PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Pozvěte domů stromy. Vyzdobte si interiér větvemi

Obraz, věšák, lampa, stojánek na šperky a spousta dalších doplňků do bytu. Vyrobte si levné a krásné dekorace z větví a pozvěte stromy domů. Inspirujte se, vyrazte do lesa nasbírat větve a pusťte se do výroby. Je to snadné.
Vydáno: 10.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 7083x

Ať už bydlíte uprostřed města, ve vesnici nebo na samotě u lesa, zútulněte si bydlení větvemi ze stromů. Vytvoříte jimi příjemnou a útulnou atmosféru nejen v bytě s masivním nábytkem, ale i v moderním interiéru.

Větve využijete na mnoho způsobů, a to nejen jako dekoraci, ale i jako funkční prvek. Vytvoříte z nich knihovnu, věšák, stojan na šperky i podpěry na polici. Dekoračně působí ve skleněné váze, v rámu obrazu i postavené samostatně u čela postele. Z větví vyrobíte také svícen, lampičku nebo lustr. Kolečky ze silnějších větví ozdobíte nábytek nebo z nich vytvoříte obraz.

Kde seženete větve na výrobu bytových doplňků

Větve posbíráte kdekoliv v přírodě, ale koupíte je také v mnoha obchodech. Pěkné kousky najdete hlavně u vody nebo na pláži. Slunce a mořská sůl totiž na jejich povrchu vytváří zajímavou patinu. Použijte samorosty a větve z listnatých i jehličnatých stromů. Čím více nepravidelná a zakroucená větev je, tím je zajímavější.

Větve využijete v jakékoliv místnosti. Pokud je chcete umístit do kuchyně nebo koupelny, ošetřete je nejdříve voděodolným bezbarvým lakem na dřevo, který je ochrání před vlhkostí a ponechá jim přirozený vzhled. Přírodní barva větví se hodí k jakémukoliv materiálu a barvě. Pokud se vám nelíbí, tak je nabarvěte.

Neopracované větve posbíráte v lese, ale koupíte je i v obchodních domech, květinářstvích a obchodech s dekoračním zbožím.

Před nátěrem zbavte větve kůry a nečistoty odstraňte brusným papírem. Pak je nechte vyschnout a můžete natírat. Jestli chcete zachovat přirozenou barvu dřeva, použijte bezbarvý lak na dřevo, olej nebo vosk. Chcete je nabarvit? Použijte pigmentový lak na dřevo nebo akrylátovou barvu. Seženete je v hobbymarketech, specializovaných prodejnách i výtvarných potřebách.

Dřevěné větve vzhledově ladí se sklem a jinými lesklými plochami, ale i s ostatním dřevěným zařízením. Záleží i na barevném ladění interiéru. Dřevo vypadá dobře v kombinaci se zelenou, žlutou, červenou a bílou barvou.

Co všechno z větví vyrobíte?

Větve mají spoustu možností použití. Velké kusy vyniknou třeba zavěšené u stropu, kde poslouží jako věšák. Pověsíte na ně třeba závěsné květináče, ručníky, závěsy, bundy a kabáty, náhrdelníky, žárovky či vánoční světýlka nebo sklenice se svíčkami.

Menší větvičky posbírejte, dejte do vázy s pískem nebo kamínky a máte hotovou ozdobu na stůl. Zajímavě tvarované větve, které položíte na polici, poslouží samy o sobě jako dekorace. Do špalíčků uříznutých ze silnějších větví vyvrtejte hlubokou díru a získáte tak vázu nebo svícen. Z koleček vytvoříte i zajímavý obraz.

Větve působí krásně neopracované, ale můžete je také přebrousit a natřít lakem na netradiční barevný odstín,  třeba černou, zlatou nebo stříbrnou.

Samotnou větev můžete postavit do prázdného kouta místnosti. Dozdobíte ji různými dekoracemi sezónního charakteru nebo pomocí fotografií či světýlek. Z větví vyrobíte také police, římsy a věšáky. Z rovnějších kusů vyrobíte nohy stolu nebo předělovací stěnu či paravan.

Obraz z dřevěných koleček

Na výrobu obrazu potřebujete:

 • silnější větev
 • ruční nebo elektrickou pilku
 • podkladovou desku (tenká spárovka, překližka nebo MDF)
 • lepidlo
 • bezbarvý lak na dřevo
 • štětec
 • brusný papír
 • háček na obraz

Na zadní stranu podkladové desky připevněte háček na obraz. Větev nařežte na jednotlivá kolečka, ta vybruste a poskládejte na desku. Jakmile je máte správně vyskládaná, tak je přilepte a přetřete lakem.

Stojánek a věšáček na šperky

Než se pustíte do výroby stojánku a věšáčku na šperky, tak si nachystejte:

 • větve různých tlouštěk
 • háčky
 • provázek
 • fix
 • nůžky

Tenčí větvičky svažte pevně uprostřed provázkem a postavte podobně jako týpí. Na silnější větev přivažte na kraje provázek, který poslouží pro její zavěšení. Fixem si vyznačte umístění jednotlivých háčků a ty pak zašroubujte. Tak jste si vytvořili dva různé stojánky na šperky. Nakonec je můžete obarvit na libovolnou barvu nebo ponechat v přírodním odstínu.

Větve v rámu, který pověsíte na zeď

Na obraz z větviček poskládaných v dřevěném rámu potřebujete:

 • desky (nové nebo třeba ze starých palet)
 • pila (elektrická nebo ruční)
 • metr
 • vruty
 • úhelník
 • brusný papír
 • barva na dřevo
 • tenké větve (suché i se zelenými listy)
 • zahradnické nůžky

Rozmyslete si velikost obrazového rámu, naměřte si potřebné rozměry a desky nařežte. Poté z nich pomocí vrutů vytvořte rám. Ten obruste a natřete. Po zaschnutí barvy nastříhejte větve na potřebné rozměry a vložte do rámu. Můžete použít i starý rám z obrazu. Dekorace vypadá dobře se suchými větvemi i živými lístky. Ty však nevydrží dlouho a větve musíte po čase vyměnit.

Máte další nápad, jak z větví vytvořit dekoraci do bytu? Nenechávejte si ho pro sebe a podělte se o něj s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/wolszczak

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 168x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek