0komentářů

Děti mají po Vánocích nové hračky. Kam s nimi? Do úložných boxů nebo krabic

Byly u vás letos na dárky bohaté Vánoce? Pořiďte dětem krabice a boxy na hračky, které by jinak zbytečně zabíraly zpravidla vzácné místo. Pomohou vám udržet pořádek a na trhu je najdete v nejrůznějších variantách a materiálech.
Vydáno: 09.01.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4258x

Vánoční svátky jsou za vámi a řada dětí našla pod stromečkem ke své velké radosti vytoužené hračky. Pokud jste se ale předem nepřipravili na toto nové nadělení v dětském pokoji, budete mít problémy, kam s nimi.  Pomohou vám nejrůznější krabice a boxy, kam si děti nejlépe samy své hračky přes noc uklidí. Naučí se tím samostatnosti a zůstane jim zároveň volný prostor.

Pokojík zbytečně nepřecpávejte, hračky uložte přehledně a bezpečně

Máte pro dítě nebo děti pouze omezený prostor malého pokojíku? Pořiďte nejen pro hračky úložné prostory pod postelí, nebo police a regály bezpečně připevněné na zdi. Dobře přitom promyslete, aby bylo dost místa ke spaní, hrám na zemi a k pozdějšímu učení u pracovního stolu. Není žádoucí nacpat vše do místnosti hrubou silou. Vaše dítě se v pokojíku musí především cítit dobře.

Děti učte pořádku od nejútlejšího věku, budou samostatné a zůstane jim dostatek volného prostoru v pokojíku.
Děti učte pořádku od nejútlejšího věku, budou samostatné a zůstane jim dostatek volného prostoru v pokojíku.

 

Výborná na všechny dětské poklady je třeba dřevěná truhla. Mezi často využívané úložné prostory patří dále rozličné krabice, kontejnery a boxy z nejrůznějších materiálů. Dětské hračky se do nich vejdou bez problémů a přitom zůstanou stále po ruce. Díky kontejnerům a truhlám bude úklid hraček vaše děti i bavit. Dvojnásob více, pokud budou mít úložné prostory kolečka.

Jednoduché kapsáře za postel se hodí na drobnosti a plyšáky

Pro nejrůznější drobnosti, plyšáky nebo knížky se hodí jednoduché kapsáře za postel. Navíc ochrání dítě před kontaktem se studenou zdí a oživí každý pokoj. Vyrábí se v mnoha tvarech i barvách, například v podobě různých zvířat či pohádkových postav. Poslouží nejen k uložení rozličných předmětů, ale i jako šikovná nástěnka.

Skvělým úložným prostorem je dřevěná truhla Angelina, ukládání hraček bude pro děti i zábavou.
Skvělým úložným prostorem je dřevěná truhla Angelina, ukládání hraček bude pro děti i zábavou.

 

Více hraček uložíte do krabic a boxů, které mají různou velikost i tvar. V obchodech je najdete malé s délkou pod 20 cm, ale i velké s délkou kolem 80 cm. Objem může být až 100 litrů. Obdélníkový, čtvercový i kulatý tvar vám umožní využít boxy v kterémkoli interiéru. Podle tvaru a sklonu stěn jsou některé boxy stohovatelné tím, že je zasunete do sebe.

Inspiraci a zajímavé tipy na boxy a úložné prostory pro hračky najdete na síti Pinterest.

Úložné boxy, většinou v několika velikostních variantách, seženete samostatně i v sadách. Koupíte je v některých hypermarketech, ale také v běžných obchodech s domácími potřebami, nábytkem a interiérovým vybavením. Plastové boxy jsou prakticky nezničitelné a jednoduché na údržbu. Ceny se pohybují podle užitného objemu od 178 Kč do 599 Kč.

Tvarově poněkud netradiční, ale velice šikovný a lehký úložný prostor, který využijete nejen na hračky.
Tvarově poněkud netradiční, ale velice šikovný a lehký úložný prostor, který využijete nejen na hračky.

 

Nejčastěji se k výrobě používá polypropylen. Bývá průhledný, neprůhledný, s různými barevnými odstíny, případně imituje bambus, kožený vzhled nebo ratan. Výhodou plastu je snadná údržba a vysoká odolnost. Boxy se vyrábí i z plechu, dřeva, látky, papíru, proutí nebo lakované mořské trávy. Některé mají pro snadnější přesun kolečka s plastovou osičkou, proto je zbytečně nepřetěžujte.

Průhledné boxy jsou praktické, víte ihned, co v nich je

V průhledných krabicích a boxech bez otevření ihned víte, co v nich je. Zavřené a neprůhledné úložné prostory popište na příslušném informačním poli. Využijte i samolepicí cedulky a dřevěné nebo plechové boxy můžete popsat barvou určenou na příslušný materiál. Úložné boxy z proutí vás přijdou na 40 až 275 Kč, papírové na 139 až 278 Kč a kovové na 99 až 1190 Kč.

Úložný box na hračky Julien oceníte jako multifunkční kus nábytku k všestrannému využití, poslouží i jako rekvizita ke hrám.
Úložný box na hračky Julien oceníte jako multifunkční kus nábytku k všestrannému využití, poslouží i jako rekvizita ke hrám.

 

Vedle tvaru, velikosti a materiálu rozlišíte úložné krabice podle systému uzavření. Koupíte je bez víka, s běžným nacvakávacím víkem, víkem s panty nebo s pojistkami. Hodí se vám více dvoudílné nebo třeba nasouvací víko? Také to není problém. Dodržujte výrobcem uvedenou nosnost, a i když hračky nepatří k nejtěžším věcem, nedávejte do krabic těžké předměty nebo množství knih.

Krabice ani boxy zbytečně nepřetěžujte, dodržujte doporučení výrobce.

Lehké boxy s víkem uložte na polici u stěny, kam děti pro všechny své hračky dosáhnou. Místo najdete i pod postelí, pod sedacím i úložným nábytkem, pod stoly nebo v atypických výklencích v interiéru. Hračky ideálně uschováte také v nízkých boxech pod postelí. Některé boxy jednoduše zasuňte do otevřených skříněk, které nakoupíte společně. Krabice si podle návodu na videu poskládejte i sami.Všechny úložné prostory, boxy a krabice vyberte tak, aby se barevně i motivem do pokoje vašich dětí hodily. Zájmy vašich potomků se totiž s věkem mění a je dobré ponechat si prostor pro lehce proveditelnou změnu. Počítejte také s tím, že váš vliv na barevnost, ale třeba i úklid pokoje, se bude pomalu ale jistě vytrácet.

Jakým způsobem ukládají vaše děti hračky? Mají boxy, truhly nebo klasické skříně? Napište nám do komentáře pod článkem, co se vám lépe osvědčilo a čemu dáváte spíše přednost.

Použité fotografie:

  1. Rubbermaid Products CC BY 2.0
  2. MT-nábytek.cz
  3. Wicker Paradise CC BY 2.0
  4. MT-nábytek.cz
Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 24x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 590x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 141x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek