PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Rekonstrukce koupelny – část 3. Hledejte voděodolný nábytek, skříňky a poličky. Skvělé je lamino a fólie s dekory dřev

Nový nábytek do koupelny dobře rozměřte. Horní koupelnové skříňky i skříňky s umyvadlem zvolte nejlépe z lamina, které snese i vodní kapky. Hledejte kvalitní kování a už z principu se všude vyhněte extrémně velmi levným výrobkům.
Vydáno: 21.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3489x

Rekonstruovaná nebo nově zařizovaná koupelna u vás je už z půlky hotová. Od návrhu pokračujete přes obložení až k nutné výbavě nábytkem. Ten koupelnový musí nejen šetřit místo, ale být odolný proti vlhkosti. Dobře si proto pohlídejte, z jakého materiálu bude vaše koupelnová výbava, aby se po použití nezkroutila, případně nebyla jen prostou základnou pro plíseň.

Malý prostor neutopte robustním koupelnovým nábytkem

Jedním z rozhodujících kritérií pro výběr vhodného nábytku je velikost koupelny. Malý prostor nezastavujte nevhodnými zařizovacími předměty. Hluboké skříňky a robustní nábytek koupelnu přeplní. Moc prostoru nezabere třeba závěsná skříňka se zabudovaným umyvadlem, pod níž snadno uklidíte. Využijte zrcadla, zajistíte si tím vzdušnost a interiér opticky rozšíříte.

Koupelnový nábytek Horace 2 z internetového obchodu MT-nábytek.cz je kvalitní a odolává vodě.
Koupelnový nábytek Horace 2 z internetového obchodu MT-nábytek.cz je kvalitní a odolává vodě.

Koupelnový nábytek je na trhu ve velké řadě typů. Sestavte si buď vlastní koupelnový set s pomocí skládání solitérních skříněk, nebo si pořiďte set již sestavený. Výhodou pro vás je povrchový nátěr s příměsí polyuretanu, se zvýšenou odolností proti oděru a vodní páře. Právě hustota a kvalita laku brání zpuchření na povrchu a delaminaci na okraji nábytku.
 
Ceny samostatných skříněk se pohybují zhruba od 600 Kč, ale můžete je mít i za 2 310 Kč. Koupelnovou nábytkovou sestavu pořídíte v průměru od 3 400 do téměř 9 800 Kč. Luxusní koupelna na klíč včetně vířivky a domácí sauny ale přijde klidně i na statisíce korun.

  Nenechte koupelnový nábytek stát ve vodě, neměla by na něm dlouho držet.

Výrobci přizpůsobují koupelnový nábytek pobytu ve vlhkosti. Nejnáchylnějším místem jsou hrany, které mají být kvalitně překryté páskou. Pokud nábytek upravujete a řežete otvor pro umyvadlo, zakryjte řez silikonem. Odkrytou plochou pak nebude nasákat voda. Nenechte nábytek stát ve vodě, neměla by na něm dlouho držet nebo dokonce po něm stékat.

Koupelnový prostor u vás bíle projasní skvěle vymyšlený nábytek Marisol z e-shopu MT-nábytek.cz.
Koupelnový prostor u vás bíle projasní skvěle vymyšlený nábytek Marisol z e-shopu MT-nábytek.cz.

Využíváte v koupelně každý centimetr vzácného místa? Šikovným řešením jsou například skříňky pod umyvadla, vyráběná i na míru. Do větší postranní skříňky pak schovejte šampony, sprchové gely a další kosmetiku. Úložný prostor se vám bude hodit i pro fén, kulmu, případně ručníky a osušky. Vybírejte raději vyšší než širší skříňku, získáte tím víc místa po stranách.

Připravte si body na připojení vody, odpadu a u zrcadel i elektřinu

Při objednávce dávejte pozor na výrobcem uváděné rozměry. Někteří uvádějí míry samotného korpusu skříňky, tedy bez umyvadla. Jeho půdorysné rozměry bývají zpravidla o několik centimetrů větší než rozměry skříňky. Připravte si také body na připojení vody a odpadu. U zrcadlových skříněk s osvětlením si správně připravte elektrický kabel, zpravidla 10 cm pod horním okrajem zrcadla.

Ručníky, kosmetiku i všechny drobnosti  uschováte v koupelnové sestavě Demario z internetového obchodu MT-nábytek.cz.
Ručníky, kosmetiku i všechny drobnosti uschováte v koupelnové sestavě Demario z internetového obchodu MT-nábytek.cz.

Jestliže přemýšlíte nad vhodnou barvou nábytku, podívejte se spíš po světlejší. Bílá vesměs ladí se sanitární keramikou a opticky zvětšuje prostor. Navíc ji nejlépe zkombinujete s dlažbou, obklady i sanitou. Dekor dřeva patří mezi klasiku, ale narazíte i na netradiční pistáciovou nebo fialovou. K populárním dekorům patří dub, bříza, buk, ořech, wenge, ale třeba i modřín.

Čím lesklejší povrch skříněk, tím více se v koupelně nauklízíte

Dřevěný povrch koupelnového nábytku je velmi populární, ale masiv tu najdete jen zřídka. Nejvíce se využívá lamino a desky buď lakované, nebo s fólií a dekory různých druhů dřeva. Na trhu jsou i kombinace kovu, lamina, plastu či skla. Nezapomeňte na to, že čím lesklejší povrch, tím pro vás náročnější údržba. Lesklý povrch dobře ukáže každý otisk, škrábanec nebo šmouhu.

Koupelnovou spodní skříňku Horace z e-shopu MT-nábytek.cz můžete mít s umyvadlem nebo bez něj.
Koupelnovou spodní skříňku Horace z e-shopu MT-nábytek.cz můžete mít s umyvadlem nebo bez něj.

Dvířka si vyberte i z kvalitnějších a dražších materiálů, bývají lakovaná transparentním lakem nebo krycí nátěrovou hmotou. Čelní plochy výrobci často kombinují například se skleněnými výplněmi, oblíbené je třeba pískované sklo, ale i nerez. Zajímavý materiál je Technistone, konglomerovaný kámen. Obsahuje přes 90 % přírodního materiálu, barevný pigment a polyesterovou pryskyřici.

             Hledejte kvalitní kování, nerezové pojezdy a panty i dokonalou úpravu hran.

Při výběru koupelnového nábytku se snažte vyhnout plastu, především v kování u dvířek, úchytů a nožiček, či u pojezdových systémů. Hledejte spíš kvalitní kování, nerezové pojezdy a panty. Stejně tak prohlédněte dokonalou úpravu hran před průnikem vody. Před koupí si také určitě zkontrolujte povrchovou úpravu na zadním dílu a vnitřních součástech.

Koupelnový set Arion z internetového obchodu MT-nábytek.cz ozdobí každou domácí lázeň.
Koupelnový set Arion z internetového obchodu MT-nábytek.cz ozdobí každou domácí lázeň.

K nejodolnějším patří dřevo tropických rostlin. Poradí si nejlépe s vlhkem i výkyvy teplot, jeho povrch ošetřují výrobci olejem, voskem nebo lakem. Odolnost nábytku zvyšují speciální laky, vosky a lazury, ale přeptejte se, kolik vrstev pevného laku či mořidla má vámi vyhlédnutý kus. Máte v koupelně okno? Zajímejte se o odolnost povrchu proti UV záření, které dokáže měnit jeho barvu.

WC v koupelně raději neumísťujte přímo proti dveřím

Rozšířeným nápadem posledních desetiletí je spojení koupelny a WC do jedné místnosti. Při tomto řešení neumísťujte mísu přímo proti dveřím. Využijte raději výklenek, místo za sprchovým koutem či vanou, nebo prostor pro WC opticky oddělte alespoň polovysokou přepážkou 70 až 80 cm. Vanu vyberte podle vlastního vkusu, ať už rohovou, zapuštěnou nebo volně stojící.

Zrcadlo Marisol z internetového obchodu MT-nábytek.cz vám pomůže opticky rozšířit prostor koupelny.
Zrcadlo Marisol z internetového obchodu MT-nábytek.cz vám pomůže opticky rozšířit prostor koupelny.

Pro vaši koupelnu jsou super řešením různé typy uzavíratelných skříněk. Daleko líp se vám bude utírat prach, omezíte tím jeho vázání na vodu a možný budoucí vznik plísní. Přestěhujte potřebné věci z otevřených poliček za dvířka skříněk a vaše koupelna bude vypadat jako z fotogalerie. Skvěle vám na drobné předměty poslouží skříňka, nainstalovaná pod závěsné umyvadlo.

Podívejte se také na zajímavé vybavení koupelen nábytkem na síti Pinterest.

Z praktických důvodů dejte přednost pantům s tlumiči dorazu, které vaše prsty ochrání od drobných úrazů. U zásuvek si ověřte, jestli kupujete takzvaný plnovýsuv. Budete totiž mít pohodlný přístup k obsahu celé zásuvky, nejen její části. Na údržbu vám podle druhu materiálu bude stačit buď vlhký hadr, nebo speciální přípravky. I ve vlhké koupelně tak nábytek bez problémů vydrží řadu let.
 
Zařídili jste si koupelnu šikovným a praktickým nábytkem? Napište do komentáře pod článkem, kde jste našli inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 122x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek