1komentářů

Navrhněte si nový interiér. Vyzkoušejte 6 online aplikací, které jsou zdarma

Zajímá vás, jak bude interiér vypadat s různým nábytkem? Chcete zjistit, jak nejlépe rozestavět nábytek v bytě? Vyzkoušejte 6 online aplikací, které jsou zdarma. Většinou jsou v angličtině, ale vytváření návrhů je poměrně snadné.
Vydáno: 27.03.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 17872x

Na internetu najdete několik online aplikací, ve kterých si můžete zkusit navrhnout místnost nebo celý byt či dům. Můžete měnit barvu stěn i podlah a vybavit místnosti nábytkem. V některých případech se jedná o reálné produkty. Výhodou aplikací je to, že je nemusíte instalova. Nevýhodou jsou ve většině případů některá omezení v použití a anglický jazyk.

Floorplanner

Online aplikace Floorplanner slouží pro návrhy interiérů i exteriérů. Je vybavena stovkami modelů nábytku a dalších zařizovacích prvků domů, bytů i zahrad. Můžete použít barvy a textury na stěny a podlahy. Rychle vygenerujete 3D model pro lepší představu o návrhu. Také se můžete inspirovat návrhy ostatních uživatelů. Výhodou je české prostředí (ne všechny české znaky se zobrazí správně) a poměrně snadná ovladatelnost.

Bezplatná verze je omezená na jeden projekt. U jednoho domu to znamená tři patra a tři různé půdorysy. Návrh obrázku si můžete uložit v PDF nebo exportovat do obrázku o velikosti 640 × 480 pixelů. Největší omezení je v tom, že si nemůžete zobrazit 3D vizualizaci. Vše můžete obejít zapnutím Demo verze, ve které lze zobrazit i návrh ve 3D. Obrázek si pak uložíte sejmutím obrazovky. Placenou verzi s rozšířenými možnostmi aplikace i uložení pořídíte od 375 Kč za rok.

Návrh interiéru v Demo verzi aplikace Floorplanner.
Návrh interiéru v Demo verzi aplikace Floorplanner.

Floor Planner

V aplikaci Floor Planner vytvoříte základní návrhy interiérů a exteriérů ve 2D. Vše probíhá online, takže nemusíte nic instalovat. Program obsahuje základní sadu prvků interiérového vybavení, tedy okna, dveře, schodiště a nábytek¨, společně s modely trávníků, stromů, bazénů a dalších exteriérových prvků.

Nákres dopracujete pomocí nástrojů kreslení a doplněním textových popisů. Návrh poté exportujete jako obrázek. Program je v angličtině a těžko se s ním pracuje. Navíc funguje jen pro 2D.

Aplikace Floor Planner slouží pro 2D návrhy interiérů.
Aplikace Floor Planner slouží pro 2D návrhy interiérů.

Home Design 3D

Aplikace Home Design 3D má jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní, ve kterém snadno zpracujete návrh interiéru. K dispozici máte tři pohledy, a to klasický dvourozměrný půdorys, trojrozměrný pohled z ptačí perspektivy a pohled očima obyvatele. Aplikace běží na mobilech i tabletech a nevyžaduje internetové připojení. Nevýhodou může být poměrně vysoká velikost instalačního balíčku. V bezplatné verzi nemůžete projekty ukládat. Za plnou verzi zaplatíte od 198 Kč.

Ve 2D nakreslíte místnosti, můžete osazovat okna a dveře a přidat stěny a příčky. Snadno změníte výšku i tloušťku stěn, tvar místnosti a její orientaci. K dispozici máte stovky modelů vnitřních zařizovacích předmětů. Všem modelům nastavíte rozměry. Ve 3D se podíváte na fotorealistický náhled a k dispozici je funkce dne a noci, která vám ukáže, kam bude dopadat světlo v různou denní dobu. Aplikaci ovládáte dotykově.

FloorPAD

FloorPAD vám umožní jednoduše a rychle vytvořit plán bytu nebo domu, který vybavíte nábytkem podle vašich představ. Poté si zobrazíte jeho 3D vizualizaci. Aplikace je zdarma a v češtině, jste však omezeni na jeden plán. Vše běží online. Návrhy uložíte jako obrázky nebo je můžete exportovat do PDF.

Můžete změnit barvu stěn i podlahy a vkládat modely nábytku. Těch je zde velice málo. Pro uložení návrhu se musíte zaregistrovat. Profesionální verze umožňuje také virtuální prohlídku, vkládání fotografií do plánku a výrobu tiskových sestav. Cena se pak odvíjí od počtu předplacených plánů.

2D návrh vytvořený v aplikaci FloorPAD si můžete zobrazit i ve 3D.
2D návrh vytvořený v aplikaci FloorPAD si můžete zobrazit i ve 3D.

Room Sketcher

Room Sketcher běží online, takže nemusíte nic instalovat. Modely nábytku vychází z reálných produktů a můžete měnit jejich rozměry. Navíc jich je poměrně dost. Vše je v angličtině, ale ovladatelnost je velice dobrá. Ve volné verzi si 3D návrh zobrazíte pouze přes kameru při vytváření snímku. U kamery můžete nastavit šířku i sklon záběru a výšku, ze které je snímek vytvořen.

Základní verze, která je zdarma, vám umožní vytvořit půdorys bytu, vybavit ho nábytkem a vytvořit si 3D snímky. Musíte se však zaregistrovat a jste omezeni na 5 projektů. Rozšířenou verzi, která vám umožní vytvořit virtuální prohlídku, 3D fotografie a vysoce kvalitní 3D fotografie, pořídíte za roční předplatné 1225 Kč. Předplatné zahrnuje také instalační balíčky pro iOS a Android.

Ve volné verzi aplikace Room Sketcher si 3D návrh zobrazíte pouze přes kameru při vytváření snímku.
Ve volné verzi aplikace Room Sketcher si 3D návrh zobrazíte pouze přes kameru při vytváření snímku.

Homestyler  

Homestyler je interiérový nástroj pro návrh interiérů bytů i celých domů. Pro základní použití se nemusíte ani registrovat. Můžete rovnou začít kreslit půdorysy, vybírat barvy zdí a podlah a zařizovat místnosti nábytkem. K dispozici máte vzorníky barev a katalogy reálných produktů. Současně můžete zařizovat více místností i pater domu. Vše si můžete zobrazit ve 3D.

Tento online program se mi jeví jako nejlepší, protože nemá žádná omezení. Občas ale chvíli trvá, než se snímek vytvoří. Pro uložení hotového návrhu do obrázku nebo fotorealistického náhledu se musíte registrovat. Účet je zdarma. Realistický návrh je sice poměrně malý, ale pro daný účel postačí. Vše ovládáte v prostředí internetového prohlížeče, takže nemusíte nic instalovat. Prostředí není v českém jazyce, ale ovládání je jednoduché a přehledné.

Homestyler nabízí také aplikaci pro tablety a smartphony s Android a iOS. S využitím fotek interiéru si snadno vyzkoušíte nové barvy na zdech či jiné rozmístění nábytku. Díky rozsáhlé knihovně nábytku a dalších interiérových prvků navrhnete kompletní rekonstrukci nebo vybavení nového interiéru.

Aplikace Homestyler nemá žádná omezení. Pro uložení návrhu se však musíte registrovat.
Aplikace Homestyler nemá žádná omezení. Pro uložení návrhu se však musíte registrovat.

Máte zkušenost s jiným online programem pro návrhy interiérů? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v komentáři a poraďte jim, jak se s ním pracuje.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 1
Nadpis:
  Vaše jméno:
Jiné
Super článek! Doporučil bych využít i interaktivní aplikace na internetu přímo od výrobců, které pomůžou při výběru konkrétních věcí. Díky apkám můžete nasimulovat různé varianty přímo s produktem, který chcete zakoupit. Například garážová vrata: http://garazova-vrata.svet-oken.cz/ nebo kuchyň: http://kitchenplanner.ikea.com/CZ/UI/Pages/VPUI.htm
ODPOVĚDĚT
Lukáš | 26.06.2015

Přečtěte si také ↓

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Vydáno: 20.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 101x

Pokud se potýkáte doma se suchým vzduchem, hledejte způsob, jak zvýšit jeho vlhkost. Jak vybrat svítící mlhovou fontánku do bytu neboli mlhovač? Na trhu je řada typů, mrkněte se na 6 důvodů, proč byste si jej měli do bytu pořídit.

Celý článek
Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Vydáno: 19.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 113x

Funkcionalistické domy a stavby poznáte hned. Dominuje jednoduchost tvarů, geometrie a čisté linie. Tento styl bydlení nyní slaví svůj come back. Nové materiály, kombinace kovu a dřeva i užití kůže dodávají bytu příjemný kontrast.

Celý článek
Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 126x

Vytvořit ze starého lodního kufru originální kousek nábytku není nic těžkého. Kde takový kufr sehnat a na co si dát při nákupu pozor? A co je potřeba s kufrem udělat, než z něj vyrobíte odkládací stolek, lavičku či minibar?

Celý článek