0komentářů

Podívejte se na 21 knižních tipů ze světa bydlení. Od stavby přes úklid až k vaření

Nevíte si rady s dárkem k narozeninám nebo jen tak pro radost? Podívejte se na 21 knižních tipů na téma zahrada, dům, byt, interiéry, kutilství i vaření. Potěšíte věčného kutila, vášnivého kuchaře, zahradníka i milovníka květin.
Vydáno: 07.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2825x

Nevíte si rady s dárkem? Darujte knihu. Hodí se ke každé příležitosti, a ať už je obdarovaná osoba romantický snílek nebo věčný kutil, který neustále vylepšuje dům či zahradu, vždy se najde kniha, která ho potěší. Podívejte se na 21 knížek ze světa bydlení od knižního nakladatelství Rebo.

1. Babiččiny dobré rady

Zkoušíte v domácnosti raději moudra babiček, než výdobytky dnešní doby? Kniha vám přináší hned 300 rad a triků. Vše je přehledně graficky zpracované, takže rychle naleznete konkrétní radu a stručný a srozumitelný návod na vyřešení běžných problémů. Kniha je rozdělena na sedm kapitol, které jsou věnované zahradě, kuchyni, domácím mazlíčkům, kráse a zdraví, oblečení, dekoracím a úklidu. Seženete ji za 249 Kč.

2. Bytové doplňky (butik dobrých nápadů)

Ozdobte si interiér i zahradu háčkovanými a pletenými doplňky. V knize Bytové doplňky (butik dobrých nápadů) naleznete pestrou paletu nápaditých doplňků do ložnice, obývacího či dětského pokoje, kuchyně i na terasu a zahradu. Návody jsou určeny jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty, kteří jen hledají novou inspiraci. Na úvod se dozvíte o materiálech a vybavení i o technikách pletení a háčkování.

Autorka je módní návrhářka, takže v knize objevíte její vlastní originální modely. U každého projektu je přehledně uvedena velikost použitého háčku nebo jehlic, jakou přízi máte zvolit a výčet ostatního potřebného materiálu a pomůcek. Koupíte ji za 149 Kč.

3. Domácí kutil (praktický rádce)

Tato ucelená příručka pomůže všem domácím kutilům s opravami a modernizací domu i úpravou zahrady, a to od instalace a opravy domácích spotřebičů, pokládání různých podlahových krytin, tapetování, natírání, přes drobné opravy, dostavbu, instalatérské práce, pokládání a opravy elektroinstalací, až po malé úpravy domu a práce na zahradě.

Kniha je doplněna o rady pro výběr vhodných materiálů, nářadí a moderních pracovních technik. Věnuje se bezpečnosti a prevenci a je členěna do tematických okruhů. Každý pracovní postup je detailně a přesně popsaný a doplněný o barevné fotografie. U postupů jsou také tipy, rady a vysvětlení odborných výrazů nebo seznamy potřebného nářadí a materiálu. Knihu pořídíte za 399 Kč.

4. Květinové dekorace (originální nápady - snadno a rychle)

V knize naleznete spoustu nápadů, jak vytvořit dekorace z běžně dostupných květin. Pomocí více než dvaceti srozumitelných pracovních návodů přetvoříte obyčejný materiál a předměty každodenního použití na romantický dárek nebo dekoraci do bytu. Každý návod je doplněn o seznam potřebného materiálu a pomůcek a barevné fotografie. Kniha stojí 99 Kč.

5. Moderní dům od podlahy po půdu

Kniha Moderní dům od podlahy po půdu provede každého zručného kutila moderním domem od podlahy až po půdu a poradí, jak dům účelně a vkusně zařídit, vylepšit či opravit. Přináší mnoho dobrých rad, nápadů, praktických informací a inspirativních fotografií. Dozvíte se, jak vybírat podlahu, jak vybudovat vestavěnou skříň či úložný prostor, jak patinovat a používat speciální malířské efekty a jak upravit půdní prostor a okolí domu. Každý návod obsahuje pracovní technické instrukce a nákresy. Knihu koupíte za 199 Kč.

6. Podlahy

V knize naleznete vše, co jste kdy chtěli vědět o podlahách. Je bohatě vybavena fotografiemi a pomůže vám při výběru vhodného typu podlahové krytiny. Dozvíte se, jaké mají přednosti a nedostatky a do jakého interiéru se hodí. Kniha obsahuje také tipy na zajímavá řešení, včetně praktických rad a návodů na pokládku jednotlivých materiálů. Knihu seženete za 59 Kč.

7. Schodiště

Chystáte se stavět nebo renovovat schodiště? Tato kniha vám přinese spoustu užitečných informací, rad a nápadů a poradí vám se stavbou tak, aby splňovalo požadavky na bezpečnost i estetičnost. Dozvíte se o jednotlivých stylech a typech schodišť a získáte řadu možných řešení, včetně technických instrukcí, nákresů a fotografií. Kniha stojí 59 Kč.

8. Úpravy okolí domu

Kniha vám pomůže při zkrášlování domu a jeho okolí. Najdete zde plno rad a nápadů, jak upravit dvůr, cestu nebo terasu, jaké zvolit osvětlení a zahradní nábytek. Pro inspiraci jsou všechny nápady doplněny o barevné fotografie. Kutilové zde navíc najdou návod na instalaci markýzy a stavbu terasy i schodiště. Pořídíte ji za 149 Kč.

9. Úpravy půdních prostor

Kniha přináší praktické informace, rady a nápady na využití půdních prostor. Pomůže vám s přípravou na rekonstrukci i potřebnou dokumentací pomocí technických instrukcí, nákresů a fotografií. Kapitoly vás provedou instalací izolace, osvětlení, topení, stavbou příček a poradí i s elektřinou a ventilací. Koupíte ji za 149 Kč.

10. Vestavěné skříně a úložné prostory

Plánujete doma nové úložné prostory? Inspirujte se v této knize. Dozvíte se tipy, jak umístit nejrůznější skříňky, poličky a přihrádky v celém bytě. Kniha vám poradí i s řešením celých šaten a objemných vestavěných skříní. Pro inspiraci je doplněna řadou barevných fotografií. Kapitoly jsou řazeny podle místností v bytě a obsahují pracovní technické instrukce a nákresy. Knihu seženete za 149 Kč.

11. Zdobíme stůl (originální nápady)

Zpříjemněte si posezení s rodinou či přáteli u jídelního stolu slavnostním prostíráním. Kniha vám představí více jak 20 okouzlujících dekorací pro ozdobení stolu, které využijete při každé příležitosti. U každého návodu najdete seznam potřebného materiálu a pomůcek, postup krok za krokem, pomocné šablony a fotografie. Knihu pořídíte za 99 Kč.

12. Encyklopedie moderního bydlení

Kniha Encyklopedie moderního bydlení vám nabídne řadu nápadů a tipů, jak obohatit a zútulnit interiér pomocí moderních bytových doplňků a prvků bytové architektury. Poradí vám, jak rozmístit nábytek, jak upravit stěny a jak zacházet s barvami, dekoracemi, osvětlením a textiliemi. Kapitoly jsou uspořádány přehledně. Nejprve se dozvíte všeobecné informace, a poté následují kapitoly o jednotlivých prostorech bytu, doplňcích do bytu a venkovních prostorech. Vše je doplněno barevnými fotografiemi. Knihu koupíte za 599 Kč.

13. Pokojové rostliny od A do Z

Nevíte si rady s výběrem rostlin do bytu či na terasu? Podívejte se do této knihy. Dozvíte se všechny potřebné informace o ošetřování, vhodném stanovišti jednotlivých pokojových rostlin, jejich vzájemném kombinování a umístění. Kniha se věnuje palmám, kapradinám, fíkusům, broméliím, orchidejím, kaktusům, fuchsiím a dalším květinám.

Je uspořádána do kapitol o rostlinách s ozdobnými listy, o převislých a popínavých rostlinách a rostlinách pro balkony a terasy. V rámci kapitol jsou rostliny uspořádány podle abecedy. O každé květině se dozvíte praktické informace a prohlédnete si stovky názorných fotografií. Stojí 229 Kč.

14. Rostliny pro balkony a terasy (lexikon)

Proměňte terasu, balkon nebo kousek zahrady v zelenou oázu odpočinku. Kniha vám poradí, jak na to. Navrhne možná uspořádání v malém prostoru, poradí s výběrem vhodných rostlin, jejich sázením i péčí. Převážná část knihy se zaměřuje na rostliny, které se hodí pro pěstování v nádobách. Koupíte ji za 99 Kč.

15. Bylinky (zahrada plus)

Používejte při vaření čerstvé bylinky. Tato kniha vám poradí, jak je pěstovat, aby při růstu vytvářely cenné látky, a navíc byly potěchou pro oko. Přináší vám přehled bylinek vhodných pro domácí pěstování, včetně údajů o původu, vzhledu a vlastnostech, i návody na sklizeň a konzervaci.

Kniha obsahuje podrobný popis jednotlivých bylinek a tabulku s jejich stručným přehledem a informacemi o důležitých obsažených látkách, vůni, chuti, použití v kuchyni, léčivých účincích a použití v domácí lékárně. Dozvíte se i užitečné adresy specializovaných obchodů, včetně internetových odkazů. Knihu o bylinkách pořídíte za 149 Kč.

16. Posezení na zahradě (zahrada plus)

Zjistěte, jak si na zahradě vytvořit příjemné posezení k ničím nerušenému odpočinku. Kniha Posezení na zahradě (zahrada plus) vám poradí, jak vybrat vhodné místo na zahradě, jak ho vybudovat a jakým zahradním nábytkem a osvětlením ho vybavit. Příručka vám pomůže také s výběrem rostlin, které jsou pro zahradní odpočívadlo vhodné. Kniha stojí 149 Kč.

17. 300 rostlin vaší zahradě na míru

V knize naleznete popisy a fotografie 300 dřevin a trvalek pro pět nejčastějších stanovišť. Rostliny jsou rozděleny do skupin pro slunná, polostinná a stinná stanoviště, pro skalku a pro okraje vodních nádrží. Zjistíte, které rostliny mají obdobné požadavky a lze je vhodně kombinovat, i další informace a dobré rady pro jejich pěstování. Nejdete zde také obrazovou tabulku osázení slunného záhonu a záhonu ve stínu a spoustu barevných fotografií. Seženete ji za 199 Kč.

18. Grilování (lexikon)

Jste milovníci grilování? Pak by vám v knihovně neměla chybět tato kuchařka. Nejdete zde recepty na masové i bezmasé pokrmy ze střední a východní Evropy, západního a východního Středomoří, ale i ze Spojených států amerických a Asie.

Dozvíte se informace o jednotlivých druzích grilů, grilovaných pokrmech i marinádách a omáčkách, zásadách správné přípravy pokrmů a tipy pro zdravé a bezpečné grilování. Recepty jsou uspořádány podle regionů, odkud pocházejí. Jsou u nich uvedeny informace o obtížnosti přípravy, náklady, energetická hodnota i fotografie. Kuchařku pořídíte za 269 Kč.

19. Hledám pokusné králíky k ochutnávce svých kuchařských experimentů

Rádi v kuchyni experimentujete a lákají vás netradiční kombinace chutí? Tato knížka přináší mírně extravagantní nápady, jak připravit malé chuťovky, předkrmy, nezvyklé polévky a zvláštní pokrmy s netradičními přílohami.

Recepty jsou uspořádány podle jednotlivých chodů. Každá kapitola navíc začíná dobrým tipem nebo veselou gastronomickou příhodou. Recept obsahuje přehledný seznam surovin, počet porcí a podrobný návod na přípravu. V knize naleznete také rejstřík receptů podle ingrediencí. Stojí 20 Kč.

20. Pomoc! Přijde návštěva. 18 tematických menu, která zvládne i začátečník

Kniha vám pomůže s vařením a přípravou pohoštění pro návštěvu. Najdete v ní více než 50 receptů a 18 tematických menu pro různé příležitosti, které se skládá z předkrmu nebo polévky, hlavního jídla a dezertu. Vše pro osm lidí a s krátkou dobou přípravy. Na úvod se navíc dozvíte několik základních informací, například jak si užít vlastní večírek, co hostům připravit a jak vše rychle zvládnout. Kuchařku koupíte za 20 Kč.

21. Příroda, nekonečná inspirace vědy

Příroda je nesmírně bohatá a současně štědrá. Pokud ji člověk dokáže pozorně sledovat a porozumět jí, může mít z jejích darů obrovský užitek. Díky zvířatům a rostlinám tak inženýři, architekti a vědci přišli na jednoduchá a přirozená řešení nejrůznějších technických problémů. Tomuto zvláštnímu vědnímu oboru se říká bionika.

Kniha se zabývá tímto slibným trendem moderního výzkumu a pojednává o něm zasvěceně a srozumitelně. Její podrobný úvod vám dovolí nahlédnout na bioniku a její historii. Vše je doplněno barevnými fotografiemi a perokresbami z deníku terénního zoologa, tedy jeho nákresy a schématy. Kniha stojí 699 Kč.

Víte o další zajímavé knížce ze světa bydlení? Prozraďte její název ostatním čtenářům v komentáři pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/maglara

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 449x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 109x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek
Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 84x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek