0komentářů

Znáte čalouněné postele? Přinesou eleganci a luxus do vaší ložnice

Čalouněné postele ocení milovníci luxusu a pohodlí, ale i vášniví čtenáři. Aby však čalounění vypadalo dlouho jako nové, je potřeba se o něj správně starat. Nebojte se, není to žádná věda. Zjistěte, jak na to.
Vydáno: 16.01.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3119x

Bydleli jste v době studií na internátě nebo na kolejích? Vzpomínáte s hrůzou na starou, rozvrzanou a nepohodlnou válendu, ze které jste byli každé ráno rozlámaní? Nespojujte si čalouněné postele s takovou válendou. Rozhodně nejsou nepohodlné, právě naopak.

Čalouněná postel Casiopea dodá ložnici nádech luxusu a jedinečnosti.
Čalouněná postel Casiopea dodá ložnici nádech luxusu a jedinečnosti.

 

Válendy s úložným prostorem jsou dnes kvalitní a do malých dětských pokojů jako dělané. Nabízí totiž spoustu dalšího úložného místa. Při výběru volte takovou, která má matraci uloženou na klasickém roštu, který je viditelný po otevření postele. Tím je zajištěno její dostatečné odvětrávání.

Čalouněné postele již nabízí stejný komfort jako klasická lůžka. Vyberte si rošt a na něj položte matraci, která vám vyhovuje.

Při nákupu si vyzkoušejte mechanismus otevírání. Postel musí zvládnout otevřít i malé dítě. Také by se neměla samovolně zavírat. Pokud se dítě rozhodne v posteli schovat, neměla by mu otevíraná část spadnout na hlavu a po zavření by ho neměla v posteli uvěznit. Do postele by měl proudit vzduch, aby se v ní neudusilo. Navíc bude lépe odvětrávané matrace.

Postel Violetta poskytuje dostatek úložných prostor.
Postel Violetta poskytuje dostatek úložných prostor.

Čalouněná postel - klasika i sci-fi tvary

Čalouněné postele se vyrábí v klasických tvarech s čely i bez nich, moderní se zaoblenými či zakřivenými tvary, v UFO designu s módním LED osvětlením nebo luxusní kruhové. Výběr tak záleží jen na vašem vkusu, prostoru v bytě a finančních možnostech.

Většina čalouněných postelí má čela. Zatímco u noh má čelo hlavně okrasnou funkci a v malých místnostech spíše překáží, tak čelo u hlavy je plně funkční. Jeho čalounění vás chrání před chladnou zdí a průvanem, brání v odření rukou v případě, že se v noci rozmachujete, a můžete se o něj opřít, pokud jste zvyklí si před spaním číst, přičemž si nebudete muset za záda dávat polštáře.

Čalounění postele funguje i jako ozdobný prvek. Má totiž širokou škálu barevných variant a vzorů. Přináší však také jednu nevýhodu, a to v podobě náročnější údržby. Tu usnadní snímatelný a pratelný potah, případně potah z omyvatelné látky, kůže nebo koženky.

Na posteli Alvina odstartujete do říše sci-fi snů jedna dvě.
Na posteli Alvina odstartujete do říše sci-fi snů jedna dvě.

 

Jak pečovat o textilní čalounění

Vzniklé skvrny okamžitě odsajte čistým bílým hadříkem nebo papírovým ubrouskem. Tkaniny nečistěte hrubým kartáčem ani benzinovým čističem. Látka by neměla přijít do styku s nahým tělem, protože by nasála lidský pot, mastnotu a nečistoty. Textilním vláknům škodí přímé sluneční světlo (blednou), proto používejte závěsy, rolety či markýzu.

O čalouněné postele se musíte pravidelně starat stejně jako o ostatní čalouněný nábytek.

Prach odstraňte pomocí navlhčeného hadříku nebo válečku na šaty. Ten díky lepivému povrchu zachytí prach i nečistoty. Vysavač nepoužívejte, protože byste mohli tkaninu mechanicky poškodit.

Větší skvrny odstraňte hadříkem navlhčeným v teplé mýdlové vodě nebo neutrálním saponátu. Nepoužívejte rozpouštědla, benzínové prostředky, ani aceton. Používejte přiměřené množství vody, aby nedošlo k hlubšímu vsáknutí vody do tkaniny a čalounění.

Jak vyčistit potah z kůže a ekokůže

Menší lokální skvrny na kůži vyčistíte jemnými krouživými pohyby bavlněným hadříkem s nanesenou pěnou z mýdlového roztoku nebo čistou vodou. Mýdlo by mělo mít neutrální hodnotu pH.

Na větší skvrny raději použijte čistící soupravu, která je určená přímo na kožený nábytek. Nikdy nepoužívejte prací prášek, aviváž, sádlo, dětský olejíček, indulonu nebo jiné mastné chemikálie.

Koženkové čalounění vyčistíte podobně jako kůži. Použijte ale přípravky, které jsou vhodné na plastové materiály. Na vyčištění ekokůže vám stačí vlhký hadr či houba s velmi slabým mýdlovým nebo saponátovým roztokem.

Postel Adamina je čalouněna ekokůží, takže čištění případných skvrn je snadné.
Postel Adamina je čalouněna ekokůží, takže čištění případných skvrn je snadné.

 

Máte čalouněnou postel? Přinesla vám více radosti, nebo starostí? Podělte se v komentáři pod článkem.

Použité fotografie:

MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Vydáno: 27.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 55x

Rozhodli jste se opravit oblíbenou starou židli či křesílko přečalouněním? Mrkněte, jak nejlíp postupovat, který potah a výplň si vybrat a co za nářadí budete potřebovat. Složitější kousky nábytku ale raději přenechte odborníkům.

Celý článek
Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Vydáno: 26.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Chybí vám u postele čelo, takže se nemáte o co opřít, když si chcete přečíst knížku? Nebo si odíráte v noci ve spánku ruce o hrubou zeď? Vyrobte si jej sami. Inspirujte se 6 tipy a nápady, z čeho a jak ho snadno a levně vyrobit.

Celý článek
Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Vydáno: 24.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 175x

Řešíte vytápění pro svůj nový rodinný domek nebo byt? Vyzkoušejte topení s pomocí infra topných panelů či zrcadel. Jednoduše je umístíte na zeď a potřebujete jen přívod elektřiny. Suché teplo nespálí, nevíří prach a vysouší i zdi.

Celý článek