Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
28055
0komentářů

7 tipů k jarnímu oživení pracovního stolu. Vyrobte si stylové stojánky na tužky

Chaos na pracovním stole spravíte stojanem na tužky. Drátěný program do kanceláře je sice praktický, ale vlastnoručního výrobku si budete více vážit. Na stojánek využijte kartony či plechovky a dozdobte je barevným papírem.
Vydáno: 09.03.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2689x

Malý přehledný nepořádek, jak říkával klasik, je k vidění na řadě pracovních stolů. Také se vám míchají propisky, tužky a otevírače na dopisy s papíry a složkami? Udělejte si před sebou pořádek a vyrobte si jednoduchý stojánek na kancelářské potřeby. Řadu jich sice najdete i v obchodě, ale váš interiér ozdobí originální výsledek vaší práce.

Můžete své propisky nechat takto, ale vyrobte si raději na stůl vlastní stojánek. Foto: ©Depositphotos.com/ichip05
Můžete své propisky nechat takto, ale vyrobte si raději na stůl vlastní stojánek. Foto: ©Depositphotos.com/ichip05

Nejjednodušší stojánek vyrobíte z kartonové ruličky od toaletního papíru. Z barevného papíru vystřihněte obdélník asi 10 × 14 cm. Ruličku jím oblepte, můžete ji dozdobit samolepkou nebo motivy z papírů jiné barvy. Polotovar pak přilepte na čtverec pevnějšího kartónu o rozměrech 8 × 8 cm, aby se vám psací potřeby na stole neskácely.

Jednoduše dostupným a levným materiálem jsou ruličky od toaletního papíru

Jestliže máte prázdných ruliček víc, seřízněte si je do rozdílných výšek. Pak je oblepte barevnými papíry, obarvěte temperami nebo voskovkami. Využijte i samolepicí fólie. Různě vysoké ruličky pak slepte vzájemně k sobě a vzniklou stojánkovou kaskádu opět přilepte na pevnější kartón. Nízko seříznuté části stojánku výborně poslouží na kancelářské sponky nebo náplně do sešívačky.
Postup vlastnoruční výroby stojánku na tužky si  prohlédněte v následujícím videu:

Originální a pěkný stojánek na tužky získáte i z kousku odříznuté kulatiny z měkčího dřeva. Najděte si kus o průměru 10 – 12 cm a uřízněte jej zhruba v poloviční tloušťce. Silnějším vrtákem do dřeva pak opatrně, ale hustě vedle sebe navrtejte do špalíku díry. Dřevo nalakujte, obarvěte nebo nechte jen v přírodním odstínu a do otvorů jednoduše naskládejte všechny tužky, které máte na stole.

Stojánek na tužky vyrobíte i z kousku odříznuté a provrtané dřevěné kulatiny.

Stylový stojánek do jakéhokoli interiéru vyrobíte i z obyčejné konzervové plechovky. Budete ještě  potřebovat tavnou pistoli, případně lepidlo, a přírodní provaz či ozdobnou šňůrku z galanterie. Na středně velkou plechovku použijte asi 5 metrů o průměru 6 mm a ještě budete mít rezervu. Velice pěkný efekt vytvoříte s použitím provázků nebo šňůrek různých barev.

Stojánky na tužky vyrobíte z plechu, tvrdého kartónu, ale nejlepší jsou ze dřeva. Foto: ©Depositphotos.com/Creative Nature
Stojánky na tužky vyrobíte z plechu, tvrdého kartónu, ale nejlepší jsou ze dřeva. Foto: ©Depositphotos.com/Creative Nature

Začněte s kapkou lepidla těsně u horní hrany plechovky a přilepte začátek provázku. Pak jej zvolna ovíjejte kolem plechovky a po každých asi 5 cm kápněte trochu lepidla. Snažte se o to, aby lepená vrstva omotaného materiálu držela závity těsně vedle sebe. Barevné dozdobení závisí zcela na vaší fantazii, a pokud do dna plechovky uděláte několik otvorů, využijete ji třeba i jako květináč.

Pořadač na tužky a barvičky udělá radost malému školákovi

Malému školákovi pomůžete na pracovním stole udržet pořádek s větším pořadačem na tužky, barvy, pastelky i poznámkové bločky. Použijte plechovky nebo papírové krabičky různých rozměrů a jako dno pořadače využijte víko od pevné krabice. Plechovky i krabičky dobře změřte, abyste věděli, kolik barevného papíru na oblepování budete potřebovat.

Při výrobě stojánku na psací potřeby se inspirujte v následujícím videu:


Oblepování plechovek vám půjde lépe s tekutým lepidlem, které lépe spojuje savý a nesavý povrch. Přilepený barevný papír dobře zajistíte modelářskou svěrkou nebo i obyčejným kolíčkem na prádlo. Hezké dozdobení všech součástí pořadače vytvořte papírem v různých barvách.

Řadu nápadů pro stojánky na tužky najdete také na síti Pinterest.

Nemáte čas na vlastnoruční tvorbu nebo vás vůbec neláká? Obrovský sortiment stojánků na tužky a kancelářské potřeby najdete v papírnictvích a specializovaných obchodech. Jednoduchý pomocník na stůl vás přijde na 49 až po 570 Kč. Na výběr máte širokou řadu materiálů, od plastické hmoty přes kov a dřevo, až po tvrdý kartón.

Máte na stole pořádek a tužky s propiskami jste uložili ve vlastnoručně vyrobeném stojánku? Doporučte ostatním čtenářům, který je nejlepší a popište, jak jste se u práce bavili.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/myubean

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Vydáno: 06.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 41x

Taburety do obýváku jsou víceúčelovým kusem nábytku. Posadíte na ně návštěvu, natáhnete si nohy z křesla, případně do nich i něco uložíte. Nelíbí se vám ty v obchodech? Vyrobte si je doma svépomocí z dřevěných bedýnek od ovoce.

Celý článek
Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 1033x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek
Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vydáno: 01.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 1004x

Jak správně zprovoznit venkovní vánoční osvětlení v oknech, světelné rampouchy nebo řetězy? Kupujte výzdobu a řetězy od známých výrobců a dejte pozor na neporušenou kabeláž a proudové krytí. Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán.

Celý článek