PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Moderní obývací stěna? Několik skříněk, komod a zasklených vitrín

Chcete doma obývací stěnu podle posledních trendů? Vyhněte se mohutným kusům od podlahy ke stropu a vytvořte si vzdušný obývací pokoj. Pořiďte jen několik skříněk na zem, polic a zasklených vitrín. Prostor tím výrazně odlehčíte.
Vydáno: 02.10.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3519x

Obývací stěny vyplňují tuzemské pokoje už řadu let a nedá se říci, že jejich doba úplně pominula. Naopak se dostávají opět do módy a vzhledem k obrovské nabídce si můžete vybrat jak luxusní, tak levné výrobky. Na rozdíl od mohutných stěn ze 70. let minulého století se ale dnes orientujte spíše na několik skříněk, komod a prosklených vitrín. Zajistíte si tím vzdušnou místnost.

Malá stěna s televizní obrazovkou jako centrálním bodem obývacího pokoje jej ponechává prostorově volný
Malá stěna s televizní obrazovkou jako centrálním bodem obývacího pokoje jej ponechává prostorově volný

Stálým trendem je možnost variability. Můžete si tedy měnit sní sestavy, případně dokupovat podle vlastní chuti a potřeb další kusy. Řada obchodů vám nabídne i designově shodný konferenční stolek. Pořiďte si skříňky s velkým počtem polic a uzavřených i otevřených úložných prostor. Váš obývák tak nepřeplníte volně položenými věcmi a získá punc čistého stylu a originality.

Prohlédněte si také galerii k vybavení stěn do obývacího pokoje na síti Pinterest.

Moderní obývací stěny jsou nyní méně robustní a odlehčené. Rozhodujete se mezi masivem a laminem? Lamino je levnější, ale při výběru vycházejte ze stylu pokoje a dalších navazujících místností v bytě. Zvlášť to bude patrné, pokud máte obývák spojený s kuchyní, vytvořenou třeba v rustikálním stylu. Výsledný dojem by neměl působit rušivě.

Lamino se snadno udržuje, masiv vydrží téměř vše

Rozhodli jste se pro lamino? Zkontrolujte si oblepení hran, které musí „sedět“. Nečistoty stačí otřít suchým nebo mírně navlhčeným hadříkem. Obývací stěna z masivního dřeva zase vydrží téměř nemožné a její povrch se neloupe. Ochranná vrstva proti UV záření pak zajistí, aby jednotlivé kusy neměnily na světle barvu.

Nízká skříňka na podlahu a další na stěnu stačí na uložení nejdůležitějších věcí a pokoj zůstane vzdušný
Nízká skříňka na podlahu a další na stěnu stačí na uložení nejdůležitějších věcí a pokoj zůstane vzdušný


Mohutné obývací stěny dnes najdete spíš ve starších bytech nebo vilách. Vy si můžete vybrat mezi typizovanou a sektorovou. U té první máte zpravidla i možnost mluvit do barvy, ale jednotlivé kusy nábytku zvlášť nedostanete. Sektorová řada vám umožní výběr různých dílů, které se přesně hodí do vašeho obývacího pokoje. Navíc k sobě budou typově i barevně ladit.

Sektorová řada vám umožní postupně dokupovat další díly

V nabídce jsou televizní stolky, nejrůznější komody, skříňky, knihovny, vitríny i otevřené police. Máte na výběr, postavte je na zem, nebo pověste na stěnu. Nebojte se postupně dokupovat další díly. Tato možnost spolu se snadnou přestavitelností vám pomůže v případě, pokud chcete interiér obýváku změnit nebo se vám nábytek „okoukal“.

Hledáte inspiraci? Návrhy pro váš interiér najdete v galerii obývacích pokojů.

Velké tmavé stěny od podlahy ke stropu už dnes rozhodně nejsou to pravé. Doma byste měli jen stísněný dojem a neforemný nábytek by vám zabral většinu místnosti. Lehké a variabilní vybavení si pořiďte v retro, rustikálním nebo luxusním stylu podle vaší preference.

Variabilní řešení vašeho obývacího pokoje:
•    nízká skříňková sestava
•    nástěnná část
•    individuální police
•    televizní stolky
•    světlá zeď za nábytkem
•    uzavřená skříň

Obývací stěnu z tmavého dřeva vhodně doplní netradiční osvětlení
Obývací stěnu z tmavého dřeva vhodně doplní netradiční osvětlení


Zdá se vám vybraná stěna příliš dlouhá? Opticky ji zkrátíte několika vertikálními nábytkovými prvky a rozčleněním. Počítejte v celkovém návrhu i s úhlopříčkou vaší televize a nutnou vzdáleností od obrazovky. Má být dvouapůlnásobkem její úhlopříčky. Nezapomeňte ani na vhodné zastiňovací prvky, tedy záclony, závěsy nebo žaluzie.

Obývací stěnu opticky zkrátíte několika vertikálními kusy

Těžiště veškerých úložných prostor v bytě většinou není v obýváku. Naopak podle posledních trendů jich tu spíše ubývá. Postačí vám několik kusů nábytku, polic nebo vitrín na stěnu a třeba televizního stolku. Velmi časté je uspořádání bytové plochy do zón, například pro společné jídlo.  V tom případě do pokoje přibude lehká příčka nebo stěna z rostlin.

Ke tmavší podlaze patří světlejší nábytek a naopak

Nábytkové vybavení obývacího pokoje samozřejmě není všechno. Důležité je také to, jak celou místnost vymalujete. Použijte teplé barvy, žlutou, oranžovou nebo červenou, v kombinaci s bílou na stropě. Prostor tím výrazně rozjasníte. Bílou můžete nechat jednu i více stěn. Barvu nábytku zvolte podle podlahy a stěn, tedy na tmavší podlahu světlý nábytek a naopak.

Na soubor domácího skla a porcelánu se v zajímavě zasklené stěně určitě nebude prášit
Na soubor domácího skla a porcelánu se v zajímavě zasklené stěně určitě nebude prášit


Máte rádi netradiční interiéry? Nemusíte mít obývací stěnu pouze v různých variantách dřevěných designů. Na trhu moderních pokojů najdete i nábytek černý, bílý, ale také červený či zelený. Kromě toho můžete samozřejmě zůstat u klasiky, například wenge, ořechu, javoru, dubu nebo kaštanu.

Zkombinujte barvy v pokoji s barevnými skly ve skříňkách

Efektní je obývací stěna s vestavěným LED podsvícením. V pokoji vám vytvoří fajn atmosféru a oslníte i návštěvy. Barvy v pokoji zkombinujte s různými barevnými skly ve skříňkách a vytvořte si pouze vaše dílo, se kterým se pochlubíte. Každou místnost ozdobí pokojové květiny, pokud si dáte práci s jejich výběrem a vytvoříte jim dobré podmínky k životu. 


Stěnu v obývacím pokoji může kompletně od podlahy po strop zaplnit zapálený milovník knih i hudby
Stěnu v obývacím pokoji může kompletně od podlahy po strop zaplnit zapálený milovník knih i hudby


Jednotlivé prvky vaší obývací stěny nesmí pokoj příliš zahltit a prostor tím příliš vizuálně zatížit. Myslete na to, že stěna z tmavých matných materiálů opticky přibližuje a světlých lesklých zase rozšiřuje. Čím menší také obývák je, tím subtilnější byste si měli pořídit obývací stěnu.

Variabilní a moderní nábytek udělá váš pokoj vzdušný a lehký

Obývací pokoj bývá výkladní skříní každé domácnosti. Posadíte sem zpravidla všechny návštěvy, přátele a známé. Chcete-li, aby se všichni cítili ve vašem bytě příjemně, pořiďte si variabilní a moderní nábytek. Interiér zbytečně nezaskládejte a pokuste se vytvořit dojem lehkosti a také vzdušnosti. Nezapomeňte, že obývák musí být především pohodlný a útulný.

Jakým nábytkem jste se rozhodli vybavit svůj obývací pokoj vy? Napište nám do komentáře pod článkem, kterému stylu fandíte.

Použité fotografie:
1 – Ryan Park                    CC BY 2.0
2 – El gran sueno               CC BY 2.0
3 – CileMontgomery            CC BY 2.0
4 – Nacho                         CC BY 2.0
5 – Butz.2013                    CC BY 2.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 114x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 182x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek