PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Pečujte o svůj zatím ostrý zrak. Máte ke čtení kvalitní lampičky?

Čtete rádi ve všech denních dobách? S nastupujícím podzimem se šeří stále dříve a budete proto potřebovat kvalitní osvětlení, které vás neoslní. Ke křeslu či posteli si pořiďte dobrou lampičku s dostatečně neprůhledným stínítkem.
Vydáno: 15.10.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5005x

Máte doma velkou knihovnu a bez každodenního alespoň krátkého nahlédnutí do oblíbené literatury se neobejdete? Stejně jako u drobných domácích prací nebo šití při tom potřebujete dobře vidět, zvlášť v době stále se zkracujícího dne. Ideální je světlo přirozené, ale ve tmě nebo houstnoucím šeru se už neobejdete bez lampičky a umělého osvětlení.

Zvolte si lampičku podle účelu i vlastního vkusu

Na trhu najdete obrovský výběr stolních lamp od klasických až po originální modely. Zvolte si podle účelu a umístění lampičky a samozřejmě podle vlastního stylu a vkusu. Můžete doma mít třeba lampy skleněné, látkové, kovové nebo porcelánové. Velkou kreativitu prokazují výrobci modelů pro děti, tady budete mít s výběrem opravdu potíže.

Klasický čtecí koutek s lampou vedle křesla vhodně doplňuje i další osvětlení interiéru v podobném stylu
Klasický čtecí koutek s lampou vedle křesla vhodně doplňuje i další osvětlení interiéru v podobném styluKaždá lampa či lampička je v první řadě elektrospotřebič. To znamená, že za jistých podmínek může být člověku nebezpečná. Proto si před nákupem prověřte, jak dobře jsou izolované vodiče a do jaké míry je lampa odolná vůči tekutinám a prachu. Podívejte se i na doporučený typ objímky a žárovky.

Inspiraci pro výběr lampiček nejen ke čtení najdete v galerii na síti Pinterest.

Na žárovce záleží, jak kvalitně si na čtení nebo na práci posvítíte. Klasickým žárovkám pomalu, ale jistě odzvonilo, takže nezbývá, než zvolit některou z novějších variant. Podle potřeby si vyberte mezi úspornou, halogenovou nebo nejmodernější LED žárovkou. Budou sice o něco dražší než klasika, ale mají výrazně delší životnost a v závěrečném součtu ještě ušetříte za elektřinu.

Oblíbené čtení v posteli umožní lampička s ohebným stojanem, můžete ji výškově přizpůsobit podle své chuti a potřeby
Oblíbené čtení v posteli umožní lampička s ohebným stojanem, můžete ji výškově přizpůsobit podle své chuti a potřebyŘada firem dnes nabízí každému zákazníkovi individuální přístup. Některé kolekce svítidel tak stylizuje podle různých designů prostředí a pamatuje i na osvětlení ke každodennímu čtení. V nepřeberném sortimentu najdete nejen tradiční lustry i moderní nástěnná a stropní světla, ale i ucelené interiérové série. Obsahují všechno potřebné osvětlení podle typu místnosti.

Jen lustr nestačí, pořiďte si i další zdroje světla

Ještě nedávno byl hlavním zdrojem světla v místnosti klasický lustr. Dnes už je téměř pravidlem, že slouží spíš jako světlo orientační a místnosti se plní řadou dalších typů svítidel. Ať už jsou to podlahové nebo stolní lampy, nástěnná svítidla nebo LED pásky. Posviťte si blíže právě na tu činnost, kterou právě vykonáváte a nenamáhejte si zbytečně oči při stínění vlastním tělem.

Nejen při čtení odborných příruček, které občas zmáhá, si nezapomeňte pořádně posvítit a pečovat tak o svůj zrak
Nejen při čtení odborných příruček, které občas zmáhá, si nezapomeňte pořádně posvítit a pečovat tak o svůj zrakV rampě nebo na polici nad postelí v ložnici využijete pro čtení i stojací nebo nástěnnou lampu. Pokud se vám líbí lampy podlahové, umístěte je u manželských postelí z každé strany lůžka. Dobrá volba je lampa dvouramenná s velkým světlem obráceným ke stropu. Na pohyblivém rameni má lampičku pro čtení, se kterou můžete měnit úhel světla podle vlastní potřeby.

Podlahové lampy umístěte u manželských postelí z každé strany lůžka.

Náruživým čtenářům šetří zrak také stojací lampy s polohovatelnými stínítky. Podle materiálu stínidla mohou posloužit i jako skvělá dekorace. Vyrábí se z barevného nebo mléčného skla, kovu, látek či papíru. Místnost vybavte třeba tyčovou lampou od podlahy ke stropu. Mívají několik žárovek, které snadno nastavíte do různých směrů a poloh i ke čtení.

Šikovný doplněk k připnutí přímo na knihu nebo notebook vydrží svítit podle typu baterie i několik hodin
Šikovný doplněk k připnutí přímo na knihu nebo notebook vydrží svítit podle typu baterie i několik hodinZajímavým modelem je lampička na čtení se skřipcem a ohebným krčkem. Připnete ji přímo na knihu, ale třeba také na notebook. S krčkem manipulujte do libovolné pozice podle potřeby a místa, které potřebujete osvítit. Lampička je vybavená LED a bateriemi, které vydrží svítit nepřetržitě několik hodin.

Intenzivní umělé světlo při delším používání unavuje zrak

Lampa ke čtení by vás v prvé řadě neměla oslňovat a světlo by se nejvíc mělo blížit dennímu. Dejte pozor, abyste při četbě neměli žárovku přímo v zorném úhlu očí. Od toho se pak odvíjí podoba stínidla, kterou byste měli mít při výběru lampy dostatečně promyšlenou. A nezapomínejte také na to, že intenzivní umělé světlo při častém a delším používání unavuje váš zrak.

Rádi čtete v křesle nebo v posteli? Svítidlo umístěte takovým způsobem, aby světlo dopadalo na stránky z boku nebo zpoza hlavy. Pokud není vaše lampička ke čtení jen doplňkem nočního stolku, pořiďte si model, se kterým si natočíte paprsek světla požadovaným směrem.

Doma u čtení spíše sedíte nebo ležíte? Napište nám v komentáři pod článkem co děláte, abyste si zbytečně nezhoršovali ostrost vašeho zraku.

Použité fotografie:

  1. Boa Franc CC BY 2.0
  2. Robert Banh CC BY 2.0
  3. Erica Firment CC BY 2.0
  4. Jackie Finn-Irvin CC BY 2.0

 

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 164x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 198x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek