PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Vyrobte si vlastní, originální fotorámečky na zeď. Nenechte své fotky zahálet v albech a krabicích. Ozdobte s nimi byt

Máte doma plné krabice fotografií z dovolených nebo rodinných akcí? Vyberte ty nejlepší, vyrobte pro ně fotorámečky a udělejte originální dekorace na zeď. Oživte svůj byt koláží na rohu místnosti, použijte i staré kolo z bicyklu.
Vydáno: 20.05.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4046x

Dávno pryč je doba kinofilmů na 35 políček, převálcovala je digitální fotografie. Máte doma řadu vzpomínkových fotek z minulých dob, nebo i ty současné, vyrobené z „digitálu“? Nenechte je schované ve tmě zásuvek a pochlubte se přátelům i návštěvám. Třeba s pěkně vyfocenou krajinou ve fotorámečcích vlastní výroby. Není to nijak těžké a materiál na ně seženete za pár korun.

Udělejte „obraz“ z fotografií, zavěste je do rámu na natažené provázky

Klubko obyčejného jutového provázku vás vyjde na 40 Kč, kolíčky na prádlo zhruba na 55 Kč a čtyři laťky na rámeček pořídíte do stovky. Z latěk sestavte obdélníkový rám, do kterého natáhněte v pravidelných mezerách motouz. Pak už jen na tyto šňůry postupně kolíčky připínejte fotky podle vlastního výběru. Celý rám nakonec pověste na zeď, vypadá to skvěle.

Fotorámečky nemusí být nutně stejné, ani v jedné rovině. Centrem dění jsou pak hodiny. Foto: ©Depositphotos.com/avlntn
Fotorámečky nemusí být nutně stejné, ani v jedné rovině. Centrem dění jsou pak hodiny. Foto: ©Depositphotos.com/avlntn

Do výšky očí dávejte největší a nejbarevnější fotky, další řady pak založte jak nad nimi, tak pod nimi. Pokud se vám fotografie bez ohledu na velikost vejdou do jedné řady, držte se vždy středové osy. Dejte pozor i na místa proti oknu, počítejte se slunečním osvitem. Fotky na zdi nedávejte také příliš vysoko, příjemnější je dívat se spíše dolů, než zaklánět hlavu.
„Nechte kolem fotek dost místa, aby vynikly a snažte se mít hlavní motiv přímo proti očím,“ radí brněnský fotograf Ota Baloun. Mrkněte se na video, jak se takový fotorámeček dá udělat:Zajímavou koláží na stěně ozdobte třeba roh pokoje. Delší fotografie různých formátů jakoby rozpulte a každou orámujte tmavými lištami. Takto můžete obalit roh od podlahy až po strop. Už natřené lišty koupíte v metrové délce i po 120 Kč. Skvěle vypadají fotky, které nalepíte na kartóny ve tvaru cestovních visaček ke kufrům a pověsíte na stěnu. Arch lepenky stojí v průměru 130 Kč.

    Fotografiemi ozdobte roh místnosti, prostor máte od podlahy až po strop.

Několik vybraných fotek menšího formátu zkuste vložit třeba do větších sklenic nebo prachovnic na sypké látky a léky. Pohrajte si a vyberte různé velikosti lahví i fotek. Souprava na stolku či komodě vypadá jedinečně. Pro laboratorní sklo si chodím do speciální prodejny s chemikáliemi, podle velikosti stojí od 70 do 230 korun. Mají tam na výběr čiré i mírně tónované.
Podívejte se na videu na další vlastnoruční tvorbu fotorámečku:Našli jste na půdě staré, oprýskané, dělené okno? Nevyhazujte je, ale na místo jednotlivých tabulek vyberte fotky. Dobře vypadají zejména tónované kousky, které nainstalujte do výpletu starého kola z bicyklu. Jako rám využijte třeba i polovinu starých štaflí, pověšenou na stěnu. Další inspiraci najdete v galerii 20 netradičních nápadů, jak doma vystavit vlastní fotografie.

Fotky zavěste malými kolíčky na prádlo na záclonové lanko

Fotky v rámečku nemusíte za každou cenu věšet na stěnu. Připevněte lanko na záclony mezi háčky po celé délce stěny. Fotky pak na něj zavěste malými kolíčky na prádlo. Přímo na zeď přilepte svá fota takzvanou washi páskou, samolepkou z rýžového papíru s různými dekory. Kombinujte také rámečky různých velikostí a hloubek, využijte svou kreativitu a fantazii.
Jak se dá také udělat fotorámeček, zjistíte na následujícím videu:Zajímavé a netradiční vystavení fotografií nabízí stylizované hodiny. Vyrobte si nejdříve 12 foto rámečků, které po rozměření rozmístěte do kruhu jako číslice na ciferníku. Dovnitř kruhu dejte hodinový strojek s designovými ručičkami. Výhodou je možnost pravidelných změn fotek, takže se vám příliš neomrzí. Stylové hodiny pořídíte v cenovém rozpětí od 300 do 600 Kč.

   Podívejte se na tipy a návrhy fotorámečků od uživatelů na síti Pinterest.

Chcete mít doma malou fotogalerii vlastních výtvorů? Fotografie s různou tématikou nedávejte nutně do stejných rámečků, celek na stěně bude pěkně vypadat. Originálně vypadají velká fotoplátna rodinných momentek či dovolenkových fotografií. Fotky můžete dát i na zajímavé nástěnky, případně jen na malé věšáčky, které původně slouží pro pověšení klíčů.

Máte raději fotky vystavené jen na sociálních sítích, anebo ty papírové? Vyrobte si pro ně fotorámečky na zeď a v komentáři pod článkem poraďte ostatním čtenářům, jak na to.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/cla1978

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 167x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek