PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zakopáváte o věci a suvenýry halí prach? Řešením jsou úložné boxy

Určitě doma máte pár věcí, které potřebujete schovat před zraky návštěv a všudypřítomným prachem. Nezůstávejte u klasických komod, ale použijte úložné boxy, které dodají vašemu interiéru šmrnc.
Vydáno: 25.11.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5476x

Úložné boxy a krabice najdou využití nejen v kancelářích a obchodech, kde do nich uložíte hlavně dokumenty a jiné kancelářské zboží, ale také u vás doma. V dětském pokoji do nich uložíte hračky, v kuchyni koření, sušenky, čaj nebo kávu a na chodbě či v šatně sezónní módní doplňky jako čepice, šály, rukavice nebo plavky. Do otevřených boxů poskládáte také ponožky nebo spodní prádlo. A když se pořádně zamyslíte, jistě vás napadne ještě tisíc dalších věcí, které by se daly do krabic schovat.

Nahraďte nevzhledné krabice úložnými boxy.
Nahraďte nevzhledné krabice úložnými boxy.

 

Jaké boxy se vyrábí a kde je seženete?

Nejčastěji se k výrobě používá polypropylen, který je průhledný, neprůhledný, s různými barevnými odstíny, nebo imituje ratan, kožený vzhled či bambus. Výhodou plastu je snadná údržba a vysoká odolnost. Boxy se vyrábí také z plechu, dřeva, látky, papíru, proutí nebo lakované mořské trávy.

Plastové boxy jsou prakticky nezničitelné a jednoduché na údržbu.

Krabice mají různou velikost i tvar. Najdete malé boxy s délkou pod 20 cm, ale i velké s délkou kolem 80 cm a objemem 100 litrů, do kterých uložíte rozměrné sportovní potřeby. Tvar bývá obdélníkový, čtvercový, kulatý i jiný. Podle tvaru a sklonu stěn jsou některé boxy stohovatelné tím, že je zasunete do sebe, když jsou prázdné. Pokud se nejedná o sadu boxů různé velikosti, tak krabice s kolmými stěnami stohovatelné nejsou.

Růžový proutěný koš se hodí do holčičího dětského pokoje.
Růžový proutěný koš se hodí do holčičího dětského pokoje.

 

Krom tvaru a velikosti se úložné krabice rozlišují podle systému uzavření. Koupíte krabice bez víka, s běžným nacvakávacím, pantovým, nacvakávacím s pojistkami, dvoudílným nebo třeba nasouvacím víkem. To najdete hlavně u plechových boxů.

Do krabic nepatří těžké předměty a velké množství knih. Dodržujte výrobcem uvedenou nosnost.

Některé boxy mají kolečka pro snadnější přesouvání, většinou jsou však konstruovány na lehčí předměty a osička koleček bývá plastová. Dbejte tedy na jejich nosnost a zbytečně je nepřetěžujte. Pokud přesto chcete boxy maximálně zatížit, uložte je na místo, odkud je nebudete muset zvedat a přemisťovat.

Úložné boxy se prodávají samostatně i v sadách, které většinou obsahují několik velikostních variant. Seženete je v běžných obchodech s domácími potřebami, interiérovým vybavením a nábytkem, ale i v některých hypermarketech.

Krabice ve stejném designu pomohou sjednotit interiér.
Krabice ve stejném designu pomohou sjednotit interiér.

 

Kde úložné boxy využijete?

Boxy s víkem uložíte na polici u stěny, kde budou tvořit dominantní prvek místnosti, pod postel, pod sedací i úložný nábytek, pod stoly, do poliček, do skříně i do atypických výklenků v interiéru. Využijete je v obytných místnostech, ale i v komoře, na půdě, ve sklepě, v garáži nebo v zahradním domku.

Nízké boxy jsou ideální pro úschovu věcí pod postel.

Některé boxy se prodávají spolu s otevřenými skříňkami, do kterých se jednoduše zasunou. Výhodou je, že pokud vás přestanou bavit, vyměníte boxy za nové a hned máte nový kus nábytku. Interiér snadno sladíte použitím sady úložných boxů v jednotném designu.

Do dřevěné krabice dejte třeba nářadí.
Do dřevěné krabice dejte třeba nářadí.

 

Jak jednoduše zjistit, co je uvnitř krabice?

Pokud máte průhledné krabice, tak hned víte, co v nich je, aniž byste je museli otvírat. Jak to však udělat u zavřených neprůhledných boxů?  Pokud nemají popisové pole, na které si obsah krabice napíšete, tak si ho vytvořte pomocí tabulové nebo popisovatelné barvy či folie.

Dřevěné a plechové boxy můžete popsat barvou určenou na daný materiál, a to buď od ruky, nebo pomocí vytvořené šablony. Takový nápis už však jen těžko změníte. Krabice označíte i pomocí samolepicích cedulek.

Díky průhlednému plastu hned víte, co je uvnitř.
Díky průhlednému plastu hned víte, co je uvnitř.

 

Vyrobte si vlastní úložný box

Pokud se vám nelíbí boxy v obchodech, vyrobte si vlastní. Co budete potřebovat?

 • starou kartonovou krabici
 • balící papír
 • nůžky
 • lepidlo (například Herkules)
 • štěteček
 • pravítko
Postup je velice jednoduchý. Balící papír si naměříte a ustřihnete tak, abyste do něj mohli zabalit krabici. Tu natřete lepidlem a obalte nachystaným papírem. Krabici ještě můžete dozdobit nápisem nebo třeba mašlí.
Inspirujte se při výrobě úložného boxu na Pinterestu.

Využíváte úložné boxy, nebo dáváte přednost komodám? Co je podle vás lepší?

Použité fotografie:

 1. Úvodní - Rubbermaid Products CC BY 2.0
 2. Lachlan Hardy CC BY 2.0
 3. Wicker Paradise CC BY 2.0
 4. Rubbermaid Products CC BY 2.0
 5. James Wellington CC BY 2.0
 6. Valerie Everett CC BY-SA 2.0
Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 167x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek