PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zapisujte a evidujte recepty přehledně. Odložte zápisník a použijte programy pro jejich elektronickou správu

Píšete si poctivě všechny recepty do zápisníku a lepíte do něj recepty vystřižené z časopisů? Víte, kde který recept hledat? Archivujte je elektronicky a mějte přehled. Jaké aplikace a programy vám s tím pomohou?
Vydáno: 27.05.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5761x

Máte, stejně jako spousta ostatních lidí, recepty vypsané v zápisníku spolu s nalepenými výstřižky receptů z časopisů? Je super, že je neztratíte, ale problém nastává tehdy, když chcete nějaký recept najít. To pak nastává zuřivé listování a hledání. 

Není lepší mít recepty vypsané a roztříděné v počítači? Pak vám stačí jen zadat do vyhledávání suroviny, ze kterých chcete vařit, a vyjedou vám veškeré dostupné recepty. Jaké aplikace a programy můžete ke správě receptů použít, a co všechno umí?

V zásadě můžete použít buďto programy, které jsou určeny přímo pro správu receptů, nebo využijte program určený pro správu poznámek, jako je Evernote, a vytvořte si v něm přehledný systém pro ukládání oblíbených receptů.

Vyměňte tužku a papír za programy pro elektronickou správu receptů. Foto: ©Depositphotos.com/alan64
Vyměňte tužku a papír za programy pro elektronickou správu receptů. Foto: ©Depositphotos.com/alan64

Jak pracovat s Evernote?

Recepty sehnané na internetu zaznamenejte prostřednictvím rozšíření webového prohlížeče Evernote Web Clipper. Díky němu můžete sjednotit formátování písma v poznámce hned při ukládání. Tak vizuálně sjednotíte všechny recepty.

K receptu přidejte štítky, poznámku upravte a přesuňte do zápisníku. Štítky vytvořte podle použitých ingrediencí, doby přípravy a její náročnosti. K těmto dvěma kritériím si vytvořte jednoduché a srozumitelné kódy, třeba C030 a C060 pro čas a N001 a N002 pro náročnost.

Do poznámky s receptem vložte vlastní fotku nebo obrázek z internetu. Usnadníte si tak orientaci v receptech. Pro recepty vytvořte jeden zápisník. Pojmenujte ho třeba “Kuchařka”. Pokud budete chtít recepty sdílet s ostatními, nastavte zápisník jako veřejně sdílený.

Při hledání pak použijte vyhledávací dotaz, ve kterém vypíšete suroviny, ze kterých chcete vařit a kód pro náročnost a čas příprav, které jste zvolili u štítků, například “notebook:Recepty tag:cizrna tag:kari tag:C030 tag:N001”.

Evernote Food

Jedná se o mobilní nástavbu pro Evernote. Spolupracuje se systémy Android i iOS. Slouží pro správu receptů a poznámek souvisejících s jídlem. Vše se ukládá do účtu Evernote. Mimo vašich receptů obsahuje také recepty z přednastavených zdrojů, poznámky a recepty vámi uložené v Evernote či přehled tipů a poznámek k restauracím.

eCookBook

ECookBook je elektronická kuchařka v českém a slovenském jazyce. K receptům můžete přiřadit vlastní obrázky, videa a mnoho položek, které vám usnadní vyhledávání, třeba náročnost přípravy nebo typ kuchyně. V programu si můžete naplánovat jídelníček a vytvořit nákupní seznam. Obojí přenesete do Google kalendáře.

Navíc je zde kalkulačka pro výpočet BMI indexu, alkohol tester a nástroj pro zjištění nebezpečných přísad (Éček). Program je zdarma, ale aktualizace dat je již placená. Ta zahrnuje systém výměny receptů, jídelních menu a nutričních hodnot mezi uživateli. V bezplatné verzi vytváříte recepty pouze sami.

Recepty doma

Recepty doma je elektronická kuchařská kniha. Slouží pro zápis receptů do kategorií, kde je můžete upravovat a vkládat k nim obrázky. Recepty můžete tisknout, exportovat do PDF, HTML nebo RTF. Má fultextové vyhledávání i kalkulaci ceny receptu. Registrace je zdarma výměnou za recept. K programu si můžete stáhnout také aplikaci pro Android.

Forkchop

Na Forkchop si uložíte recepty z webových stránek, knih i časopisů. K jednotlivým receptům si můžete napsat poznámky a připojit fotografie. Program funguje dobře nejen na počítači, ale i chytrých telefonech. Jednoduše si vytvoříte i nákupní seznam. Recepty i nákupní seznamy můžete sdílet s ostatními. Registrace je zdarma.

Pepperplate

V Pepperplate můžete vytvářet a upravovat své vlastní recepty, nebo je importovat z oblíbených webů. Kromě receptů roztříděných do kategorií si vytvoříte i menu pro speciální příležitost nebo jídelníček na celý týden. O recepty se můžete podělit s přáteli a rodinou prostřednictvím emailu, Facebooku a Twiteru. Recepty, meníčka i další položky si jednoduše přidáte do nákupního seznamu.

One tsp

One tsp slouží pro ukládání receptů z webových stránek, novin, časopisů i kuchařek. Uspořádáte je na jednom místě a můžete k nim přístupovat z počítače, chytrého telefonu i tabletu. Z receptů snadno vytvoříte nákupní seznam, který si s sebou do obchodu vezmete na mobilu. Pro účet zdarma platí omezení pro uložení maximálně 150 receptů.

Jaký program nebo aplikaci používáte pro elektronickou správu receptů? Napište ostatním čtenářům do komentáře pod článkem, jak se vám s ním pracuje.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 227x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek