky či mozaika z kamínků

Menší plechovky můžete ozdobit dřevěnými kolíčky na prádlo. Pro přírodní vzhled květináče můžete plechovku ozdobit také kůrou nebo větvičkami. Ty nařežte na stejnou délku a přilepte pomocí tavného lepidla. Poté je převažte provázkem.

Na plechovku můžete pomocí lepidla na dlaždice přilepit skleněné cetky, oblázky nebo úlomky dlaždic. Jestli chcete zvětšit obvod plechovky, přichyťte po obvodu pomocí drátu kamínky. Na ně naneste vrstvu sádry a vrstvu černé malty. Tu vyhlaďte vlhkou houbou.

Rifle nebo decoupage papír

Máte staré rifle, a už jsou tak otrhané, že se ani na charitu nehodí? Ustřihněte nohavici a vystřihněte z ní část bez děr v takové délce, abyste ji mohli navléknout na plechovku. Pokud je nohavice příliš široká, tak ji podélně rozstřihněte, část odstřihněte a znovu sešijte.

Plechovku obalíte i papírovou tapetou, decoupage papírem, textilií nebo háčkovaným obalem. Můžete ji také omotat provázkem nebo lněným lanem. K přilepení opět použijte tavné lepidlo.

Závěsné květináče

Nebaví vás květináče postavené na parapetu, nebo už je prostě nemáte kam dát? Pak do horní části plechovky vytvořte pomocí hřebíku a kladiva nebo vrtačky s vrtákem na kov otvory. Přes ty provlékněte drátek nebo provázek a květináč zavěste.

Plechovky zavěsíte třeba na očištěnou větev zavěšenou u stropu nebo na květinový stojan. Jestli máte hodně květin, vytvořte z nich vertikální zelenou zahradu. Rošt pro zavěšení květináčů vyrobíte třeba z dřevěných lišt nebo z pletiva připevněného ke zdi.

Pěstovací konzervy

Nechce se vám hrabat v hlíně? Kupte si plechovku, ve které jsou již zasazená semínka. Po přinesení domů stačí plechovku otevřít, semínka zalévat a zanedlouho vám květina vyroste a vykvete. Plechovku s 6 až 8 semínky petúnií koupíte za 45 Kč.

V konzervě koupíte i bylinky. Třeba bazalka stojí 100 Kč. K plechovce dostanete slisovanou zeminu. Tu vložte na její dno a zalijte malým množstvím vody. Jakmile nabobtná, vložte do ní semínka ze sáčku a mírně je zatlačte do zeminy. Když rostlina vyroste do výšky pěti centimetrů, měli byste ji přesadit do větší nádoby. Pak se již můžete těšit na čerstvé bylinky.

Bazalka v plechovce. Foto: shop.dela.cz
Bazalka v plechovce. Foto: shop.dela.cz

Máte další nápady, jak ozdobit květináče vyrobené z plechovek a konzerv? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/ankihoglund

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Mobilní aplikace pro chytré telefony existují prakticky na cokoliv. Které z nich vám usnadní období adventu a Vánoc?

Mobilní aplikace pro chytré telefony existují prakticky na cokoliv. Které z nich vám usnadní období adventu a Vánoc?

Vydáno: 10.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 24x

Jak si zpříjemnit adventní období a usnadnit předvánoční činnosti s chytrým telefonem v ruce? Vyzkoušejte 7 mobilních aplikací, které vám pomohou s nákupem dárků i výzdobou domu. Některé vás i vaše přátele dokonce pobaví a potěší.

Celý článek
Šetřete svůj čas a věnujte ho do svých koníčků. Virtuální asistentka vyřídí všechno důležité zařizování za vás

Šetřete svůj čas a věnujte ho do svých koníčků. Virtuální asistentka vyřídí všechno důležité zařizování za vás

Vydáno: 09.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 62x

Máte málo času? Najměte si služby virtuální asistentky či asistenta. Seženou vám řemeslníky, uklízečku, zajistí nákupy i hlídání nebo naplánují dovolenou. Dokáží zařídit téměř cokoliv. Jak taková služba funguje a kolik stojí?

Celý článek
Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Vydáno: 08.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 110x

Máte alergii na jehličí, nebo jste v rodině přísní ochránci přírody a uříznutý stromek je pro vás tabu? Vteřinový manžel poradí 8 nápadů, jak si vyrobit originální vánoční stromeček z různých materiálů. Umělé stromky nechte jiným.

Celý článek