0komentářů

Závěsné skříňky vám v obýváku ušetří spoustu místa. Čtěte 4 pravidla, jak zařídíte pokoj moderně, přitom lehce a volně

Nahromadily se vám v obýváku věci a nevíte, kam s nimi? Závěsná skříň vám pomůže udělat pořádek. Doplňte je řadou otevřených polic v různých délkách, z oblíbeného lamina nebo z masivu. Dejte svému bytu šmrnc a originální vzhled.
Vydáno: 18.05.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3204x

Obývací pokoj bývá v mnoha bytech zpravidla největší místností. Chcete bydlet moderně? Zbavte se robustních obývacích stěn i těžkých komod, nechcete mít přece v obýváku překážkovou dráhu. Bez úložných prostor se ale neobejdete. Pořiďte si závěsné skříňky, získáte dostatek místa třeba pro knihy, jídelní servisy či nejrůznější sbírky, a ušetříte vzácnou volnou podlahovou plochu.

Málo místa vyřešíte závěsným nábytkem, z podlahy všechno pryč

Závěsné skříňky dodávají výrobci v mnoha variantách. Pořídíte je buď otevřené, nebo s dvířky, s policemi i bez nich. Stále vyhledávanějším materiálem je oblíbené lamino, ale na trhu jsou také skříňky z masivu. Množství typů skříněk odpovídá i rozptyl cen, pohybují se od necelých 800 Kč až po 5 700 Kč s LED osvětlením.

Závěsné skříňky spolu s nízkou komodou, to je trend dnešních moderních obývacích pokojů. Foto: ©Depositphotos.com/auriso
Závěsné skříňky spolu s nízkou komodou, to je trend dnešních moderních obývacích pokojů. Foto: ©Depositphotos.com/auriso

Snažte se, aby váš obývací pokoj působil útulným dojmem. Vybírejte proto spíše z nadčasových, přírodních barev. Výrazné tóny totiž podle odborníků pohodě nijak nepřispívají. Zvolte neutrální šedou, hnědou, béžovou i bílou. Zpestřete si bydlení třeba i světle zelenou nebo modrou. S těmito barvami ale buďte opatrní, spíše než na čelní dvířka se hodí pro různé doplňky.

Mohutné obývací stěny jsou out, dejte přednost jednoduché a vzdušné sestavě. Pořiďte subtilní spodní skříňku a zbytek pověste na stěnu.

Šikovnou vychytávkou jsou závěsné skříňky v místě nad televizí. Poskládejte je na zeď podle vlastní úvahy, vejde se vám tu řada potřebných věcí. Zajímavý je nástěnný panel, který poslouží jako podklad pro police a zároveň jako nosná stěna pro závěsnou televizi. Panel namontujete rychle a ušetříte si řadu problematických vrtání do tvrdých stěn.

Závěsnou prosklenou skřínku Gladys 2 z e-shopu MT-nábytek.cz můžete mít ve třech odstínech dubu.
Závěsnou prosklenou skřínku Gladys 2 z e-shopu MT-nábytek.cz můžete mít ve třech odstínech dubu.

Moderní design je dnes ve znamení čistých linií, zajímavých a výrazných detailů i minimalismu. Zařiďte si obývák v úsporném stylu, a co nejvíce využijte nábytkovou variabilitu. Vyberte si kousky z moderních materiálů, působí odlehčeně a uvolněně. Oblíbený je kov, nebo alespoň kovové prvky, kalené sklo a lamino, není to už jen dřevo v kombinaci se sklem.

Skvěle vypadá řada otevřených polic v několika délkách

Úzké závěsné skříňky a typické nízké komody skryjí jen to nejnutnější. Obývák si ale poskládáte podle svého, přičemž dominantou pokoje bude elektronika v čele s televizí. Skvěle bude vypadat i řada otevřených polic, třeba v několika různých délkách. Police běžně seženete za ceny kolem 150 Kč, dražší vyjdou i na 500 Kč. Vyberte závěsné skříňky se systémem, který je otevírá pouhým dotykem ruky. Je to fajn vynález a mně osobně se velice líbí.

Nástěnná prosklená skříňka Aleta z e-shopu MT-nábytek.cz je skvělá pro úschovu všech vašich potřebných věcí.
Nástěnná prosklená skříňka Aleta z e-shopu MT-nábytek.cz je skvělá pro úschovu všech vašich potřebných věcí.

Závěsné police a skříňky poskytují hodně úložného prostoru. Místo pro doplňky, knihy či květiny ale vybírejte s rozvahou. Věci každodenní potřeby dejte do míst, kam snadno dosáhnete. Ve starších bytech s vysokými stropy se při využívání skříněk neobejdete bez skládacích schůdků. Ukládejte je třeba do šatní nebo předsíňové skříně.

                Základní pravidla pro použití závěsných skříněk a polic:
                •    Důsledně dodržujte doporučené zatížení, které udává výrobce
                •    Police nepřeplňujte, nevypadá to vůbec pěkně a je to nepraktické
                •    Myslete na to, jak budete ve vyšších polohách uklízet a utírat prach
                •    Typ skříněk a způsob ukotvení volte podle plánovaného zatížení

Rozmyslete si, jak co nejlépe využijete výšku svého obýváku. Výborné jsou systémy otevřených polic, nepřekážejí v pohybu a zbytečně nezabírají cenné místo na podlaze. Máte malý a nízký pokoj? I tady uplatníte otevřené police, někdy i v několika řadách nad sebou. Rozložte je na stěnu nepravidelně, dodáte tím obýváku šmrnc.
„Závěsný úložný nábytek je super a mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Navíc udržování pořádku a úklid místnosti o dost lehčí,“ říká Jaroslava Divišová ze Zbýšova.

Pokud závěsné skříňky montujete sami, vemte si na pomoc vodováhu a často měřte. Foto: ©Depositphotos.com/lisafx
Pokud závěsné skříňky montujete sami, vemte si na pomoc vodováhu a často měřte. Foto: ©Depositphotos.com/lisafx

Vyberte si závěsné skříňky různých tvarů a rozměrů. Na stěně vašeho obýváku vytvoříte zajímavou mozaiku, které nechybí originalita a vtip. Závěsné skříňky mohou přitom sahat až po strop. Když všechno odstraníte z podlahy, dodáte obýváku vzdušnost a eleganci. Máte pracovní kout? Opticky jej od zbytku místnosti oddělte policovou příčkou a získáte i další úložné prostory. Zaplatíte za ni podle provedení zhruba od 1 200 do 3 500 Kč.

Podívejte se na nejrůznější typy závěsných skříněk do obýváku na síti Pinterest.

Při pořizování závěsných skříněk myslete na to, že vybavení musí ladit. Vzdušné skříňky proto nepořizujte tam, kde máte zbytek nábytku třeba v rustikálním stylu. Množství skříněk a polic přizpůsobte prostoru, v malých místnostech s nimi raději šetřete. Nepřehánějte to s divokými odstíny na stěnách, a pokud máte tmavou podlahu, zvolte světlé nábytkové kusy.

Pořídili jste si do obývacího pokoje závěsné skříňky? Napište do komentáře pod článkem, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům s výběrem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 30x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 621x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 154x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek