PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Moderní zrcadla do koupelny umí zhasínat, hlídat čas i pouštět televizi. Čtěte 1. část série Zrcadla do koupelen

Spojte své koupelnové zrcadlo se světlem, vytápěním či hodinami. Koupelna nemusí být vůbec nudná, polepte ji třeba pásky s LED osvětlením. Vybavte ji moderní audiovizuální technikou a osobní hygiena bude vaší každodenní radostí.
Vydáno: 18.05.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3467x

K dokonalé koupelně patří zrcadlo jako k velbloudovi hrby. Významný dekorativní prvek je hlavně praktickou pomůckou. Vyberte si proto podle vzhledu a kvality takové zrcadlo, ve kterém se budete při dobrém osvětlení dokonale vidět. Na trhu najdete nepřeberně druhů v řadě variant. Moderní zrcadla „umí“ například topit, svítit, zhasnout, hlídat čas, nebo mají zabudované rádio či televizi.

Velmi tenká zrcadla zpravidla zkreslí odrážený obraz

Zrcadla můžete mít jednoduchá i zdobená, pískovaná, fasetovaná, či v originálních rámech. Vyberte si ta s osvětlením LED, koupelnu tím hodně vylepšíte. Ověřte si, že dobře vzdorují vlhku a jsou minimálně 4 milimetry silná. Tenčí zrcadla obvykle odrážený obraz zkreslují. Jednoduché zrcadlo s poličkami vás přijde zhruba na 480 Kč, ale třeba rustikální kousek pořídíte i za 2 500 korun.

Přirozené světlo, dopadající ze strany, je u zrcadla vůbec nejlepší, nijak nezkresluje. Foto: ©Depositphotos.com/Candyboxlmages
Přirozené světlo, dopadající ze strany, je u zrcadla vůbec nejlepší, nijak nezkresluje. Foto: ©Depositphotos.com/Candyboxlmages

Koupelnová zrcadla koupíte běžně s osvětlením, elektrickou zásuvkou a vypínačem. Podívejte se po klasickém stylu, nebo kusech s designovými prvky a osvětlením ve dvířkách. Před nákupem si uvědomte rozměry koupelny i zamýšlené umístění zrcadla. Exkluzivní modelový kousek s čidlem místo vypínače, osvětlením LED a hodinami vás stojí bezmála 6 000 Kč.

„Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi, kdo je na světě nejkrásnější,“….Raději se ho neptejte, protože u něj můžete sedět ještě teď, zatímco zrcadlo bude pořád odříkávat jiná jména….

Pro luxusní koupelny je standardem topná fólie proti zamlžení zrcadla, podsvícení, případně i bezdotykový spínač světla. V zrcadlech také najdete integrovaný ovládací panel, který má vstup pro iPod. Nechybí ani kvalitní reproduktory, takže si při ranní hygieně pustíte své oblíbené songy pro radost. Ještě hlouběji sáhnete do kapsy při koupi zrcadla s vestavnou malou TV obrazovkou.

Zrcadlo Solona z internetového obchodu MT-nábytek.cz vás nikdy nezobrazí falešně, přesvědčte se.
Zrcadlo Solona z internetového obchodu MT-nábytek.cz vás nikdy nezobrazí falešně, přesvědčte se.

Velká zrcadla vaši koupelnu opticky zvětší, takže bude působit světlejším dojmem. Na výběr máte i praktické zrcadlové skříňky s úložným prostorem, doplněné nastavovacími zrcadly pro pohled zezadu. Pamatujte ale na to, že zrcadlo s poličkou snese pouze jemné zatížení, nehodí se třeba na odložení těžších elektrospotřebičů. Inspirujte se třeba v galerii 10 nejlepších zrcadel do koupelny.

První zrcadla v podobě leštěných kamenných desek z obsidiánu se objevila už v 6. století. Zrcadla v dnešní podobě známe od konce středověku zásluhou benátských sklářů.

Klasické místo pro zrcadlo nad umyvadlem nemusí být jediným. Zavěste je na jednu ze stěn, nebo udělejte velkou část stěny celou zrcadlovou. Chybí vám v koupelně umyvadlo? Dejte zrcadlo nad vanu, vypadá to zajímavě a hezky. Dámy při make-upu jistě ocení doplněk v podobě osvětleného zvětšovacího zrcátka.

Velká zrcadla přes celou stěnu každou koupelnu opticky zvětšují a projasňují. Foto: ©Depositphotos.com/tiler84
Velká zrcadla přes celou stěnu každou koupelnu opticky zvětšují a projasňují. Foto: ©Depositphotos.com/tiler84

Ověřte si, že rámy i skříňky se zabudovaným zrcadlem jsou z kvalitního a odolného dřeva, případně speciálně ošetřené proti vodě. Kovové rámy jsou nejlepší z nerezu. Nemůžete si vybrat mezi oblým a hranatým zrcadlem? Kupte si obdélníkové, ideálně s pohybovým čidlem místo vypínače. Systém sepne světlo při vstupu, a pokud zůstane rozsvícené, po určité době je vypne.

Zrcadlo se žárovkami kolem dokola vám připomene hereckou šatnu

Světlo u zrcadla nenechte dopadat jen z jednoho směru, kvůli stínům na tváři. Zvolte raději lišty nad zrcadlem nebo po jeho stranách, případně podélné lampy. Máte rádi divadlo? Klasiku herecké šatny vám připomene zrcadlo, osazené kolem dokola obyčejnými žárovkami. Má voděodolný kryt a dáte za něj necelých 7 200 Kč. Zhruba stejně vás vyjde zrcadlo 110 × 65 cm, podsvícené LED.

Na zrcadlo s policemi Horace 2 z e-shopu MT-nábytek.cz si v klidu odložte všechny své potřeby k hygieně.
Na zrcadlo s policemi Horace 2 z e-shopu MT-nábytek.cz si v klidu odložte všechny své potřeby k hygieně.

Ať už dáváte přednost klasickým žárovkám nebo LED, vždy se snažte sehnat zdroje se spektrem, které se blíží dennímu světlu. Líčení dam i holení mužů tak bude dokonalé. Důležitá je i barva světla. Studené bílé osvětlení vám vytvoří nezdravou barvu, zvýrazní kruhy pod očima i případné flíčky na kůži. Budete prostě v zrcadle vypadat, že bez doktora se ten den neobejdete.

Podívejte se také na řadu nápadů pro koupelnová zrcadla na síti Pinterest.

Zrcadlo v podobě topného infrapanelu se zrcadlovým povrchem vám prohřeje koupelnu pomocí sálavého tepla. Princip vytápění spočívá v tom, že zrcadlo ohřívá pevné části místnosti, zejména zdi, podlahu a nábytek. Nechce se vám investovat do speciálního topného panelu se zrcadlovou úpravou? Vyzkoušejte protizamlžovací fólii a své dosavadní zrcadlo už nebudete muset leštit.

Máte v koupelně moderní zrcadlo, do kterého se nebojíte podívat ani po ránu? Napište do komentáře pod článkem, jak jste jej vybrali a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 105x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 173x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 205x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek