Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
28000
0komentářů

Stojany na CD dají řád vaší sbírce elektronických nosičů

Rádi doma posloucháte hudbu a sledujete filmy? Udělejte si pořádek ve své milované sbírce elektronických nosičů. Stojany a úložné prostory na CD nebo DVD se mohou stát i malou dominantou vašeho bytu. Nebojte se i výrazných barev.
Vydáno: 04.11.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2890x

Patříte k milovníkům kultury a rádi posloucháte hudbu nebo se díváte na filmy u vás doma? Určitě jste museli řešit problém s uložením řady CD a DVD, která by se jinak povalovala na nejrůznějších místech. Pořiďte si pěkný i praktický stojan na datové nosiče, udělejte si v domácnosti pořádek a současně získejte do bytu originální solitér.

Ze stojanu na CD udělejte malou dominantu obytného prostoru

Pomocník s přehledným uložením CD se klidně stane jakousi malou dominantou obytného prostoru. Nutně to nemusí být ani pokojová stěna nebo sedačka. Pořadače nebo stojany vypadají skvěle a designová nabídka je široká od kousků pro děti, přes teenagery až po dospělé, kteří se vyhýbají módním výstřelkům a chtějí něco spíše do usedlejšího interiéru.


Přehledné uložení všech elektronických nosičů vám umožní mít bez chaosu vše pohotově při ruce
Přehledné uložení všech elektronických nosičů vám umožní mít bez chaosu vše pohotově při ruce

 


Základem pro plánované roztřídění vašich disků je prvotní evidence. Každé CD či DVD má mít vlastní obal, na kterém je na hřbetu i čelní straně označení, co nahrávka obsahuje. Pokud jich máte jen několik, bude vám k netradičnímu uložení stačit třeba jen nástěnná deska se zářezy na zavěšení jednotlivých obalů.

Vybírejte stojan na dvakrát tolik disků než máte doma

Při výběru stojanu se orientujte v první řadě podle počtu cédéček, které máte doma. Základem je počítat alespoň s dvojnásobnou kapacitou. Očekávejte, že se vaše sbírka rozšíří a pak budete znovu hledat úložné prostory. Jednou z možností jsou stavebnicové systémy a možnost jejich lehkého a libovolného rozšíření.


Nápady pro různé způsoby uložení CD najdete i na síti Pinterest.


Praktické jsou nejrůznější stavebnicové systémy, jejichž kapacitu můžete relativně snadno zvedat.  Dejte si ale pozor na to, abyste mohli v případě potřeby jednotlivé segmenty stavebnice bez potíží dokoupit. Bude se vám to hodit pro zachování jednotného stylu interiéru.


Stavebnicové systémy umožňují relativně snadno zvedat jejich kapacitu
Stavebnicové systémy umožňují relativně snadno zvedat jejich kapacitu

 


Na trhu najdete nepřeberné množství jednotlivých typů CD stojanů. Použitý materiál pak závisí na vašem vkusu a stylu, kterému dáváte doma přednost. Vyberte si dřevo, kov, nerez, sklo nebo plast.  Myslete i na tu méně příjemnou část péče o domácnost, utírání prachu. Pokud s tím nemáte žádný problém, pořiďte si stojan otevřený.

Před prachem ve sbírce CD vás alespoň trochu ochrání skleněná dvířka


Některé stojany jsou dokonce oboustranné, jiné se plní kolem dokola a otáčí se okolí centrální tyče. Pro uložení různých atypických tvarů obalů na cédéčka je výhodné uložení regálovým způsobem, stejně jako v tradiční knihovničce. Skleněná dvířka alespoň trochu zabrání všudypřítomným nánosům prachu, ale jeho občasnému úklidu se stejně nevyhnete.

 

Pro malý počet cédéček stačí nevelký stojánek, nemusíte tak disky skladovat na sebe
Pro malý počet cédéček stačí nevelký stojánek, nemusíte tak disky skladovat na sebe

 


Velké sbírky CD vyžadují speciální skříně nebo skříňky s policemi. Ty mívají police příslušných výšek a místo pro uložení nosičů i ve dveřích. Výrobci je dodávají také s prosklenými posuvnými dvířky. Šikovným pomocníkem jsou i sektorové knihovničky, ke kterým v případě potřeby lehce dokoupíte další.

Nebojte se interiér barevně osvěžit, stojan nemusí být jen černý


Ani v případě stojanů na CD či DVD se rozhodně nebojte interiér barevně osvěžit. Existují i jiná provedení, než v šedé, černé nebo hnědé barvě. V moderních bytech bude určitě sedět i zelená, žlutá nebo červená. Dříve často používaný plastový pořadač vedle počítače vyměňte třeba za tvarovanou přihrádku z barevného kovu.


Větší počet disků už snese klasický regál stejně jako u knihovny, uložení je přehledné, sáhnete a držíte
Větší počet disků už snese klasický regál stejně jako u knihovny, uložení je přehledné, sáhnete a držíte

 


Pokud se bez hudby nebo filmů neobejdete na cestách, pořiďte si na cédéčka cestovní pouzdro. V obchodech je najdete v řadě rozměrů a designových provedení. Jednotlivé disky vložíte do přihrádek z antistatické fólie, pouzdro zapnete zipem a hurá na cesty. Ve vyšší cenové kategorii jsou pak uzamykatelné cestovní kufříky s pevným držadlem a očíslovanými obaly.


Na cesty si pro svá CD pořiďte přenosná pouzdra nebo kufříky


S pomocí šikovného stojanu nebo pořadače prostě s nepořádkem ve své sbírce CD a DVD nosičů zatočíte. Zjistíte možná s překvapením, že máte doma řadu půjčených nahrávek, které už velice dlouho vracíte a naopak některé postrádáte. Užívejte si dobrou zábavu a příjemný poslech.

Vypořádali jste se s uložením vaší sbírky CD a DVD ke spokojenosti celé vaší domácnosti? Napište nám v komentáři pod článkem, jak jste si poradili.

Použité fotografie:

  1. rafael-castilio CC BY 2.0
  2. Jim Whimpey CC BY 2.0
  3. yoppy CC BY 2.0
  4. Tulane Pubic Relations CC BY 2.0
Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Vydáno: 06.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 41x

Taburety do obýváku jsou víceúčelovým kusem nábytku. Posadíte na ně návštěvu, natáhnete si nohy z křesla, případně do nich i něco uložíte. Nelíbí se vám ty v obchodech? Vyrobte si je doma svépomocí z dřevěných bedýnek od ovoce.

Celý článek
Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 1031x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek
Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vydáno: 01.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 1004x

Jak správně zprovoznit venkovní vánoční osvětlení v oknech, světelné rampouchy nebo řetězy? Kupujte výzdobu a řetězy od známých výrobců a dejte pozor na neporušenou kabeláž a proudové krytí. Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán.

Celý článek