PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nábytek do dětského pokoje nepořizujete navždy, počítejte s tím

Vybavujete pokoj pro vaše dítě? Myslete na jeho zdravé spaní, školní povinnosti a zábavu. Nesmí chybět i místo pro ukládání oblečení. V malých místnostech pomohou úložné prostory pod postelí a k odpočinku sedací vaky či polštáře.
Vydáno: 14.10.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5008x

Zařizování pokoje pro nejmenší je v tuzemských podmínkách práce na etapy. Dětský pokoj totiž přechází postupně v místnost pro předškoláka, školáka a případně ještě později pro studenta. Se zvyšujícím se věkem vašich potomků počítejte s tím, že si do vybavení a barevnosti nechají mluvit čím dál tím méně. Stále se ale jedná vlastně o ložnici pro děti.

Stále je ale třeba myslet na to, že dítě stále roste a mění se jeho zájmy, i postava. Známe to i s oblečením, než se nadějeme, dítě nám z nového oblečení rychle vyroste a je na čase pořizovat další. Stejné to bylo i s nábytkem a postelemi. Díky systémovému nábytku a možnosti jeho vlastní přestavby vás už tento fakt trápit nemusí. Podívejte se, jak na to.

V malém pokoji pomohou úložná místa pod postelí

Máte pro dítě nebo děti pouze omezený prostor malého pokojíku? Musíte dobře promyslet, jak vybavit místnost ke spaní, hrám na zemi a k učení u pracovního stolu. Počítejte i s místem pro ukládání bobtnajících hromad hraček a oblečení. Určitě vám pomohou úložné prostory pod postelí, nebo police a regály bezpečně připevněné na zdi.

Striktní pravidla pro barevnost dětského pokoje nejsou, tento je v každém případě barev plný
Striktní pravidla pro barevnost dětského pokoje nejsou, tento je v každém případě barev plnýU nejmenších dětí a nutnosti vstávání je praktickým zvykem počáteční spaní dítěte s rodiči. Proto pořiďte postýlku pro pohodlí maminky při jejích často „vzpěračských“ výkonech spíše vyšší. Doplňte ji o skříňky nebo police na oblečení, dětskou kosmetiku a pleny. Zejména u této věkové kategorie se zajímejte o zdravotní nezávadnost a certifikaci použitých materiálů.

Poté, co dítě už může spát samo a postupně vyroste z postýlky, pořiďte mu samostatné lůžko. Jeho délka má vždy alespoň o 15 centimetrů přesahovat výšku dítěte při standardní šířce 80 centimetrů. Zejména v malých pokojích to půjde možná ztěžka, ale zdravé spaní vašich potomků je důležité.

V dětském pokoji je potřeba také pamatovat na místo pro kamarády, kteří se někdy zdrží až do večera a měli by zde mít možnost také přespat. Dětské postýlky s přistýlkou jsou proto ideálním řešením.

Patrové postele ušetří v dětském pokoji vzácný prostor

Dětský pokoj je také ideální místo i pro návštěvy kamarádů, přestože vaše představy a představy vašich potomků o té nejlepší a prima zábavě se často budou velice lišit. Eldorádo jim zajistí patrové postele, které uspoří hodně místa. Místo ušetří i zvýšená patrová postel s pracovním stolem, který je spolu se židlí a skříňkami ve volném prostoru pod ní.

Ideální příležitost k protažení těla dávají v dětském pokoji lanové žebříky a úložný prostor zajistí zvýšená postel
Ideální příležitost k protažení těla dávají v dětském pokoji lanové žebříky a úložný prostor zajistí zvýšená postelPokud můžete, pamatujte na alespoň nějakou volnou hrací plochu uprostřed místnosti. Doplňte ji o úložné boxy, skříňky pro oblečení a ostatní nezbytné poklady. Kouzlem je rostoucí nábytek, kdy se dá stůl stejně jako židle s věkem zvyšovat a skříňky postupně stohujete.

Striktní pravidlo pro barevnost dětského pokoje vlastně není

Barevné řešení dětského pokoje má jedno pravidlo, že vlastně žádné striktní není. K pokojíčkům pro mrňata patří veselé a živé barvy včetně pestrých vzorů. Určitě nic nepokazíte světle modrou, světle zelenou nebo krémovou barvou, doplněnou světlým dřevem. V pozdějším školním věku už vaši nejmilejší začnou do výběru barev promlouvat o poznání razantněji.

Různobarevné podlahové čtverce výrazně oživí a rozjásají prostor dětského pokojíku
Různobarevné podlahové čtverce výrazně oživí a rozjásají prostor dětského pokojíkuDětské pokoje plní najednou více účelů. I do malé místnosti pořiďte alespoň police na knihy, i když současná mladá generace údajně stále více nečte. Při návštěvách děti ocení oblíbené sedací polštáře nebo pytle. Pokud máte přece jen více, vejde se sem i malá sedačka.

Nábytek do dětského pokoje obměníte alespoň jednou

Je zřejmé, že nábytek do dětského pokoje nepořizujete jednou provždy. Počítejte s jeho obměnou alespoň jednou do osamostatnění vašeho potomka. Kromě postele tedy počítejte s koupí pracovního stolu, ideálně v rozměru 120 x 70 centimetrů. Dále židli a skříň nebo skříňku na oblečení.

Dětský pokoj spíš pro staršího skauta nabízí zajímavě řešené úložné prostory na drobnosti nad psacím stolem
Dětský pokoj spíš pro staršího skauta nabízí zajímavě řešené úložné prostory na drobnosti nad psacím stolemNaštěstí máte k dispozici obrovskou nabídku nábytku, textilií i doplňků, s nimiž můžete podle vlastní chuti kouzlit. Pro dítě, které už pracuje doma na školních úkolech, nezapomeňte zajistit dobré osvětlení pracovního stolu a polohovatelnou židli.

Dětský pokoje se dá zařídit různě, vždy je ale možné kombinovat jednotlivé kusy nábytku a sestavit si tak pokoj dle svých představ. Takovým případem je systémový nábytek.

Dítě potřebuje na spaní vždy samostatné lůžko

I když normy architektů počítají zhruba se 14 m2 na jedno dítě, málokdo se na tuto hodnotu zřejmě dostane. Vždy byste ale měli dbát na samostatné lůžko pro každé dítě, stejně jako na individuální pracovní plochu.

Dětské postele je potřeba vybírat s ohledem na vkus a styl dítěte, ale také s přihlédnutím k jeho zdraví a kvalitnímu spánku. Zvažte tedy zdravotní matraci, a provedení postele.

Pestrobarevná postel Demi 3
Pestrobarevná postel Demi 3

Pohodlné spaní a praktická úschovna v jednom

Čím bude vaše ratolest starší, tím více bude třeba úložných míst. Přijdou vhod i v případě koníčků, náročných na prostor. Využít tak můžete například širokou nabídku postelí s úložnými prostory, kam se ale v případě potřeby vejdou i lůžkoviny.

Podívejte se také na vybavení dětských pokojíčků na síti Pinterest.

S rostoucím věkem dítěte se bude váš vliv na jeho pokoj vytrácet

K dispozici je řada vzorů, rozměrů, designových a tematických řad i barev. Počítejte ale s tím, že s rostoucím věkem se bude váš vliv na barevnost, vnitřní vybavení a zejména úklid, pomalu ale jistě ztrácet.

Pořídili jste svým ratolestem nový nábytek do dětského pokoje? Napište nám do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch a odkud jste čerpali inspiraci.

Použité fotografie:
1 – lynn anne bruns CC BY 2.0
2 – Phil Manker CC BY 2.0
3 – Lauren Manning CC BY 2.0
4 – Herb Neufeld CC BY 2.0
5 – Steve Bowbrick CC BY 2.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 122x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek