0komentářů

Připadá vám dětský pokoj nějak prázdný? Nebojte se ho zútulnit

Holé zdi, stůl, židle, postel a skříň? To je vše? Dětský pokoj nesmí vypadat jako cela. Musí být útulný a měl by rozvíjet dětskou fantazii a samostatnost. Zjistěte, jaké doplňky se k tomu hodí, a darujte je k Vánocům.
Vydáno: 16.12.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4715x

Dobře zařízený pokoj pomůže se správným vývojem dítěte. Dobře dostupné a dostatečně velké odkládací prostory naučí samostatnosti, skrýš podpoří rozvoj fantazie během her a sedací vak nebo dětská pohovka či křeslo zaručí dostatečný odpočinek během dne. Podívejte se na pár tipů, z čeho můžete vybírat, a čím uděláte vašemu dítěti o Vánocích radost.

Interiérové stany

Snad každé dítě chce ve svém pokoji skrýš, ve které se schová před celým světem. Může si ji vytvořit s pomocí deky pod palandou nebo stolem, ale pokud je v pokoji dost místa, pořiďte mu dětský stan, který bývá v mnoha barvách a s pohádkovými motivy. Dětský stan může mít i tvar autobusu, domku, zámku pro princeznu, nebo nedobytného hradu pro udatného rytíře. Některé stany mají i tunel na prolézání.

Hra na indiány stále frčí.
Hra na indiány stále frčí.

 

Dětská kuchyně nebo dílna

Hraje si vaše dcera ráda na kuchařku? Pořiďte jí dětskou kuchyni se dřezem, varnou deskou i troubou. Ve skříňkách pak najde nádobí i náčiní potřebné k vaření. Kluky zase nadchne dětská dílna s ponkem i vším možným nářadím na opravy všeho, co je napadne. Nabídka obchodů je široká, stačí si vybrat.

Látkové kapsáře

Kapsáře za postel ochrání dítě před kontaktem se studenou zdí a zároveň poskytují prostor pro plyšáky, knížky a další drobnosti. Kapsáře na stěnu oživí každý pokoj. Vyrábí se v mnoha tvarech i barvách, například ve tvaru různých zvířat či pohádkových postav. Poslouží k uložení rozličných předmětů i jako nástěnka.

Dřevěné dekorace

Dřevěné dekorace se hodí pro oživení pokojíku, protože se vyrábí v mnoha tvarech a barvách. Jedná se o různé obrázky, ručně malované dekorace z překližky, dřevěné hračky nebo různé věšáčky, poličky a lavičky.

Sedací pytel

Ze sedacího pytle bude vaše dítě nadšené. Může se na něm válet, odpočívat s knížkou nebo ho využít k všemožným hrám. A když si pozve návštěvu, může ji do něj usadit. Sedací pytle se vyrábí v mnoha barvách i tvarech. Vybírejte pytel, který bude jednoduchý na údržbu, tedy s potahem z EKO kůže nebo látky s protišpinivou úpravou. Sedací vak nahradí i pěnová křesílka a pohovky.

Sedací pytel jako hladová příšerka nastartuje fantazii.
Sedací pytel jako hladová příšerka nastartuje fantazii.

 

Dřevěné žebřiny (ribstole)

Lezením po žebřinách vybijí děti přebytečnou energii a protáhnou svaly, pokud je venku ošklivé počasí. K protažení bolavých zad využijete žebřiny v dětském pokoji třeba i vy. Jen nezapomeňte na kvalitní připevnění ke zdi a žíněnku, nebo alespoň koberec s vysokým vlasem. Jen tak zajistíte pro své dítě bezpečné hraní a cvičení.

Plakáty a nástěnky

Kromě látkového kapsáře oživí holé stěny také barevný plakát, který poslouží i k zábavnému učení a poučení, nebo pořádná nástěnka, na kterou si dítě pověsí své poklady, obrázky a fotky i lístečky s úkoly, které ho čekají.

Dětské kontejnery a truhly na hračky

Rozličné krabice, kontejnery a boxy z jakéhokoliv materiálu jsou ideálními úložnými prostory do dětského pokoje. Dítě si do nich schová všechny hračky a bude je mít neustále po ruce. Pokud budou mít kolečka, pak to platí dvojnásob. Díky kontejnerům a truhlám bude i úklid hraček zábavou.

Dřevěná truhla na všechny dětské poklady.
Dřevěná truhla na všechny dětské poklady.

 

Všechny doplňky vybírejte tak, aby se barevně i motivem hodily do stávajícího dětského pokoje. Mají vypovídat o zájmech vašeho dítěte, a protože ty se s věkem mění, měly by se dát doplňky snadno vyměnit za jiné. Smyslem také není vecpat do dětského pokoje hrubou silou vše. Musí být zařízen prakticky a vaše dítě se v něm musí cítit dobře. To je ostatně to nejdůležitější.

Máte nějaký jiný tip na doplněk do dětského pokoje? Podělte se v komentáři.

Použité fotografie:

  1. Úvodní - MT-nábytek.cz
  2. Wicker Paradise CC BY 2.0
  3. MT-nábytek.cz
  4. MT-nábytek.cz
Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 29x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 619x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 154x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek