PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Pokoj pro studenta rozdělte do zón relaxační, spací a pracovní. Do každé z nich patří jiný nábytek

Zařízení ve studentském pokoji má zajistit zdravé spaní, nerušenou práci do školy i nezbytnou relaxaci. Nesmí chybět ani dostatek úložných míst. Chybějící kousky vám v případě potřeby umožní později doplňovat sektorový nábytek.
Vydáno: 20.01.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3895x

Konec školního pololetí a „malé prázdniny“ jsou za dveřmi. Potřebuje váš nadaný student nebo studentka nový nábytek? Doplňte alespoň vybavení pokoje tak, aby se v něm vaše dítě cítilo dobře a místo učení raději neutíkalo ven. Zařiďte mu vlastně v jedné místnosti šikovnou kombinaci ložnice, pracovny a obýváku v jednom. Využijte i sektorový nábytek, který snadno zkombinujete.

Kompletní sestava studentského pokoje Emílio 1 z e-shopu MT-nábytek.cz vám ušetří starosti s jednotným stylem celku.
Kompletní sestava studentského pokoje Emílio 1 z e-shopu MT-nábytek.cz vám ušetří starosti s jednotným stylem celku.

 

Nejméně starostí budete mít při nákupu kompletní nábytkové sestavy do studentského pokoje. Tady je všechno zařízení v jednotném stylu a celek nebude vypadat nesourodě. Barevným experimentům se spíše vyhněte, raději zvolte jednu barvu hlavní, jednou doplňkovou ji oživte. Do kompletu pak kdykoli v případě potřeby dokoupíte výrazný solitér. Ceny studentských pokojů závisí na nárocích vašeho dítěte. Pohybují se od několika tisícovek, ale pořídíte je i za několik desítek tisíc korun.

Rozdělte prostor studentského pokoje do tří zón

Máte pro studenta v pokoji dostatek místa? Skvělá možnost pro rozdělení prostoru do jednotlivých zón. Myslete tedy na spací, pracovní a relaxační prostor. Jednotlivé zóny oddělte knihovnou nebo paravánem a zařiďte pro ně dostatečné osvětlení. Dbejte také na umírněný výběr barev a myslete na to, že každá z nich působí jinak na lidskou psychiku a ovlivňuje i schopnost koncentrace na učení.

          Barvy do jednotlivých zón studentského pokoje:
            •    Spací zóna - matné odstíny modré, béžové a šedé, uklidňují mysl
            •    Pracovní zóna - matné a neutrální barvy, zelené, uklidňují oči
            •    Relaxační zóna - odstíny červené a žluté, dodávají energii

Dodržujte ergonomická pravidla. Snažte se proto vašemu dítěti dopřát vhodný a dostatečně velký psací stůl, „chytrou židli“, pohodlnou postel a dostatek úložných prostor. Materiálů je k dispozici velké množství, vyberte třeba lakované povrchy, přírodní dýhu, barevný plast nebo hliník. Místo v pokoji pro studenta má i knihovna, případně police, přiléhající ke stolu.

Široká postel z masivu Kristena z internetového obchodu MT-nábytek.cz umožní vaší ratolesti maximálně pohodlné spaní.
Široká postel z masivu Kristena z internetového obchodu MT-nábytek.cz umožní vaší ratolesti maximálně pohodlné spaní.

 

Studium je duševně náročná práce, k níž patří dostatek nerušeného spánku. Jestli to prostor dovolí, dejte přednost lůžku, širokému alespoň 85, ale nejlépe 120 cm. Potřebnou délku postele pak zjistíte přičtením 30 cm k výšce postavy vašeho potomka. Výška postele má být 32 - 60 cm, vyšší hodnoty ocení dlouháni při ranním vstávání. Matraci ze zdravotních důvodů měňte zhruba po každých sedmi letech a zvolte ji podle typu roštu nebo podložky, použité v rámu postele. Široké postele pořídíte od necelých dvou tisíc až do téměř 15 tisíc korun.

Vyberte raději hlubší skříň pro pohodlné uložení oděvů na ramínkách

Vedle postele patří do spací zóny i šatní skříň, která pomůže se zavřenými dveřmi udržet alespoň iluzi pořádku v kupách oblečení. Sáhněte raději po hlubší skříni, alespoň 70 cm, abyste pohodlně věšeli oblečení na ramínkách. Snažte se využít místo až ke stropu, ale do horních polic uložte jen sezónní věci. Studentky ocení i velké zrcadlo, které přilepte na stěnu nebo dveře vestavěné skříně. 

Psací stůl Korvín z e-shopu MT-nábytek.cz má dostatek úložného prostoru na potřebné věci i místo pro počítač.
Psací stůl Korvín z e-shopu MT-nábytek.cz má dostatek úložného prostoru na potřebné věci i místo pro počítač.

 

Do pracovní zóny pořiďte velký a členitý stůl, kde má výsadní místo počítač. Ideální rozměry stolu jsou 160 × 80 × 75 cm, nejlépe s regulovatelným sklonem pracovní plochy. Vyberte raději hlubší stůl, protože horní hrana monitoru má být ve výšce očí a ve vzdálenosti 50 - 70 cm od nich. Pro zdravé sezení zajistěte kvalitní, polohovatelnou pracovní židli s područkami. Psali jsme o nich již v článku Vyzbrojte se proti bolestem zad kvalitní kancelářskou židlí.

Pro studenty jsou v pokojích velmi důležité úložné prostory

Stůl musí mít dostatek úložných prostor, především zásuvek. Pořiďte také boxy a dózy na různé knihy, sešity i drobné věci, případně dokupte zásuvkový kontejner s kolečky. Postavte stůl před okno nebo co nejblíže k němu, aby na pracovní plochu dopadalo dost světla. Vše ještě doplňte dostatečně velkým košem na odpadky. Pracovní stoly koupíte v cenách od jednoho do pěti tisíc korun.

Pohodlná pohovka Helena z e-shopu MT-nábytek.cz se stane dominantou relaxační zóny pokoje vašeho studenta.
Pohodlná pohovka Helena z e-shopu MT-nábytek.cz se stane dominantou relaxační zóny pokoje vašeho studenta.

 

Postel na spaní by pro studenta měla být přes den tabu. Udělejte mu relaxační zónu, například pohodlné křeslo se stojací lampou. Když se ohlásí kamarádi, přijdou vhod velice oblíbené sedací pytle, nebo jen malá pohovka. K ní patří odkládací stolek, a pokud váš student chce mít v pokoji svou televizi, nechte tu místo i pro ni.

       Podívejte se také na vybavení studentských pokojů na síti Pinterest.

Velmi důležité je kvalitní osvětlení. Vaše dítě bude často studovat ať už z internetu nebo knih, a je třeba, aby si šetřilo zrak. Jedno centrální světlo proto stačit nebude, pořiďte i lampičku na noční stolek. Na pracovní plochu patří nastavitelná pracovní lampa z výšky 40 - 50 cm pod úhlem 70°. K odpočinkové zóně s křeslem na čtení patří nejlépe stojací lampa.

Pořídili jste svému mladému studentovi nový nábytek do pokoje? Napište nám do komentáře pod článkem, odkud jste čerpali inspiraci a jak se pokoj líbí.

Použité fotografie: MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 118x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 198x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 219x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek