PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nechce vaše dítě spát? Unavte ho na domácích prolézačkách

Měli jste v plánu unavit své dítě dlouhou procházkou, ale venku je zima a prší? Pořiďte mu prolézačky do pokoje. Pohraje si, vyřádí se a v noci bude klidně spát. A to nejlepší? Vy si zatím můžete v klidu číst nebo koukat na TV.
Vydáno: 17.03.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3947x

Děti rády šplhají a objevují. Hrát by si měly hlavně venku, ale když je venku ošklivé počasí, musíte vymyslet zábavu doma. Různá šplhadla a prolézačky pak pomohou k tomu, aby neseděly celý den u počítače a občas se trochu protáhly. Jejich výběr závisí především na vašich finančních možnostech a na tom, jaký prostor máte k dispozici.

Kde sehnat prolézačky do pokoje? Podívejte se do obchodů a e-shopů s nábytkem, sportovními potřebami a do specializovaných prodejen.

Každá prolézačka znamená zvýšené riziko úrazů. Proto dobře zvažte, jestli ji do pokoje dáte. Pokud ano, nenechávejte dítě o samotě a hlídejte ho. To platí především u všemožných sítí, lan a lezeckých stěn, do kterých se snadno zamotá nebo z nich spadne. Během jeho hraní si tedy můžete číst nebo se dívat na televizi, ale raději buďte u něj v pokoji a občas ho zkontrolujte.

Houpačky

Houpačku pořídíte v mnoha provedeních. Vybrat si můžete i houpací hnízdo, které připevníte ke stropu nebo do trámů pomocí kovových kroužků. Pro nejmenší děti od 1 do 3 let pořiďte plastovou houpačku s přepážkou mezi nožičkami. Z té jen tak nevypadne. Houpačka může viset na dvou lanech, na jednom lanu nebo třeba řetězu. Sedátko může být s opěradlem, z obyčejného prkna, dřevěné tyče, oválné desky i z pneumatiky. Houpací síť pořídíte od 500 Kč.

Houpačku vyrobíte jednoduše z lana a kousku prkna. Připevníte ji k trámu, do stropu, na obrubeň dveří nebo na tyč mezi zdmi. Na tu můžete pověsit další prvky, po kterých budou děti moci šplhat. Ukotvení houpačky do nosné konstrukce závisí na jejím materiálu a druhu houpacího mechanismu. Pokud ji nemáte kam pověsit, pořiďte samostatně stojící houpačku.

Houpačka je ideální na odpočinek po náročném učení. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu
Houpačka je ideální na odpočinek po náročném učení. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Balónkové bazény

V bazénku plném balónků se většinou dítě cítí jako ryba ve vodě. A pokud se při hře neunaví, unaví ho následný hon na uprchlé balónky, které se zakutálí do všech možných koutů pokoje. Menší nafukovací bazén s míčky koupíte i za 250 Kč.

Horolezecké stěny

Chyty nemontujte napevno, protože děti by mohlo lezení za chvíli omrzet. Vyberte velké oblé chyty bez prstových dírek. Děti se musí držet celou rukou nebo na tlak celou dlaní, protože mají slabé prsty. Na jiných chytech by si mohly ublížit. Ke stěně připevněte rámovou nosnou konstrukci, která ponese OSB nebo překližku. Ze zadní strany desky umístěte v pravidelných intervalech narážecí matice. Do nich připevněte jednotlivé chyty.

Matice raději nakupte u specializovaného prodejce nebo výrobce chytů. V hobbymarketech nejsou příliš kvalitní. Čím více matic k desce připevníte, tím více budete mít možností pro změnu polohy jednotlivých chytů. Deska může být také naklápěcí nebo součástí patrové postele či čalouněného prostoru, ve kterém mohou děti odpočívat. Pokud stěna nebude příliš vysoká, stačí pod ni umístit žíněnku, která zabrzdí případný pád. U vyšších stěn už je vhodné jistit dítě lanem. Velkou lezeckou stěnu, která je vhodná k připevnění k patrové posteli, pořídíte za 9000 Kč.

Textilní domečky a tunely

Textilní domečky seženete v mnoha tvarech a barvách. Oblíbené jsou potisky s pohádkovými motivy. Jednotlivé domky můžete spojit textilními tunely do větších celků, ve kterých se děti pořádně vyřádí. Stan s tunelem seženete za 350 Kč.

Skluzavky

Klouzačku můžete postavit do prostoru, připevnit ji k patrové posteli nebo ke schodům, a to buď vedle nich, nebo přímo na ně. Když ji připevníte na schody, můžete ji snadno oddělat, jakmile dítě vyroste. Máte hodně prostoru? Pořiďte dítěti soukromý tobogán. Milovníci skluzavek by jistě nepohrdli domem, který je skluzavkami propletený, a přitom není omezena funkčnost všech jeho prostor. Skluzavku z masivu pořídíte za zhruba 2000 Kč.

Skluzavka může sloužit také ke spojení dvou pokojů. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu
Skluzavka může sloužit také ke spojení dvou pokojů. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Prolézačky

Hodí se do větších prostor s vyššími stropy. Buď je můžete postavit sami ze dřeva, nebo kupte hotové. Ty bývají ze dřeva, kovu i plastu. Některé prolézačky kombinují zábavu a cvičení. Obsahují žebřiny, hrazdu, gymnastické kruhy, vodorovný žebřík, lano, basketbalový koš či houpačku. Taková kombinovaná stěna stojí kolem 18000 Kč. Záleží na tom, co vše bude obsahovat.

Žebřiny

Žebřiny, neboli ribstole, koupíte v obchodě s fitness a sportovními potřebami, nebo vám je na zakázku vyrobí truhlář. Pokud je dobře upevníte ke zdi, využijete je i vy sami k protažení bolavých zad. Pod žebřiny dejte žíněnku nebo huňatý koberec jako ochranu při pádu. V obchodě je seženete od 2500 Kč.

Sítě

Sítě pověste ke zdi nebo do prostoru pokoje, kde vytvoří optický předěl a zároveň poskytnou prostor pro šplhání. Pokud máte vysoké stropy, můžete je pověsit pod strop, kde si dítě bude moci lehnout a odpočívat. Sítí vyplníte i prostor nad schody nebo poslouží ke šplhání na horní lůžko palandy.

Sedací pytle a nábytek

I sedací pytel nebo dětský nábytek se postarají o rozvoj fantazie a zahnání nudy. Po pytli se dítě může válet, a do některých se dokonce schová. Rozvoj fantazie podpoří například postel ve tvaru auta nebo náklaďáku. Sedací vak, do kterého si může dítě vlézt, stojí 2000 Kč. Patrovou postel ve tvaru nákladního auta koupíte za 18 tisíc.

Patrová postel Tria ve tvaru nákladního auta. Foto: MT-nábytek.cz
Patrová postel Tria ve tvaru nákladního auta. Foto: MT-nábytek.cz

Koupili byste svému dítěti do pokoje prolézačku? Hodí se k něčemu, nebo je zbytečná? Podělte se s ostatními čtenáři v komentáři o svůj názor.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/vilevi

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 117x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 188x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 215x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek