0komentářů

Za týden začíná jaro a za 23 dní budou Velikonoce. Vyzdobte si dům či byt moderními dekoracemi

Velikonoční zajíček, nabarvená vajíčka nebo zelené osení. Vezměte klasické jarní ozdoby a přetvořte je do moderní podoby. Podívejte se na pár nápadů. Vyzkoušejte třeba minimalistickou dekoraci nebo origami skládačku z ubrousku.
Vydáno: 13.03.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3033x

Velikonoce jsou jarním svátkem, a proto do výzdoby patří rozkvetlé květiny a veselé barvy, jako je zelená a žlutá. Dekorace si můžete koupit hotové, nebo si vyrobit vlastní. Je na vás, jestli zůstanete u klasiky, nebo zvolíte moderní výzdobu. Všechny potřebné věci seženete v přírodě a v obchodech s výtvarnými a hobby potřebami, velkých supermarketech a hobbymarketech.

Barevná vajíčka

Vajíčka k velikonoční výzdobě neodmyslitelně patří. Je spousta způsobů, jak je nabarvit a ozdobit. Zkuste vyfouklé vajíčko potřít lepidlem a posypat lesklými glitry nebo ho ozdobte pomocí dekupáže. Bílá vajíčka můžete popsat lihovými fixami různých barev nebo natřete vajíčko tabulovou barvou. Na tu pak nakreslíte různé motivy křídou.

Nechce se vám vyfukovat vajíčka? Použijte místo nich kameny, které nabarvíte akrylátovou barvou. Můžete si vybrat valounky ve tvaru vajíček, ale i netradiční tvary. Kameny mohou být jednobarevné i různě zdobené.

Velikonoční osení

Nádobu na osení seženete v mnoha provedeních, tvarech i barvách. Doma ji vyrobíte ze spousty věcí. Použijte třeba starou pohorku nebo prázdnou plechovku, na jejíž stěny připnete dřevěné kolíčky. Jestli se vám nechce pěstovat bylinky, použijte umělou nebo papírovou trávu, kterou přilepíte na dno.

Jako květináč využijete i skořápku od vejce. Na dno nasypte menší kamínky nebo keramzit jako drenáž a na ni dejte zeminu nebo namočenou vatu. Do ní vložte semínka, pšenice, petrželky, pažitky, řeřichy, trávy, čočky, fazolky, hrášku nebo mungo fazolí. Výsev zasypte slabší vrstvou zeminy a dobře zalijte. Substrát udržujte vlhký a za pár dní uvidíte rašící klíčky.

Zajíček z ubrousku

Pomocí origami poskládáte spoustu věcí. Vytvořte třeba velikonočního zajíčka. Stačí vám vlastní ruce a papírový ubrousek ve svěží jarní barvě.

Minimalistická ozdoba

Potřebujete větší sklenici nebo vázu z čirého skla, mech a nazdobená vajíčka. Na dno vázy vložte mech, který seženete v lese nebo obchodě, a na něj položte vajíčka. Do vázy můžete zakomponovat také suché větve, rozkvetlé květiny nebo větvičky s pupeny.

Moderní barevná ozdoba

Připravte si kovový kyblíček, barevné stužky, nůžky, tavnou pistoli, špendlíky, bambusovou tyč, papírovou trávu a polystyrenovou nebo pěnovou kouli a kvádr.

Na dno kyblíku přilepte tavným lepidlem pěnový kvádr. Stužku nastříhejte na stejnou délku, z pásků vytvořte válečky a ty přišpendlete ke kouli tak, abyste ji celou zakryli.

Jeden konec bambusové tyče zabodněte do připravené koule, druhý konec do krychle v kyblíku. Potom bambusovou tyč ozdobte stuhou a případně drobnou ozdobou, třeba včelkou nebo motýlem, kterou k tyči připevníte tavným lepidlem.

Tulipánová ozdoba

Potřebujete březový špalíček, vázací drát, vrtačku, umělé tulipány a květy, tavnou pistoli a ozdobné lístky. Do špalíčku vyvrtejte otvory a do nich zapíchněte tulipány. Ty svažte pomocí vázacího drátu tak, aby držely kruhový tvar. Na horní část špalíčku přilepte ozdobné lístky a na drát připevněte ozdobné květy.

Jarní dekorace

Nachystejte si skleněnou mísu nebo nádobu, kousek celofánu, tavnou pistoli, olej ve spreji nebo klasický kuchyňský olej, narcisy a dekorační mašli. Misku ošetřete z rubové strany olejem. Tavnou pistolí vytvořte na namazané straně mřížku. Jakmile bude silikon hotový, tak ho opatrně sundejte z misky.

Celofán zmačkejte a vložte do očištěné mísy. Jestli v míse nedrží, zakápněte ho trochou silikonu, aby se slepil. Pak do misky nalijte vodu a mísu uzavřete vytvořenou mřížkou. Do ní naaranžujte narcisy tak, aby stonkem dosahovaly do vody. Dekoraci dozdobte trávou, stužkou, peříčky nebo skořápkami z křepelčích vajíček.

Máte další tipy na moderní velikonoční a jarní ozdoby? Poraďte ostatním čtenářům v komentáři, co budou potřebovat a jak dekoraci vytvoří.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/sarsmis

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 569x

Rozlučte se s bílo šedou zimní nudou a nenechávejte veselé jarní barvy venku před dveřmi. Pusťte je k sobě domů. Které barvy jsou v letošním roce v kurzu? Prim hrají svěží a jasné odstíny, hlavně barva první jarní trávy a listů.

Celý článek
Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Vydáno: 19.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 163x

Hravé a barevné bydlení á la Mexiko si zamiluje asi každý. Přeneste si jeho krásy k sobě domů. Jak vytvořit interiér v mexickém stylu? Musí být zábavný, ale v bytě či domě nechte vyniknout i levné materiály a opotřebovaný nábytek.

Celý článek
Jak vdechnout starým audio i videokazetám nový život? Podívejte se na pár DIY nápadů a pusťte se do tvoření

Jak vdechnout starým audio i videokazetám nový život? Podívejte se na pár DIY nápadů a pusťte se do tvoření

Vydáno: 18.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 261x

Máte doma hromadu starých audiokazet i VHS, ale přehrávač už dávno vypověděl službu a nový si pořizovat neplánujete? Nechcete je vyhodit, protože vás k nim váže nostalgie? Vyrobte si z kazet stylový nábytek či doplňky do bytu.

Celý článek