PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nemáte doma zrovna čistý vzduch? Poradíme vám, jak jej provonět

Obtěžující domácí pachy ve vás mohou vyvolávat špatnou náladu a nepříjemné pocity. Na opačném pólu jsou vůně, spojené se spokojeností, svěžestí a pohodou. Postarejte se v domácnosti o příjemnou vůni, abyste se v ní cítili doma.
Vydáno: 31.08.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 7172x

Málo žádaná situace pro každou hospodyňku. Za sebou máte téměř generální úklid a domácnosti stále něco chybí. Znáte také podobný pocit? Možná bude problém v těžko definovatelném pachu, který se nepříjemně rozlézá ve vašem vymydleném bytě. Čich má vliv na vaše emoce, nezapomeňte proto zajistit doma pro pocit spokojenosti příjemnou vůni.

Domácnost je velkým lapačem pachů, vezměte si na pomoc chemii

Nejrůznější pachy v domácnosti vznikají téměř ze všeho. Jako první vás určitě napadne odpadkový koš, který samozřejmě pravidelně vynášejte. Čas od času vymyjte vnitřek nádoby horkou vodou s malým přídavkem Sava pro domácí dezinfekci. Přípravek má sice specifický odér, ale málokterý je tak účinný proti choroboplodným zárodkům.

Osvěžovače vzduchu se vyrábí v mnoha různých vůních.
Osvěžovače vzduchu se vyrábí v mnoha různých vůních.

 

Chemii podobného typu uplatníte i na dalších zdrojích potenciálního zápachu, tedy na toaletě nebo v koupelně. Populární jsou v těchto případech nejrůznější vonné gely, osvěžovače vzduchu nebo deodoranty do splachované vody. Příčinu tím ale nezlikvidujete, jenom zakryjete a vytvoříte si tím časovanou bombu, schopnou výbuchu v nejnevhodnější dobu.

Větrat, větrat a zase větrat. Odstraňte hlavně příčiny nelibých vůní

Při začátku vašeho tažení proti domácím pachům začněte ideálně s několika kroky současně. Dobře a vydatně větrejte, současně vyperte doma všechny záclony, potahy i závěsy. Máte doma speciální vysavač pro mokré vysávání? Pusťte se do koberců nebo sedaček, případně si objednejte úklidovou firmu s profesionální technikou.

Nezapomeňte pravidelně čistit bydlení vašich čtyřnohých mazlíčků.

Obtížně se vám bude pach likvidovat v kuřácké domácnosti. K mírnému okamžitému zlepšení pomůže zapálená vonná svíčka nebo osvěžovač vzduchu do zásuvky. Jinak nezbývá než často a opakovaně prát veškerý textil. Chováte doma čtyřnohé mazlíčky? Pravidelný úklid, praní pelíšků, výměna náplní v kočičích záchodcích a časté větrání je také v tomto případě nezbytné.

Přichází Likvidátor...Likvidátor pachu

Komplexní řešení v boji s nelibými vůněmi nabízí ostravská společnost A.L.P. ecology. Pod příznačným názvem Likvidátor pachu dodává na trh soubor ekologických prostředků k vyčištění vzduchu se širokým záběrem použití. V domácnosti jejich sílu oceníte na toaletách, při vaření, péči o obuv i oděvy a při mnoha dalších každodenních příležitostech.

Jedinečné přírodní pohlcovače pachu ovšem najdou uplatnění i ve zdravotnictví, gastronomii, průmyslové výrobě nebo v kulturních a sportovních zařízeních. Takže prakticky všude. Spolehlivě odstraňují z prostoru stopy po kouření, puchy z odpadů i výpary chemických sloučenin.

Řada produktů Likvidátor pachu
Řada produktů Likvidátor pachu

 

“Neutralizace zápachu probíhá rozkladem pachových složek. Na rozdíl od běžných prostředků proti zápachu neobsahují žádné zdraví škodlivé chemické látky. Jejich použití je zcela bezpečné jak pro lidi, tak pro zvířata,” představuje výhody Likvidátoru prachu Jiří Pail ze společnosti A.L.P. ecology. Jak doplnil, přípravky jsou testované a schválené Státním zdravotním ústavem.

V současné době je v prodeji 6 druhů Likvidátoru pachu, vyladěných podle nejtypičtějšího složení pachových látek v místech jejich použití. Mohou obsahovat jednu ze 7 doplňkových vůní: citron, australská borovice, vanilka, len, talc, květy nebo levandule.

Skvělým pomocníkem proti usazeným nečistotám je vodní pára

Vydatným zdrojem různých nepříjemných aroma jsou špína a mastnoty, usazené v digestoři nebo na jiných kuchyňských spotřebičích. Ovzduší v bytě nijak nevylepší ani usazené plísně v koupelně. Výborným pomocníkem k odstranění „zažrané“ špíny je vodní pára, která pronikne i do těch nejméně přístupných míst a výborně desinfikuje.

Proti zápachům z letité špíny v textiliích vám pomůže takzvaný extraktor. Je to vodní vysavač, který nejdříve žene vodu s čistícím přípravkem ven. Voda působí hluboko ve vláknech a poté ji se všemi nečistotami nasajete zpět. Čisticí prostředek navíc koberce i čalounění příjemně provoní.

Na odstranění pachů jsou mistry ocet, hřebíček, káva nebo citron.

Tam, kde je uklizeno, nemá zápach šanci.
Tam, kde je uklizeno, nemá zápach šanci.

 

I na pachy v domácnosti fungují recepty z kuchyně našich babiček

Jednoduchým receptem na zlepšení domácího ovzduší v zimě je pomerančová nebo citrónová kůra na topení. Podobně poslouží hřebíček, zapíchaný do rozkrojeného citrónu nebo povařená voda s citronovou šťávou. Máte pocit, že se vám z kuchyňského odpadu line něco nepěkného? Stačí pár lžic sody, které nasypete do odpadu, zalijete octem a po chvíli spláchněte horkou vodou.

Jedlá soda v kombinaci s octem také výborně vydrhne zapáchající usazeniny v kuchyňské troubě. Volně nasypaná soda je vysloveně lapač pachů, například v ledničce nebo myčce a pomůže vám i se zapáchajícím prkénkem na krájení. Ocet v misce vás také zbaví pachů z lednic, ale dokáže také absorbovat zápach z cigaretových dýchánků.

Káva, citron nebo prášek do pečiva

Káva nejenom vzpruží, ale je i výborným absorbentem pachů. Ostatně proto se má skladovat v dobře uzavřených nádobách. Nasypaná na misce dokáže pohltit nežádoucí pach z lednice a v popelníku i cigaretový dým. Stejně funguje i kávová sedlina, kterou nasypete přes noc do nevonících plastových dóz a misek.

Přírodní osvěžovače vzduchu fungují spolehlivě a vždy.
Přírodní osvěžovače vzduchu fungují spolehlivě a vždy.

 

Obyčejný citron je mistr na odstranění zápachu rybiny. Veškeré kuchyňské náčiní i prkénka potřete šťávou, nechte chvíli působit a po nepříjemném pachu nebude ani památky. Kypřicí prášek do pečiva uplatníte nejen v domácím moučníku, ale nasypaný na misce dokáže odstranit jinak hodně vytrvalý pach v ledničce.

Myslete na to, že pokud budou váš domov trápit nejrůznější pachy, nebudete se v něm cítit nijak příjemně. Promyslete si veškeré možné zdroje potíží a jeden po druhém je likvidujte. Odmění vás nejen svěžest a vůně, ale stejně tak i pocit spokojenosti.

Protipachové prádlo zaujalo i Jana Krause

Na českém trhu se před pár dny dokonce objevilo i spodní prádlo, které dokáže filtrovat tělesné pachy. Senzančí novinkou se ve své srpnové talkshow zabýval i herec a moderátor Jan Kraus a docela ho pobavila. Jak uvádí dovozce takzvaného deodoračního prádla, díky aktivnímu uhlí v látce dokáží dámské kalhotky a pánské boxerky přefiltrovat zápach z nadýmání, inkontinence nebo potu na čistý vzduch.

Prádlo má vydržet funkční až 200 vyprání a zatím je k dostání pouze v černé barvě. Pokud o ně bude mezi Čechy zájem, nabídka barev se rozšíří. Takže každý může bez problémů vyrazit do společnosti, i když třeba trpí plynatostí. A nikdo nic nepozná. Ovšem jak oblíbený komik ve svém pořadu trefně poznamenal: "A co ty zvuky?"

Použité fotografie:
1 + úvodní - Kai Hendry CC BY 2.0
2 - A.L.P. ecology
3 - Geoff Peters CC BY 2.0
4 - trophygeek CC BY 2.0  

Potýkáte se u vás doma také s nejrůznějšími pachy a neznáte příčinu? Podělte se s ostatními čtenáři, jaký máte úspěch v boji za svěžejší domácnost.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 120x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 206x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 221x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek