0komentářů

Novou postel a sedačku chce domů 13 procent zákazníků

V poptávce zákazníků a čtenářů blogu Můj byt vedou nové pohodlnější postele. Rádi byste si ale pořídili i sedací soupravy nebo moderní kuchyně. Nespěcháte naopak s nákupem menších doplňků, které odkládáte na pozdější dobu.
Vydáno: 18.08.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2226x

Jsme národem spáčů, vyznáváme gaučink a kuchtění. Prozradila to statistika, vzešlá z nedávné ankety čtenářů blogu Můj byt. Ptali jsme se vás, jaký si plánujete v dohledné době pořídit nábytek a většina z vás se chystá na novou pohodlnější postel. Hlasování se zúčastnilo téměř 2600 lidí, což už je úctyhodný vzorek obyvatelstva.

Poptávce zákazníků vévodí postele, sedačky a kuchyně

Koho neláká ležení v posteli, rád by se alespoň povaloval na sedačce v obýváku a zbytek touží být jako Zdeněk Pohlreich nebo aspoň Jirka Babica. Shání totiž kuchyňskou linku.

Pro zbrusu nové spaní se vás vyslovilo 772. Jen těsně za ním by 753 zákazníků chtělo pořídit sedací soupravu a pomyslný bronzový stupínek obsadila kuchyňská linka s 500 preferencemi.

Žádaná je i rozkládací pohovka do pokoje pro hosty

Jaké byly vaše ohlasy na soutěžní anketu a co jsme se od vás (i o vás) dozvěděli? Tak třeba paní Jitka. Chtěla by toho víc, snaží se pořád šetřit, ale nedaří se jí dát dohromady dostatek peněz na cokoli. „Nejvíce by se nám hodila pohodlná postel včetně roštu a matrací,“ napsala nám.
Kamila v e-shopu mile překvapily ceny a to i bez výhry. „Takže výhra pro nás už je i to, že jsme na tuto firmu narazili,“ konstatoval.Hlasující pod jménem Jana by po rekonstrukci celého domu o dvou bytových jednotkách ocenila do pokoje pro hosty rozkládací pohovku. Důchodkyně Iva se podle svých slov přestěhovala do nového útulného bytečku, kterému musela přizpůsobit vybavení. „Určitě bych potřebovala hezkou pohodlnou menší sedačku na posezeníčko, aby mohli přespat i hosté,“ přála si.

          Manželovi stačí Tv, sedačka a ovladač, tím končí jeho představa (Zdenka)

Dost práce má se svým manželem Zdenka, které prý dalo moc práce přesvědčit manžela, aby si pořídili nový obývací pokoj. „Jemu stačí Tv, sedačka a ovladač-tím končí jeho představa,“ popsala. Vendula si zase vybrala patrovou postel s přistýlkou, která se rodině hodí do pokojíku pro děti. „Mám od vás jídelní set pro šest osob a jsem s ním spokojena,“ uvedla.

Obývací pokoj v české domácnosti se výrazně změnil

Výsledek dlouhodobé ankety blogu Můj byt je zajímavý ve srovnání s projektem „Obejvák“, který mapuje životní zvyky českých rodin. Podle vedoucí projektu Markéty Novákové se obývací pokoj typického Čecha, pana Nováka, pro tento rok výrazně změnil. Je světlejší, modernější a útulnější. Místnosti vévodí větší rohová sedačka s novým křeslem a pokoj je útulnější díky novému textilu.Z obýváku průměrné české domácnosti zmizel stolní počítač a nahradila jej knihovna se stovkou knih. Za poslední dva roky vymalovala rodina všechny stěny na bílo a koupila si novou a větší televizi. V obývacím pokoji stráví typický Čech denně pět hodin, nejčastěji s dětmi a partnerem. Dívají se na televizi, odpočívají, hostí návštěvy nebo si pouštějí filmy, uvedla Nováková.

Zařizujete byt? Podívejte se na zajímavé ukázky z veletrhu For Habitat Praha 2014

Z výsledků projektu vyplývá, že obývací pokoj zrcadlí skutečný životní styl jeho obyvatel. Je to osobní prostor, který dotváříte pro vás důležitými drobnostmi. Bývá pýchou domácnosti. Proto zpravidla průměrná domácnost odkládá vylepšení ložnice, dětského pokoje nebo koupelny kvůli nedostatku peněz, ale do obýváku investuje stále.

Velké rodiny chtějí velký rozkládací stůl se židlemi

Další z účastnic naší ankety, hlasující se jménem marie mis, by však raději než novou sedačku nebo obývací stěnu uvítala pořádný jídelní stůl. „Pro naši velkou rodinu, která se čím dál víc rozrůstá, protože dva z mých čtyř synů si našli své i mé milé,“ svěřila se. Sestavu židlí do kuchyně a možná i sedačku si chce pořídit čtenářka Jana, která tak bude na e-shopu MT-nábytek.cz pokračovat v loňském nákupu ložnice.

Pořádný jídelní stůl pro naši rodinu, která se rozrůstá (marie mis)

Po rozkládacích stolech máte ale zájem i o menší čtvercové pro čtyři osoby. Ocení je menší rodina nebo dva partneři při návštěvách. Vedle židlí byste si také rádi pořídili rohové lavice, které uspoří v malé kuchyni drahocenné místo.

Nákup menších doplňků zatím nespěchá

Naprostý nezájem jste naopak projevili o taburety, které dohromady získaly jen 56 hlasů. Zrcadla a nástěnné police také skončily na chvostu vašeho zájmu s 53, respektive 37 hlasy. Celkově jste označili přes 6000 kousků nábytku, po kterém toužíte a chcete si jej v brzké době pořídit.

Zúčastníte se příště podobné ankety, která pomáhá mapovat nákupní preference tuzemských zákazníků? Napište nám o tom do komentáře pod článkem.


Použité fotografie:

MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Vydáno: 27.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 35x

Rozhodli jste se opravit oblíbenou starou židli či křesílko přečalouněním? Mrkněte, jak nejlíp postupovat, který potah a výplň si vybrat a co za nářadí budete potřebovat. Složitější kousky nábytku ale raději přenechte odborníkům.

Celý článek
Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Vydáno: 26.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 122x

Chybí vám u postele čelo, takže se nemáte o co opřít, když si chcete přečíst knížku? Nebo si odíráte v noci ve spánku ruce o hrubou zeď? Vyrobte si jej sami. Inspirujte se 6 tipy a nápady, z čeho a jak ho snadno a levně vyrobit.

Celý článek
Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Vydáno: 24.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 163x

Řešíte vytápění pro svůj nový rodinný domek nebo byt? Vyzkoušejte topení s pomocí infra topných panelů či zrcadel. Jednoduše je umístíte na zeď a potřebujete jen přívod elektřiny. Suché teplo nespálí, nevíří prach a vysouší i zdi.

Celý článek