PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zajistěte svým dětem bezpečí při skládání parníků i malování uměleckých děl. Vyberte jim kvalitní dětský stolek

I dítě potřebuje vlastní koutek pro rozvíjení uměleckých vlohů. Pořiďte mu dětský stolek, kde bude úřadovat. Jaký vybrat tvar? Je lepší plast nebo masiv? Zjistěte, jak vybrat kvalitní a bezpečný výrobek.
Vydáno: 27.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4297x

Díky dětskému stolku a židli naučíte dítě správně sedět už kolem roku a půl. Dítě si bude připadat důležitě, protože mu do židličky nebudete muset pomáhat. U stolku si může hrát, malovat si a všemožně kutit. Myslete hlavně na kvalitu a bezpečnost, abyste se nemuseli o své dítě bát.

Jaký stolek pro děti vyberete?

Dětské stolky seženete v mnoha barvách a dětských motivech. Stolní deska má většinou tvar čtverce, obdélníku nebo kruhu. Mohou být zkombinované s tabulí na psaní nebo poličkami pro odkládání výtvarných potřeb. Koupíte stolky z masivu, lamina, kovu, plastu, a dokonce i z pěny. Výhodou plastových stolků je snadná údržba a nízká váha i cena.

V obchodech naleznete také rozličné hrací stolky, jako je dílnička, kuchyňka nebo prodejní pult spolu s veškerým miniaturním náčiním a nářadím nebo nádobím. Některé stolky jsou dokonce spojené s interaktivními hrami s rozličnými zvuky a světelnými efekty.

Stolek z lamina koupíte od 800 Kč, z masivu od 300 Kč. Plastový stolek na zahradu seženete už za cenu kolem 130 Kč. Výukový stoleček se zvuky stojí od 430 Kč. Stolek v kombinaci kovu a dřeva pořídíte od 580 Kč.

Dětský stolek většinou koupíte v sadě s židličkami. Foto: MT-nábytek.cz
Dětský stolek většinou koupíte v sadě s židličkami. Foto: MT-nábytek.cz

Jak koupit kvalitní stolek

Výšku stolku uzpůsobte výšce židličky i výšce vašeho dítěte. Při sezení by mělo mít rovná záda, a pokud si položí ruce na stůl, mělo by mít lokty v pravém úhlu. Příliš vysoká pracovní deska ho bude nutit zvedat ramena, a ruce pak budou svírat ostrý úhel v předloktí.

  • Výška dítěte 80 – 95 cm: výška desky 40 cm
  • Výška dítěte 93 – 116 cm: výška desky 46 cm
  • Výška dítěte 108 – 121 cm: výška desky 53 cm
  • Výška dítěte 119 – 142 cm: výška desky 59 cm
  • Výška dítěte 133 – 159 cm: výška desky 64 cm
  • Výška dítěte 146 – 176 cm: výška desky 71 cm

Stolky mají mít kvalitní povrch odolný proti poškrábání a se snadnou údržbou a jednoduchou montáž. Když do ní zapojíte dítě, tak se u toho ještě pobavíte. Snadno smontujete třeba stolek designovaný jako puzzle, jehož díly do sebe přesně zapadnou.

Jestli má stolek dobře sloužit, měl by mít dostatečně velkou pracovní plochu. Dítě by si zde mělo odložit alespoň papír nebo sešit a krabičku s pastelkami, aniž by si je lokty shazovalo na zem. Když se toho vejde na desku stolu víc, bude to jen dobře. 

Budou se  hodit i hluboké poličky nebo zásuvky, do kterých si dítě uloží další fixy, tužky a jiné výtvarné potřeby. Bude stolek sloužit nejen ke hrám, ale i ke kreslení a psaní? Pak musí být pracovní plocha dokonale rovná.

Výtvarný dětský stolek z plastu. Foto: Heuréka.cz
Výtvarný dětský stolek z plastu. Foto: Heuréka.cz

Bezpečnost především

Stůl musí být kvalitní, pevný a stabilní. Pokud na něj dítě vyleze, neměl by se rozlomit na dvě půlky, ani převrátit. Proto je lepší, aby měl alespoň tři nohy, nejlépe čtyři.

Hrany mají být zaoblené a do prostoru nesmí trčet žádné ostré přesahy a hrany. Protože bude stolek sloužit jen do doby, než dítě půjde do školy, můžete mu pořídit pestrobarevný kousek s pohádkovými motivy.

Jestli nechcete stolek vyměňovat, jakmile začne dítě chodit do školy, pořiďte mu rovnou kvalitní rostoucí psací stůl. Pak však vyberte neutrální barvy, protože ho bude používat až do studentských let.

Stolek by měl mít zaoblené rohy. Foto: MT-nábytek.cz
Stolek by měl mít zaoblené rohy. Foto: MT-nábytek.cz

Vyrobte si dětský stolek

Máte na půdě menší jídelní stůl z masivu, který plánujete vyhodit? Nedělejte to a vytvořte z něj pěkný dětský stolek. Stačí vám brusný papír, přímočará pila a barva na dřevo. Nohy zkraťte pilou na potřebnou délku, a poté zaoblete rohy stolu. Pak stůl očistěte, zbruste hrany a natřete barvou na dřevo.

Jestli je pracovní deska stolu vyrobená z lamina, tak po zaoblení rohů nalepte na boční plochy nažehlovací hranu. Ta ochrání desku před poškozením vlhkostí. Seženete ji v mnoha barvách, takže ji vhodně zkombinujete s barvou stolu. K lepení použijte starou žehličku. Nakonec dlátem nebo zalamovacím nožem odřízněte přesahy a ostré hrany jemně zbruste.

V kolika letech se naučilo vaše dítě sedět? Napište ostatním čtenářům do komentáře, jak často si sedává ke stolku, a k čemu ho využívá.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 129x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 219x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 234x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek