PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Rozložte, složte. Vyřešte problém s malým prostorem pomocí speciálního nábytku do mini bytů

Stůl poskládaný z obrazu, pohodlná postel vyčarovaná ze skříně a další triky pro malé byty. Ušetřete spoustu místa díky speciálnímu skládacímu a rozkládacímu nábytku. Budete si díky němu připadat jako na zámku.
Vydáno: 16.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 6592x

Venku svítí sluníčko a Pavel se rozhodl, že chce do obýváku pustit trochu čerstvého vzduchu. Už teď ale ví, co ho čeká. Odsunout odkládací stolek k televizní stěně, protáhnout se ve vzniklé mezeře ke křeslu a přes to přelézt k oknu. To může otevřít jen na ventilačku, protože by jinak shodil květiny postavené na parapetu.

Bojujete s malým prostorem stejně jako on? Podívejte se na nábytek, který vám pomůže tento problém vyřešit.

Nábytek do minibytů

Při zařizování malého bytu využijte skládací a rozkládací nábytek, různé multifunkční nábytkové prvky a nábytek s více funkcemi. Seženete například nábytek, do kterého jsou podobně jako ve hře tetris zasunuty jídelní stůl i židle. Problémem těchto řešení je především vyšší cena, protože se často jedná o zakázkovou výrobu nebo designové kousky.

Můžete se inspirovat také japonským minimalismem, kdy je využita velká nábytková stěna u jedné zdi, ze které různým vyklápěním a vysouváním získáte kuchyňku, jídelní i pracovní stůl nebo postel. Její součástí jsou i potřebné úložné prostory ve formě různých polic, zásuvek a šatních tyčí, včetně zabudovaného osvětlení.

Stolování: rozkládací a sklápěcí stoly

V kuchyni nebo jídelně použijte menší jídelní stůl s možností rozložení. K němu zvolte stohovací nebo skládací židle. Když je nebudete potřebovat, tak je schováte do kouta místnosti, kde nebudou překážet. Máte větší balkon nebo lodžii? Vyberte takové židle, které mohou být jak v interiéru, tak v exteriéru, a ukládejte je tam.

Nemáte místo ani na rozkládací stůl? Použijte sklopný stůl, který bude v nefunkční poloze pověšený na zdi. Jako stůl poslouží i speciální nábytek, který má zabudovanou desku, kterou v případě potřeby vysunete jednoduchým pohybem do prostoru. V nejvyšší nouzi použijte malý bar či polobar, který bude součástí kuchyňské linky, nebo odkládací stolek s možností změny výšky odkládací desky.

Některé odkládací stolky jsou určeny přímo k rozložení na jídelní stůl. Mohou být vybaveny speciálním kováním, pomocí kterého umístíte desku stolu do potřebné výšky, a poté ji rozložíte na požadovanou velikost. Stolky také mohou mít dělené nohy, které jednoduchým pohybem zvýšíte.

Spaní: rozkládací pohovka nebo sklopné lůžko

Postel zabírá v malém bytě příliš místa. K dobrému bydlení je však potřeba. V dnešní době už existují rozkládací pohovky, které poskytnou kvalitní plochu pro trvalé spaní. Vždy vyberte takovou, která bude mít lamelový rošt a matraci. Ta by měla být umístěna tak, abyste na ní během dne neseděli.

Nechcete spát na rozkládací pohovce? Pořiďte si sklopnou postel. Existuje nepřeberné množství variant, od sklopného lůžka schovaného ve skříni až po výklopná lůžka, která jsou součástí multifunkčního nábytkového prvku. Sklopná postel může být spojena s pohovkou, knihovnou nebo třeba pracovním místem. V dětském pokoji využijte patrové postele.

Jestliže je sklopné lůžko v kombinaci se stolem, vyberte si takové, kdy při sklápění zůstává pracovní plocha neustále ve vodorovné poloze. Díky tomu ji nebudete muset neustále uklízet a postel budete mít nachystanou snadno a rychle.

Máte vysoké stropy? Využijte zavěšenou postel, vestavěné spací patro nebo pódium. Prostor pod patrem pak využijete jako pracovnu, šatnu nebo obývací pokoj. Do vestavěného pódia schováte úložné prostory i výsuvnou postel.

Pracovní místo - kam s notebookem?

Umístění pracovního místa závisí především na tom, jak často ho využíváte. Jestliže potřebujete sem tam vyřídit pár pracovních emailů, vystačíte si s notebookem položeným na kolenou. Pohodlnější je využít stolek zabudovaný v křesle nebo odkládací stolek s deskou, kterou vysunete do potřebné výšky.

Pracovní místo skryjete také do obývací stěny nebo použijte sklopnou pracovní desku. U té je však problém v tom, že ji před sklopením do nefunkční polohy musíte uklidit. K pracovnímu místu volte raději pohodlnou kancelářskou židli s kolečky. Pokud ale pracovní místo používáte jen občas, vystačíte si s jídelní nebo skládací židlí.

Úložné prostory: vestavěné skříně a skryté zásuvky

Do malého bytu si nechte vyrobit vestavěné skříně s výškou až ke stropu. Využijte také prostor pod vestavěným patrem nebo pódiem, pod schody a ve schodech a sníženém podhledu. Pro dosažení na místa blízko u stropu využijte schůdky s úložným prostorem nebo židli, kterou jednoduchým pohybem přeměníte na schůdky.

Úložné prostory mohou být skryté i v posteli nebo rozkládací pohovce. Na odkládání drobností v obývacím pokoji si pořiďte stohovací, neboli hnízdový, odkládací stolek. Jedná se o více stolků různé velikosti, které poskládáte do sebe. Odkládací stolek může ukrývat i židličky pro příležitostné sezení.

Máte doma nějaký skládací nebo rozkládací nábytek? Prozraďte ostatním čtenářům v komentáři, kde jste ho sehnali, a jaké má funkce.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/njaj

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 164x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 198x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek