PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Domácí pracovně dejte hodně úložného prostoru. Police i regály

Pracujete z domova nebo tu máte přímo provozovnu? Zařiďte si pohodlné a účelné pracovní místo, kde snadno udržíte pořádek. Na policích, v kontejnerech i regálech uložíte veškeré potřebné šanony, dokumenty i kancelářské potřeby.
Vydáno: 17.09.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3890x

Domácí pracovna s veškerým komfortem není v dnešní internetové době nic výjimečného. Patříte také mezi ty, kterým zaměstnavatel umožnil práci z domu, nebo máte přímo v bytě provozovnu? Pohodlí je nade vše, a pokud si zvolíte ten pravý nábytek, bude pro vás práce v home-office jednak příjemná a jednak budete mít vše potřebné hned při ruce.

Spočítejte si, kolik času v domácí pracovně strávíte

Centrálním bodem domácí kanceláře a základní plochou je pracovní stůl. Jeho výběru se společně s kancelářským křeslem budeme věnovat v některém z příštích článků. V každém případě musíte počítat s minimální stolní plochou 140 × 70 centimetrů. Před výběrem nábytku si dobře spočtěte, jak dlouho v domácí kanceláři strávíte a jaká práce vás bude většinu dne čekat.

Zajímavé tipy na vybavení domácích pracoven najdete na síti Pinterest.

Malou pracovnu jen pro vás vytvoříte i v komoře, kam se vedle stolu, počítače a sezení vejdou nejčastěji už jen police na dokumenty. Mohou být ze dřeva nebo oblíbeného lamina a pořídíte je v nejrůznějších velikostech podle vaší potřeby. Při bezpečném zavěšení na zeď vám poskytnou dost úložného prostoru na potřebné dokumenty nebo kancelářské potřeby.

Ideální pro váš zrak je přirozené světlo, které dopadá přímo na pracovní plochu
Ideální pro váš zrak je přirozené světlo, které dopadá přímo na pracovní plochu


Pro malou pracovnu využijete skvěle i nejrůznější výklenky v ložnici nebo předsíni. Stačit vám k tomu bude minimálně půlmetrová hloubka, kam umístíte stůl a nad něj policové desky. Máte víc místa? Zkuste policový regál a do něj vedle dokumentů a kancelářských drobností přidejte dekorace nebo i květiny. Celé pracovní místo oddělíte závěsem nebo paravánem.

Posuvné stěny pomohou udělat pracovnu ve větší místnosti

Můžete se při tvorbě domácí kanceláře víc rozmáchnout? Rozdělte některou z velkých místností na část pracovní a odpočinkovou. Řešením je nová příčka nebo alespoň její část. Ideální, i když zrovna ne nejlevnější, jsou posuvné stěny. Pro ukládání písemností zvolte různé přídavné kontejnery nebo je uschovejte ve složkách a šanonech za dveřmi skříně.

Necháváte si vzkazy a dokumenty na nástěnce? Na výběr jsou korkové, ale i textilní

Větší pracovna vyžaduje i více místa na uložení kancelářských materiálů. Pořiďte si policové regály a při jejich výběru nezapomeňte na prostor. Šanon formátu A4 pro nejběžnější dokumenty má hloubku 28 centimetrů. Kdo si potrpí na nástěnku a připíchnuté vzkazy nebo volné dokumenty, má k dispozici široký výběr korkových nebo polystyrenových povrchů. Elegantní je i textil.

Dostatek úložných ploch všeho druhu je skvělou prevencí proti nepořádku
Dostatek úložných ploch všeho druhu je skvělou prevencí proti nepořádku


V rodinném domě se s pracovnou vejdete například do vstupní haly nebo prostorů pod schody. Při uskladnění oděvů na jiném místě můžete využít i větší šatnu. Nezapomeňte na maximální přístup denního světla. Pokud to není kvůli místu možné, pořiďte osvětlení s bílým světlem a polohovací lampičku. I tady v největší míře využijte úložné kontejnery nebo policové regály.

Domácí pracovnu ve skříni uklidíte velice jednoduše

Výborným pomocníkem pro domácí pracovnu jsou kancelářské vestavěné skříně. Pokud vám nechybí místo, dokážete do nich skrýt úplně všechno, co je potřeba. Před zahájením práce jenom stačí otevřít posuvné dveře, vysunout pracovní desku stolu a můžete začít.

Výborným pomocníkem jsou kancelářské vestavěné skříně

Dokumentům a dalším potřebným věcem najdete ve skříních úložného místo na dalších výsuvných policích. Ušetříte spoustu místa a navíc můžete použít lacinější materiály. Police totiž většinu času nejsou vidět. Domácí pracovnu uklidíte jednoduše tím, že posuvné dveře zavřete.

Před nákupem regálu na šanony s dokumenty si nejdříve spočítejte potřebné rozměry
Před nákupem regálu na šanony s dokumenty si nejdříve spočítejte potřebné rozměry


Jste při své práci fyzicky sami nebo přijímáte klienty? Ve druhém případě je ideální vlastní vstup. Průchodu přes jiné obytné místnosti se určitě vyhněte a samozřejmostí je i blízkost WC. Pracovní místo má mít dobré přirozené osvětlení a zajistěte si i dostatečné větrání. Pro vaše návštěvy a pro pracovní jednání počítejte i s dalšími místy k sezení.

Při zařizování pracovny nezapomeňte:

  • Vyhněte se pokud možno průchodu přes jiné obytné místnosti
  • Zajistěte dobré přirozené osvětlení
  • Dostatečné větrání vám při práci výrazně pomůže

Pracovní prostředí se snažte vytvořit klidné a pokud možno bez rušivých vlivů. Ostré a syté barvy vás budou rušit a spolehlivě odvedou pozornost. Zkuste kombinovat dřevěné povrchy s tlumenými odstíny několika barev. Skvěle antistresově působí například kombinace krémové a čokoládové barvy a obecně nijak neprohloupíte s barvami přírody.

Rozmístěte si v pracovně nábytek podle učení feng-šuej

Správným vybavením a vhodným rozestavěním nábytku podle východního učení feng-šuej můžete v domácí pracovně podpořit správný tok pozitivní energie. Měli byste v prvé řadě sedět zády k plné stěně, s výhledem do místnosti a na dveře. Elektrické přístroje pak umístěte dostatečně daleko od pracovního stolu, nejlépe na samostatné stolky či skříňky.

I v domácí kanceláři bez přirozeného osvětlení byste měli na práci především dobře vidět
I v domácí kanceláři bez přirozeného osvětlení byste měli na práci především dobře vidět

 
Vyzařování negativní energie výrazně zmírníte rostlinami s okrasnými listy. Stačí je postavit mezi používané přístroje a psací stůl. Oblíbenou rostlinou do pracoven je i bambus umístěný do vázy s čerstvou vodou. I v menším pracovním koutku lze pravidla feng-šuej použít. Uzavřené skříně a dostatečně velký stůl například zrychlí proudění pozitivní energie ve vymezeném prostoru.

          Oblíbenou rostlinou v pracovně je bambus ve váze s čerstvou vodou

Pokud je to možné, využijte k práci přirozené sluneční světlo. Zařiďte si také dostatek úložných prostor a udržíte si tak v místnosti žádoucí pořádek a dynamickou atmosféru. Aktivnější prostředí pro práci vám pomohou zajistit také zrcadla a květiny s ostrými listy.

Jakým nábytkem jste si zařídili domácí pracovnu? Doporučte ostatním čtenářům ty nejlepší kousky pro ně v komentáři pod článkem.

Použité fotografie:
1 - Mike                     CC BY 2.0
2 - Jeremy Levine       CC BY 2.0
3 - John Lester           CC BY 2.0
4 - Yasuhiko Ito          CC BY 2.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 110x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 178x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 211x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek