Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
17540
1komentářů

Navrhněte si nový interiér. Vyzkoušejte 6 online aplikací, které jsou zdarma

Zajímá vás, jak bude interiér vypadat s různým nábytkem? Chcete zjistit, jak nejlépe rozestavět nábytek v bytě? Vyzkoušejte 6 online aplikací, které jsou zdarma. Většinou jsou v angličtině, ale vytváření návrhů je poměrně snadné.
Vydáno: 27.03.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 13083x

Na internetu najdete několik online aplikací, ve kterých si můžete zkusit navrhnout místnost nebo celý byt či dům. Můžete měnit barvu stěn i podlah a vybavit místnosti nábytkem. V některých případech se jedná o reálné produkty. Výhodou aplikací je to, že je nemusíte instalova. Nevýhodou jsou ve většině případů některá omezení v použití a anglický jazyk.

Floorplanner

Online aplikace Floorplanner slouží pro návrhy interiérů i exteriérů. Je vybavena stovkami modelů nábytku a dalších zařizovacích prvků domů, bytů i zahrad. Můžete použít barvy a textury na stěny a podlahy. Rychle vygenerujete 3D model pro lepší představu o návrhu. Také se můžete inspirovat návrhy ostatních uživatelů. Výhodou je české prostředí (ne všechny české znaky se zobrazí správně) a poměrně snadná ovladatelnost.

Bezplatná verze je omezená na jeden projekt. U jednoho domu to znamená tři patra a tři různé půdorysy. Návrh obrázku si můžete uložit v PDF nebo exportovat do obrázku o velikosti 640 × 480 pixelů. Největší omezení je v tom, že si nemůžete zobrazit 3D vizualizaci. Vše můžete obejít zapnutím Demo verze, ve které lze zobrazit i návrh ve 3D. Obrázek si pak uložíte sejmutím obrazovky. Placenou verzi s rozšířenými možnostmi aplikace i uložení pořídíte od 375 Kč za rok.

Návrh interiéru v Demo verzi aplikace Floorplanner.
Návrh interiéru v Demo verzi aplikace Floorplanner.

Floor Planner

V aplikaci Floor Planner vytvoříte základní návrhy interiérů a exteriérů ve 2D. Vše probíhá online, takže nemusíte nic instalovat. Program obsahuje základní sadu prvků interiérového vybavení, tedy okna, dveře, schodiště a nábytek¨, společně s modely trávníků, stromů, bazénů a dalších exteriérových prvků.

Nákres dopracujete pomocí nástrojů kreslení a doplněním textových popisů. Návrh poté exportujete jako obrázek. Program je v angličtině a těžko se s ním pracuje. Navíc funguje jen pro 2D.

Aplikace Floor Planner slouží pro 2D návrhy interiérů.
Aplikace Floor Planner slouží pro 2D návrhy interiérů.

Home Design 3D

Aplikace Home Design 3D má jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní, ve kterém snadno zpracujete návrh interiéru. K dispozici máte tři pohledy, a to klasický dvourozměrný půdorys, trojrozměrný pohled z ptačí perspektivy a pohled očima obyvatele. Aplikace běží na mobilech i tabletech a nevyžaduje internetové připojení. Nevýhodou může být poměrně vysoká velikost instalačního balíčku. V bezplatné verzi nemůžete projekty ukládat. Za plnou verzi zaplatíte od 198 Kč.

Ve 2D nakreslíte místnosti, můžete osazovat okna a dveře a přidat stěny a příčky. Snadno změníte výšku i tloušťku stěn, tvar místnosti a její orientaci. K dispozici máte stovky modelů vnitřních zařizovacích předmětů. Všem modelům nastavíte rozměry. Ve 3D se podíváte na fotorealistický náhled a k dispozici je funkce dne a noci, která vám ukáže, kam bude dopadat světlo v různou denní dobu. Aplikaci ovládáte dotykově.

FloorPAD

FloorPAD vám umožní jednoduše a rychle vytvořit plán bytu nebo domu, který vybavíte nábytkem podle vašich představ. Poté si zobrazíte jeho 3D vizualizaci. Aplikace je zdarma a v češtině, jste však omezeni na jeden plán. Vše běží online. Návrhy uložíte jako obrázky nebo je můžete exportovat do PDF.

Můžete změnit barvu stěn i podlahy a vkládat modely nábytku. Těch je zde velice málo. Pro uložení návrhu se musíte zaregistrovat. Profesionální verze umožňuje také virtuální prohlídku, vkládání fotografií do plánku a výrobu tiskových sestav. Cena se pak odvíjí od počtu předplacených plánů.

2D návrh vytvořený v aplikaci FloorPAD si můžete zobrazit i ve 3D.
2D návrh vytvořený v aplikaci FloorPAD si můžete zobrazit i ve 3D.

Room Sketcher

Room Sketcher běží online, takže nemusíte nic instalovat. Modely nábytku vychází z reálných produktů a můžete měnit jejich rozměry. Navíc jich je poměrně dost. Vše je v angličtině, ale ovladatelnost je velice dobrá. Ve volné verzi si 3D návrh zobrazíte pouze přes kameru při vytváření snímku. U kamery můžete nastavit šířku i sklon záběru a výšku, ze které je snímek vytvořen.

Základní verze, která je zdarma, vám umožní vytvořit půdorys bytu, vybavit ho nábytkem a vytvořit si 3D snímky. Musíte se však zaregistrovat a jste omezeni na 5 projektů. Rozšířenou verzi, která vám umožní vytvořit virtuální prohlídku, 3D fotografie a vysoce kvalitní 3D fotografie, pořídíte za roční předplatné 1225 Kč. Předplatné zahrnuje také instalační balíčky pro iOS a Android.

Ve volné verzi aplikace Room Sketcher si 3D návrh zobrazíte pouze přes kameru při vytváření snímku.
Ve volné verzi aplikace Room Sketcher si 3D návrh zobrazíte pouze přes kameru při vytváření snímku.

Homestyler  

Homestyler je interiérový nástroj pro návrh interiérů bytů i celých domů. Pro základní použití se nemusíte ani registrovat. Můžete rovnou začít kreslit půdorysy, vybírat barvy zdí a podlah a zařizovat místnosti nábytkem. K dispozici máte vzorníky barev a katalogy reálných produktů. Současně můžete zařizovat více místností i pater domu. Vše si můžete zobrazit ve 3D.

Tento online program se mi jeví jako nejlepší, protože nemá žádná omezení. Občas ale chvíli trvá, než se snímek vytvoří. Pro uložení hotového návrhu do obrázku nebo fotorealistického náhledu se musíte registrovat. Účet je zdarma. Realistický návrh je sice poměrně malý, ale pro daný účel postačí. Vše ovládáte v prostředí internetového prohlížeče, takže nemusíte nic instalovat. Prostředí není v českém jazyce, ale ovládání je jednoduché a přehledné.

Homestyler nabízí také aplikaci pro tablety a smartphony s Android a iOS. S využitím fotek interiéru si snadno vyzkoušíte nové barvy na zdech či jiné rozmístění nábytku. Díky rozsáhlé knihovně nábytku a dalších interiérových prvků navrhnete kompletní rekonstrukci nebo vybavení nového interiéru.

Aplikace Homestyler nemá žádná omezení. Pro uložení návrhu se však musíte registrovat.
Aplikace Homestyler nemá žádná omezení. Pro uložení návrhu se však musíte registrovat.

Máte zkušenost s jiným online programem pro návrhy interiérů? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v komentáři a poraďte jim, jak se s ním pracuje.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 1
Nadpis:
  Vaše jméno:
Jiné
Super článek! Doporučil bych využít i interaktivní aplikace na internetu přímo od výrobců, které pomůžou při výběru konkrétních věcí. Díky apkám můžete nasimulovat různé varianty přímo s produktem, který chcete zakoupit. Například garážová vrata: http://garazova-vrata.svet-oken.cz/ nebo kuchyň: http://kitchenplanner.ikea.com/CZ/UI/Pages/VPUI.htm
ODPOVĚDĚT
Lukáš | 26.06.2015

Přečtěte si také ↓

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 44x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek
Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vydáno: 01.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 87x

Jak správně zprovoznit venkovní vánoční osvětlení v oknech, světelné rampouchy nebo řetězy? Kupujte výzdobu a řetězy od známých výrobců a dejte pozor na neporušenou kabeláž a proudové krytí. Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán.

Celý článek
Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Vydáno: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 286x

Vybíráte novou sedačku? Zjistěte, které typy sedacích souprav existují a kam se který typ sedačky hodí. Chcete mít navíc obývák zařízený podle posledních trendů? Pak se podívejte, které barvy, styl a tvary jsou u pohovek v módě.

Celý článek