PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
2komentářů

*Zn.: Hledám šikovného řemeslníka.* Dejte na doporučení známých a přečtěte si 5 tipů, jak nenaletět

Sehnat šikovné řemeslníky není jednoduché. Je jich málo a poptávky po nich rostou. Nápadně levným službám se vyhněte, kvalita je důležitější, než cena. Úklid po řemeslnících? Otrava, hledejte takové, kteří si po sobě uklidí sami.
Vydáno: 24.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3170x

Potřebujete na práce domů zedníka, instalatéra nebo malíře pokojů, a sami si na tyto činnosti vůbec netroufáte? Objednejte si řemeslníka nebo stavební firmu. Já osobně dávám přednost doporučení dobrých známých a získané kontakty pečlivě opatruji. Ve velké celostátní nabídce je dost těžká orientace, proto se obraťte na internet.

Nedostatek řemeslníků je patrný a mladí lidé učební obory spíše nevyhledávají. Foto: ©Depositphotos.com/photography33
Nedostatek řemeslníků je patrný a mladí lidé učební obory spíše nevyhledávají. Foto: ©Depositphotos.com/photography33

Nedostatek řemeslníků obecně souvisí s tím, že se v této oborové oblasti zvyšuje každoročně věkový průměr zaměstnanců. Nyní je kolem 45 let i více, a zatím se do učebních oborů mladí lidé příliš nehrnou. Pokud ale zrovna vy narazíte na skvělou firmu, neváhejte se pochlubit a doporučit ji ostatním možným zájemcům o kvalitní služby.

Zorientujte se nejdříve ve firmách v okolí svého bydliště

Nejdříve si zjistěte, jaké firmy máte v okolí svého bydliště. Pravděpodobně nejvíce zjistíte v jedné z největších databází na www.firmy.cz. Podle místa a oboru nabízené činnosti tu najdete s prezentací obrovské množství řemeslných pracovníků. Jako určitou nevýhodu pocítíte, že vám bude chybět ohlas lidí, co už služby před vámi využili.

Dobrým vodítkem jsou fotografie z provedených zakázek

Na reference se naopak soustředí web www.nejremeslnici.cz , kde zákazníci vyjadřují spokojenost nebo rozladěnost s jednáním firem. Najdete tu několik kritérií, zadání, průběh zakázky, komunikaci se zákazníkem či dohodnutou a skutečnou cenu. Dobrým vodítkem pro vás jsou občas přiložené fotografie z jednotlivých zakázek. Databáze obsahuje přes 28 000 firem i řemeslníků.

Portál Nejremeslníci.cz pracuje s referencemi zákazníků, je obsáhlý a přehledný.
Portál Nejremeslníci.cz pracuje s referencemi zákazníků, je obsáhlý a přehledný.

Poptávku na nejremeslníci.cz zadejte zdarma kdykoli a diskuse tady je veřejná. U jednotlivých nabídek vidíte z minula reference firem. Ty zase vědí, že se server zákazníka zpětně ptá na kvalitu odvedené práce a mají tak zpětnou vazbu.

                 5 tipů, co udělat, když potřebujete doma řemeslníka:
                 •    Podívejte se po osvědčených firmách v okolí bydliště
                 •    Poptejte se přátel a opravdu dobrých známých na reference
                 •    Prohlédněte si na webech fotografie a přečtěte si reference
                 •    Sepište co nejpodrobnější smlouvu a buďte opatrní na zálohy
                 •    Ujistěte se dopředu, zda po sobě řemeslník uklidí

Jedním z největších svého druhu je poptávkový systém aaapoptavka.cz a slovenský aaadopyt.sk. Každým rokem se přes ně „přeženou“ zakázky za více než 100 miliard korun. Slouží nejen firmám s registrací, ale i vám jako individuálnímu návštěvníkovi. Server funguje jednoduše, vaši poptávku po určité službě nebo zboží rozešle registrovaným uživatelům, firmám a řemeslníkům.

Server se svým slovenským kolegou slouží nejen registrovaným firmám, ale i vám jako návštěvníkovi.
Server se svým slovenským kolegou slouží nejen registrovaným firmám, ale i vám jako návštěvníkovi.

Jinou možností je, že oslovíte sami konkrétní firmu, kterou zákazníci na webu dobře zhodnotili. „Najít dnes řemeslníka není žádná sranda,“ potvrzuje Michal Procházka, jeden z těch, který už absolvoval kompletní rekonstrukci bytu.

Servery rozešlou vaši poptávku řemeslníkům i firmám

Webové stránky s nabídkami a přehledy mu nicméně hledání výrazně ulehčily. „Našel jsem si firmu, která měla velmi pozitivní recenze, domluvili jsme se a všechno provedla perfektně, skvěle a v pohodě,“ uvádí spokojený zákazník.

Portály ušijí přesně nabídku řemeslníků na vaši poptávku prací

Hledáte odborníky především na stavební práce a rekonstrukci? Podívejte se na pomocnici.cz  nebo rekonstrukce.cz. Najdete tu specialisty, například podlaháře, tesaře nebo zedníky. Nechybí ani v poslední době hojně využívaný hodinový manžel. Nejlépe dopředu se ujistěte, že po sobě řemeslník uklidí, nebývá to vždy samozřejmé a výrazně vám to ulehčí život.

Hledáte odborníky především na stavební práce a rekonstrukci? Podívejte se sem a sežeňte si pomocníky.
Hledáte odborníky především na stavební práce a rekonstrukci? Podívejte se sem a sežeňte si pomocníky.

Řemeslníky vyhledáte i fulltextovými vyhledávači, ale hlavně u místních firem lépe pořídíte přes všeobecné i oborové katalogy. Vyhledejte je na České-Ručičky.cz nebo Šikovné-Ručičky.cz. Hledejte tu podle profesí, ale i podle místa. Jedná se především o adresáře, ale najdete i něco málo komentářů.

Musíte přesně znát dodavatele prací, kdo odpovídá za reklamace a následný servis.

Na webu získáte řadu kladných i negativních doporučení. „Jako čerstvý majitel novostavby můžu potvrdit, že kvalita řemeslníků obecně upadá,“ uvádí zákazník s přezdívkou Koukolík. „Těch dobrých je málo, a když je najdete, mají zakázky na rok dopředu. Chtějte vidět jeho odvedenou práci a kolik za to chtěl. Zálohy zásadně nedávat, platit jen za to, co udělá,“ radí stavebník.

Nezapomeňte na co nejpřesnější smlouvu, kde bude mimo jiné termín dohotovení. Foto: ©Depositphotos.com/Vaicheslav
Nezapomeňte na co nejpřesnější smlouvu, kde bude mimo jiné termín dohotovení. Foto: ©Depositphotos.com/Vaicheslav

Počítejte s tím, že kvalitní práci budete muset zaplatit a nebude zrovna ta nejlevnější. Jistě se to ale vyplatí, protože si ušetříte nepříjemnosti s nedodělky, reklamacemi a naháněním řemeslníků zpět na zakázku. Trvejte na co nejpřesnější smlouvě o dílo, kde bude výčet prací, materiál, odhadovaná nebo ještě lépe přesná cena. Chybět nesmí termín dokončení spolu s pokutou za zpoždění.

Za nekvalitní práci chtějte náhradu, stěžujte si a napište recenzi

Nelíbí se vám, co „spáchali“ řemeslníci při práci u vás doma? Nenechávejte to jen na negativní webové recenzi. Stěžujte si u České obchodní inspekce a případně i u soudu. V minulosti vedly v počtu suverénně výměny oken, ale lidem se často nelíbila ani práce zedníků. Důležité je, abyste měli v ruce co nejpřesnější smlouvu k ověření tvrzení obou stran.

Obrátili jste se v poslední době s pracemi v bytě na řemeslníky? Napište do komentáře pod článkem, jaké máte zkušenosti a poraďte ostatním čtenářům, jak si nejlépe vybrat.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 2
Nadpis:
  Vaše jméno:
Najít řemeslníka
Řemeslníků je hodně, ale kvalita často neodpovídá nabídce. Na různých portálech, jako je např. http://www.freelance-market.cz/c/%C5%98EMESLN%C3%ADK, jsou u jednotlivých řemeslníků hodinové sazby, často i reference.
ODPOVĚDĚT
Assistent35 | 19.10.2016
Re: Najít řemeslníka
Dobrý den, děkujeme za tip, stejně jak čtenáři našeho blogu.
ODPOVĚDĚT
Jiří Macík, MT-nábytek.cz | 20.10.2016

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 113x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 180x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek